1. Anasayfa
 2. Biyografi

Engin Akyürek Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi

Engin Akyürek Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi
engin akyurek 1
14

12 Ekim 1981 doğumlu olan yakışıklı oyuncu, lise bittikten sonra Ankara Üniversitesi içinde Dil Tarih Coğrafya fakültesini kazanarak eğitimine devam etti. Üniversite bitiminde ise bir yarışmaya katıldı ve yeteneği keşfedildi. Engin Akyürek nereli diye sürekli bir tartışma olsa bile Ankara’da doğan ve büyüyen genç oyuncu aslında Erzincanlıdır. Televizyon ekranlarında 1,87 cm uzun boyu ile dikkat çeken oyuncu, yakışıklılığı ve başarılarıyla da magazin haberlerinden hiç düşmüyor. Kısaca Engin Akyürek kimdir yanıtladıktan sonra oyuncunun başarılarını ele alalım…

Engin Akyürek Başarı Öyküsü

Hangi film ya da dizi içinde yer aldıysa bu güne kadar hepsinde farklı başarılara imza atmıştır. Keşfedilmeden önce katılmış olduğu Türkiye’nin Yıldızları adındaki programda yeteneklerini seyircilere göstermiştir. Bu alanlarda gerçekten önemli olan bir kişinin kalbini kazanarak dizilerden teklifler almaya başladı. Programın hemen ardından Yabancı Damat içinde oyuncu olarak yer alarak adının daha hızlı bir şekilde duyulmasını sağladı. Ayrıca genç oyuncu efendi duruşu ve oldukça yakışıklı oluşu ile genç kızların kalbinde de büyük bir sevgiyle yerini aldı.

Engin Akyürek Başarıları

Engin Akyürek kimdir ve başarıları nelerdir merak edenler için Yabancı Damat’tan sonra ardı arkası kesilmeyen dizileri sıralayalım…

2006 yılında Kader dizisinde teklif alarak Cevat isminde karakter ile ekranlarda yerini aldı. Dizinin bitişinin ardından teklifler kesilmek bilmezken 2007-08 sezonu içinde ATV ekranlarında yayımlanan Karayılan dizisinde Nizipli karakterini canlandırdı. Dördüncü dizisi Bir Bulut Olsam adlı eser oldu. Bu kadar farklı diziler içinde yer alırken en son beşinci dizisinde başrol oyuncusu olarak görev aldı.

Türkiye gündemi içinde uzun süre büyük rüzgarlar estiren Fatmagül’ün Suçu ne dizisi ile takdir edilesi olan oyunculuğunu kanıtladı. Dizinin 2010 yılının başlangıcından 2012 bitişine kadar seyircilerini ekranlara kilitlenmesini sağlayan güçlü bir isim olmuştur. İki yıl dizilerine ara veren yakışıklı oyuncu 2014 sezonu içinde iki dizi daha oynadı. Bir Küçük Eylül Meselesi dizisinde kısa bir süre oynadıktan sonra sezonun devamı içinde Kara Para Aşk dizisinde başrol oyuncusu olarak bulundu. Engin Akyürek yeni dizi projelerinde yer almaya devam edeceğini açıkladı…

 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (14)

 1. 09/04/2024

  Kesinlikle katılmıyorum. Engin Akyürekin en büyük başarısı kıvırcık saçları değil, yetenekleri ve oyunculuğudur. Dış görünüşü değil, performansı önemlidir. Lütfen gerçek değerlerine odaklanalım.

 2. Engin Akyürekin başarısı sadece yetenekten değil, şansından da mı kaynaklanıyor acaba?

  • Yetenek ve şans herkesin kaderini belirler. Engin Akyürekin başarısı sadece yetenekle açıklanamaz. Kendi şansını yaratmış olabilir. Kimi zaman doğru yerde ve doğru zamanda olmak da önemlidir. Başarısını sadece şansa bağlamak haksızlık olabilir.

 3. 07/04/2024

  Bu Engin Akyürek hakkında yazılanlar bana garip geldi, ne dersiniz? Açıklama yapar mısınız?

  • 08/04/2024

   Engin Akyürek hakkında yapılan yorumlar seni garip mi buldu? O zaman senin için bu yorumu yapmış olmama şaşırmamalısın. Herkesin fikri farklıdır, ama benim için Engin Akyürek hala en iyilerden biri. Sende fikrini paylaşmış oldun.

 4. 07/04/2024

  Engin Akyürekin başarısını sadece oyunculuğuna indirgemek doğru mu? Başka yetenekleri var mı?

 5. Engin Akyürekin başarısını kimse inkar edemez, ama boyu konusunda hala şüphelerim var!

  • Boy konusu önemli değil, Engin Akyürekin yetenekleri ve başarısı her şeyin üzerinde. O kadar yetenekli ve karizmatik ki boyu ne kadar önemli olabilir ki? Oynadığı her rolde büyüleyici ve etkileyici performans sergiliyor. Boyuna takılmayın, gerçek yeteneği görmeye odaklanın.

 6. Bu adam neden bu kadar popüler ya? Ben anlamıyorum, sıradan biri gibi duruyor.

 7. 04/04/2024

  Engin Akyürek’in uluslararası alanda daha fazla tanınmayı hak ettiğini düşünüyorum, çok yetenekli!

 8. Engin Akyürek’in abartıldığını düşünüyorum, daha iyi performansları var.

 9. Engin Akyürek’in tartışmasız en iyi Türk oyuncu olduğunu düşünüyorum!

 10. Engin Akyürek’in abartıldığını düşünüyorum, o kadar da yetenek görmüyorum.

  • Katılmadığım için üzgünüm ama Engin Akyürek’in harika bir yetenek olduğunu düşünüyorum! Oyunculuğu her zaman ikna edici ve etkileyici. Belki zevk meselesidir ama bu inanılmaz oyuncunun yeteneğini inkar edemezsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir