1. Anasayfa
  2. Android

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Engellenen numaradan gelen mesajları görme nasıl yapılır? Akıllı telefonlar günümüzde iletişimi büyük bir oranlar geliştirmiştir. İnsanlar anında sesli ya da görüntülü arama yapabilmekte, mesaj atabilmektedir.

Ne var ki insanlar bazı durumlarda belirli bir kişiden mesaj/sms almak istemeyebilir. Bu durumda telefon numarasını değiştirmektense engellemek daha pratiktir. Ancak bu durumda yeni soru işaretleri de ortaya çıkar.

İnsanlar bazen engellediği kişilerin mesajlarını nasıl görebileceğini de düşünür. Bu bazı cihazlarda mümkünken bazılarında değildir. Buna WhatsApp engellediğin kişinin mesajlarını görme de dahildir. Bu nedenle engellemeden önce dikkatli olmanız, kesin bir karar vermeniz önerilir.

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme Nasıl Yapılır?

WhatsApp engellediğin kişinin mesajlarını görme nasıl yapılır? WhatsApp’ta bir kişiyi engellemek istiyorsanız, sadece ilgili kişinin profiline giderek işlemleri yapmanız yeterlidir. Ardından size mesaj atsa da tek tik olarak kalacak, yani size asla ulaşmayacaktır.

Dolayısıyla bu mesajı okumanız imkansızdır. Sadece engeli açmanız gerekir. Böylece mesajlar size iletilebilecektir. Bunun için aşağıda bulunan işlemler sırasıyla yapılmalıdır;

  1. WhatsApp aplikasyonuna giriş yapın.
  2. Sağ üstte yer alan üç nokta simgesine dokunun.
  3. Ayarlar kısmına girdikten sonra hesap ve gizlilik bölümlerine girin.
  4. Engellenmiş kişiler bölümüne girin.
  5. İstediğiniz kişinin engelini kaldırın.

Böylece mesajları tekrar görmeniz de mümkündür. Aksi durumda göremeyeceğiniz için üçüncü parti uygulamalarına karşı dikkatli olunmalıdır.

Samsung Cihazlarda Engelli Mesajlar Nasıl Görülür?

Cep telefonlarından da bazı numaraların engellenmesi mümkündür. Bu durumda sizi ilgili taraf yine arayamayacak, mesaj da atamayacaktır. Ancak engellenen numaradan gelen mesajları görme için bir yöntem vardır;

  1. Telefonun mesajlar bölümüne giriş yapın.
  2. Gelen ekranda sağ üst köşede üç nokta işaretine dokunun.
  3. Gelen menüden spam mesajlara girin.
  4. Gelen mesajları kontrol edin.

Böylece size atılan tüm spamları da görebilirsiniz. Böylece aklınızda olan soru işaretlerini de giderebilirsiniz. Ancak iPhone kullanıyorsanız, yapmanız gereken işlemler daha farklıdır. Burada ilk olarak telefonun ayarlar kısmına girilmelidir.

Buradan mesajlara gelindikten sonra engellenen kişiler ekranına gelinir. Engellenen numaradan gelen mesajları görme bundan sonra yapılabilir.

Engellenen Numaradan Gelen Mesajlari Gorme
Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Her Telefonda Engellenen Kişiler Görülebilir Mi?

İnsanlar farklı sebeplerden dolayı başka bir insanı engelleme ihtiyacı duyabilir. Ancak bundan sonra mesajların nasıl görülebileceği bir soru işareti doğurur. Samsung ve iPhone için bu mümkün olsa da her cihaz için geçerli değildir.

Sony ve Huawei marka telefonlarda engelleme yapılabilse de karşı tarafın size attığı mesajlar görülememektedir. Bu nedenle bu cihazları kullananların bu konuda bilgili olması gerekir.

Ancak LG marka telefonlarda da spam kutusu vardır. Bunlar da engellenen kişilerin spam halinde mesaj atmasına olanak tanır. Böylece engellenen numaradan gelen mesajları görme de yapılabilir.

bu yazımız da ilginizi çekebilir: Netflix Dizilerini Ücretsiz İzleme Sitesi

Engellenen Kişiye Mesaj Atılabilir Mi?

Peki, engellenmiş bir kişiye mesaj yollanabilir mi? Bu soru birçok kişiyi düşündüren konulardan bir tanesidir. Engelleyen bir kişiye mesaj atılır mı sorusuna WhatsApp için evet yanıtı verilebilir. Ancak bu mesaj karşı tarafa engelli olmanız sebebiyle iletilmeyecektir.

Bunun yanı sıra telefondan da engellenmişseniz bazı marka telefonlarda mesajınız karşı tarafa tamamen iletilmeyebilir. İletilse bile spam listesine düşebilir. Bu konuda bilmeniz gereken, üçüncü parti uygulamalarının engellenen bir kişiden gelen mesajları görmenize yardım etmeyeceğidir.

Bu nedenle bir kişiyi engellemişseniz ve mesajlarını geri almak istiyorsanız, spam klasörü yoksa engeli kaldırmanız gerekir. Böylece mesajlar size tekrar atılmaya başlanabilir. Söz konusu durum WhatsApp için de geçerlidir.

Paylaş