1. Anasayfa
 2. Belgesel

En İyi 10 Netflix Suç Belgeselleri

En İyi 10 Netflix Suç Belgeselleri
6

Son döneme damga vuran en iyi içerikler arasında Netflix suç belgeselleri de yer almaktadır. Netflix suç belgeselleri, pek çoğu gerçek suç hikayelerinden uyarlama olup sürükleyici olmaları nedeniyle çok sevilmektedir. Netflix, suç temasına yönelik içerik geliştirmeye ağırlık vererek dünyanın farklı ülkelerine damga vuran suç davalarını ekranlara taşımaktadır. Biz de Netflix suç belgeselleri hakkında bir araştırma yaparak sizlere en iyi belgelselleri sunan bir liste içerik hazırladık.

Heyecan Arayanlara En İyi Netflix Suç Belgeselleri

Netflix suç belgeselleri arasında yer alan ve yüksek puan almayı başarmış içerikleri listemizde bulabilirsiniz. Netflix suç dizileri kategorilerinde de bulabileceğiniz bu içerikler, otoriteler tarafından da olumlu eleştirilmiş içeriklerdir. İşte, Netflix suç belgesel önerileri listesinde yer alan en sevilen gerçek içerikler:

The Trials of Gabriel Fernandez – Gabriel Fernandez’i Kim Öldürdü?

The Trials of Gabriel Fernandez - Gabriel Fernandez'i Kim Öldürdü?

Söz konusu Netflix suç belgeselleri ise The Trials of Gabriel Fernandez’in bu listede mutlaka yer alması gerekiyor. Oldukça dokunaklı ve acıklı bir hikayeyi dizileştiren bu yapım, annesi ve annesinin sevgilisi tarafından eziyet gören küçük bir çocuğa odaklanıyor. Gabriel, korkunç işkencelere maruz kalarak ne yazık ki hayatını kaybeden küçük bir çocuk. Bu masum çocuğun hikayesi tüm dünyayı sarsarken belgesel dizisinde de anne ve sevgilisinin mahkeme kayıtları yer alıyor.

The Keepers

The Keepers

Netflix’te yer alan gerçek suç dizileri arasında The Keepers isimli yapım da dikkat çekmektedir. 7 Kasım 1969 yılında ortadan kaybolan bir rahibenin hayatına odaklanan dizide, rahibenin kaybolması ve ölümü hakkındaki gerçekler araştırılıyor. 1969 yılından günümüze dek ulaşan bu davada, rahibenin ölümü ardında yatan nedenlere tek tek bakılıyor. 1990 yılında ortaya çıkan bir tanık ise davanın seyrini tamamen değiştirerek oldukça çarpıcı itirafları ortaya seriyor.

Don’t F***k With Cats – Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı

Don’t F***k With Cats - Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı

Netflix suç belgeselleri arasında yer alan bu seri de konusu ile fazlasıyla ön plana çıkan yapımlar arasındadır. True crime belgeselleri listelerinde de yer alan bu yapım, internet ortamında gerçekleşene bir cinayet avını konu ediniyor. Dizide, internet ortamında paylaşılan bir işkence ve cinayet videosunun yol açtığı tepkiler yer alıyor. Genç ve gizemli biri tarafından paylaşılan kedi işkence videoları, zamanla masum bir insanın ölümüne de neden olabiliyor.

Videoların peşine düşüp katili bulmak isteyen bir grup internet kullanıcısı ise bu yolda epey zorlu süreçler yaşıyor.

The Disappearance of Medeleine McCann – Madeleine McCann’in Kayboluşu

The Disappearance of Medeleine McCann - Madeleine McCann'in Kayboluşu

Criminal belgeseller listelerinde ilk sıralarda yer alan bu yapım, bir dönemin en popüler kayıp davalarından birini aktarıyor. 2007 yılında Portekiz’de tatil yapan bir aile, kızlarının bir anda ortadan kaybolması ile hayatlarının en büyük şokunu yaşıyor. Bu süreçte, küçük çocuğun neden ve nasıl ortadan kaybolduğu sırrını korurken hem aile hem de Portekiz polisi suçlu pozisyonuna düşebiliyor. Tüm dünyada yankı bulan bu olay, küçük çocukların kaçırılması ve pedofili gibi konuları bir kez daha gözler önüne seriyor.

American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

Netflix suç belgeselleri arasında dikkat çeken yapınlardan biri de The Family Next Door belgeselidir. Bu yapım, aynı zamanda Netflix suç filmleri arasında da yer alan tek bölümlük bir yapımdır. 2018 yılında anne ve iki küçük kızının ortadan kaybolması, Amerika’nın pek çok noktasında şok etkisi yaratmıştır. Kayboluşun ardından ortaya çıkan detaylar ise Amerika tarihinin en çarpıcı dosyalarından birinin oluşmasına neden olur. Gerçek mesajların ve görüntülerin de yer aldığı yapım, Netflix suç belgeselleri listesinde ilk sıraları hak ediyor.

Making a Murderer

Making a Murderer

Dedektif belgeselleri listelerinde yüksek puanı ile öne çıkan bu yapım da Netflix’in çarpıcı içeriklerinden biridir. 4 dalda Emmy ödülü alarak iddiasını da kanıtlayan bu seri, suçsuz yere hapis yatan bir adamın hikayesini aktarıyor. Tamamı gerçek bir yaşam öyküsünden oluşan bu seride, 18 yıl sonra hapisten çıkan masun kişinin 2 yıl sonra bir cinayete daha karışması konu ediliyor.

Oldukça ilginç bir senaryoya sahip olan bu gerçek öyküde de polis görüntüleri ve gerçek mahkeme kayıtları yer alıyor. Siz de Netflix suç belgeselleri listesinde yer alan bu yapıma mutlaka bir şans vermelisiniz.

The Staircase

The Staircase

Netflix suç belgeselleri listesinde yer alan bir diğer önemli seri de The Staircase isimli yapımdır. The Staircase, karısını öldürmekten suçlanan bir roman yazarının 16 yıllık mücadelesini anlatıyor. Dizi, Netflix suç belgeselleri arasında önemli bir yere sahip olurken cinayet senaryosu ile ilgili sizleri de derin analizlere sürüklüyor.

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer – Bir Seri Katili Yakalamak

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer - Bir Seri Katili Yakalamak

Netflix suç belgeselleri arasında en dikkat çeken yapımlardan biri de hiç şüphesiz ki Night Stalker’dır. Dünyanın en ses getiren seri katillerinden birini yakalanma sürecini anlatan dizi, sürükleyici bir senaryoya sahiptir. Los Angeles’ta meydana gelen çeşitli cinayetlerin nihayete ermesi için çalışan polis, korkusuz bir seri katil ile karşı karşıya gelmektedir. Hakkında çok az şey bilinen bu seri katil, genellikle kadınları hedef alarak uzun yıllar boyunca büyük bir korku dalgası yaratmıştır. Night Stalker olarak adlandırılan seri katil, şeytanın kendisine öldürmesi gerektiğini dile getirerek cinayetleri itiraf etmiştir.

Evil Genius – Kötülük Dehası

Evil Genius - Kötülük Dehası

Netflix suç belgeselleri listesinde yer alıp öne çıkan yapımlardan biri de Evil Genius isimli sürükleyici yapımdır. Bir banka soygunundan yola çıkarak yapılan bir araştırmada olayın gün yüzüne çıkmamış pek çok noktası ile karşı karşıya gelinir. Normal bir pizzacının üzerinde bomba ile banka soyması olayı, peşinden pek çok korkunç hikayeyi de birlikte getirecektir. Evil Genius, Amerikan tarihinin en tuhaf ve korkunç olaylarından birine gerçek görüntüler ile ışık tutan bir yapım.

Jeffrey Epstein: Filthy Rich – Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin

Jeffrey Epstein: Filthy Rich - Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin

Netflix suç belgeselleri arasında yer alan bu yapımda, 2019 yılının en sansasyınel olaylarından biri anlatılıyor. Yüksek sosyetenin de yakından yanıdığı Jeffrey Epstein, pedofili ve pek çok taciz suçlamaları nedeniyle tutuklanıyor. Epstein, içerisinde bulunduğu yüksek zümreye de çeşitli seks ticareti hizmeti sunarken kurduğu seks ağı en nihayetinde gün yüzüne çıkıyor. Aralarında Trump, Bill Clinton, Prens Andrew ve daha pek çok ünlü ismin de yer aldığı bu hikayede çarpıcı gerçekler aktarılıyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. The Trials of Gabriel Fernandez çok etkileyiciydi, izlemenizi tavsiye ederim. Gerçekten üzücü bir hikaye.

  • Bence bu tür içeriklerin izlenmesi, duygusal olarak yıpratıcı olabilir. Gerçekten üzücü bir hikaye olabilir ama bazen bu tür şeylerin etkisi altında kalmak sağlıklı değil. Daha pozitif ve iyimser içeriklere yönelmek daha iyi olabilir.

 2. 11/04/2024

  Gabriel Fernandez davası çok üzücü. Netflix suç belgeselleri bizi derinden etkiliyor.

 3. The Trials of Gabriel Fernandez hakkında ne düşünüyorsunuz? Tartışmaya açık bir konu!

 4. 10/04/2024

  Gabriel Fernandez davası gerçekten şoke edici! Netflix belgesel önerileri arasında en etkileyici olanı.

 5. 30/08/2021

  ŞUANA KADAR GÖRDÜĞÜM EN İYİ HİKAYE. BU HİKAYE OKUDUĞUNUZ ZAMAN ZERRE SIKILMİCAKSINIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir