1. Anasayfa
  2. Dini

Birinden Sonsuza Kadar Kurtulma Duası

Birinden Sonsuza Kadar Kurtulma Duası

Birinden sonsuza kadar kurtulma duası günümüzde insanların yaşadıkları sorunlar karşısında tercih ettikleri bir konudur. Yasin suresinin de bu tarz konularda çok etkili bir dua olması, insanların nasıl ve hangi ayetlerin okunması gerektiğini araştırmalarına neden olmaktadır.

Yasin suresinin 58nci ayetini 21 kere boyunca düzenli bir şekilde okumak birisinden sonsuza kadar kurtulmak için o kişinin yüzüne üfleme yöntemiyle uygulanmalıdır. Bu yöntemin hemen ardından sizlere uğraşan ya da sizlerin bunalmanıza neden olan kişi ya da kişiler artık uğraşmak nedir bilmeyecek ve sizlerin tamamen peşlerini bırakacaktır. Din alimleri tarafından bu sorunlar ile yüz yüze olan kişiler için en çok önerilen yöntem olarak da devreye girer.

Bir yandan da;

Bismillahirrahmanirrahim

  1. Ya Mani dedikten sonra; Kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra. 

Anlamı: Rabbinin hükmüne sabret. Çünkü sen gözlerimizin önündesin, kalktığında Rabbini hamd ile tespih et. (Tur Suresi 48. Ayet) 

  • Ya Cebbâr dedikten sonra; Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm. 

Anlamı: Rabbinin hükmüne sabret. Çünkü sen gözlerimizin önündesin, kalktığında Rabbini hamd ile tespih et. (Tur Suresi 48. Ayet) 

  • Ya Hakîm dedikten sonra; Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakîm. 

Anlamı: Adam, “İşte bu birbirimizden ayrılmamız demektir” dedi. “Şimdi sana sabredemediğin şeylerin içyüzünü anlatacağım. (Kehf Suresi 78. Ayet)

Nevrotik Kişilik Özellikleri yazımız da ilginizi çekebilir.

Tehlikeli İnsanlardan Korunma Duası

Tehlikeli insanlardan korunma duası okuyarak bu tarz insanlardan korunmak da oldukça kolaydır. Hayatımız sadece dualar üzerine kurulu olmasından ötürü yaşadığımız birçok konu karşısında dualardan yardım alabilir, ne gibi sıkıntılarımız olursa olsun kısa sürede bunları geride bırakabilir. Bu duanın da tek bir tane olduğuna inanılır ve koruma duası için genel olarak bu duadan yardım alınır. Söz konusu olan dua;

  • Okunuşu: Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim. 

Anlamı: Allah’ım sen birsin. Yalnız sadece sana inanırım. Sana hep inandım. Her daim senin isteğin olur. Senin isteğin dışında gerçekleşmez. Güç ve kuvvet kazanmak sadece senin sayendedir. 

Olarak bilinir. Bu dua okunmadan önce hangi niyet ile okunacaksa ona göre niyet etmek oldukça önemlidir. Niyetin doğru bir şekilde yapılması ve duanın da belirlenmiş olduğu şekilde yapılması ardından kısa sürede Allah’ın izni ile korunmaya başlayabilirsiniz.

Birinden Sonsuza Kadar Kurtulma Duası
Birinden Sonsuza Kadar Kurtulma Duası

Düşmandan Kurtulmak İçin Hangi Sure Okunur?

Düşmandan kurtulmak için okunacak sure söz konusu olduğu zaman birçok sure bu noktada tercih edilebilir. Özellikle de Fetih suresi mücadele suresi olmasından ötürü hangi alanda yardım istenecekse istensin Fetih suresinden yardım almak, insanların hayatının daha kolay ilerlemesine yardımcı olur. Bir yandan da bu süreçlerde tavsiye edilen dualardan bir tanesi de Yasin suresi olarak bilinir.

Bir insanın canı ne kadar çok yanarsa yansın, insanlar ne kadar çok yakmak için mücadele ederse etsin eğer bir insan yaşadığı zorluklar karşısında Allah’a sığınmayı başarırsa hayat işte o zaman kendileri için daha kolay bir hal alabilir. Bu yüzden de yaşanan her türlü zor an karşısında pes etmek yerine dualardan destek almak gerekir.

Paylaş