1. Anasayfa
  2. Nasıl Yapılır

Garanti Banka Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Banka Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası ülkemizde birçok kişi tarafından kullanılan ve her geçen gün de popülerliğini artıran bankalardan biridir. Müşterileri için harika fırsatlar sağlayan banka her geçen gün yeni kişilerin tercihi olmaya başladı. Ancak birçok kişi nasıl hesap açabileceğini bilmiyor. Çoğu kişinin kafasında “garanti bankası hesabı açma başvurusu nasıl yapılır?” sorusu bulunuyor. Ancak kişiler bu soruların cevaplarını öğrenmekte güçlük çekiyor. Garanti bankasından hesap açabilmek için bazı şartlar bulunuyor.

Garanti Bankası Hesap Açma Şartları Ve Yapılması Gerekenler

Her bankada olduğu gibi garanti bankası da yasalara uygun şekilde hesap açmak için bazı şartlar bulunduruyor. Bu şartların ilki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. İkinci ve en önemli şartı ise 18 yaşını doldurmuş olmak. Üçüncü şart ise öğrenci iseniz bir adet öğrenci belgesi bulundurmak. İşte bu şartlar sağlandıktan sonra bankada çalışan görevliler yardımcı olacaktır. İlk olarak sunulan evrakların doldurulması gerekmektedir. Ardından banka görevlisi hesabınızı oluşturacaktır. Son işlem olarak ise sizden bu hesabı açtığınıza ve size ait olduğunu belirtmek imza isteyecektir. İşte en yakın bankaya giderek kolayca garanti bankası hesabı açabilirsiniz.

Garanti Banka Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?
Garanti Banka Hesabı Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet Üzerinden ve Telefon İle Garanti Bankası Hesap Açma

Gelişen teknolojiler ile birlikte artık her banka kendi müşteri temsilcileriyle ve internet siteleri ile hizmet vermeye başladı. Bu bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Banka daha hızlı ve daha kolay olması nedeni ile bu işleme başvurmuştur. Telefon üzerinden ve müşteri temsilcisinden yardım almak için; 444 0 333 nolu numarayı aramak gerekmektedir. Ardından müşteri temsilcisi sizden; T.C kimlik numarası, doğum tarihi gibi bazı özel bilgiler isteyecektir. Son işlem olarak bütün bilgilerin siz tarafından onaylanmasını isteyecektir.

İşte bu işlemin ardından dilediğiniz takdirde en yakın Garanti Bankasına kartınız gelecektir. Siz de gidip kartınızı alabilir ve şifrenizi belirleyebilirsiniz. İnternet üzerinden banka hesabı açmak isteyenler ise ” www.garanti.gov.tr ” sitesini ziyaret etmeleri yetecektir. Buradan sizden istenilen bilgiler doldurduktan sonra onaylamanız gerekmektedir. Telefon üzerinden açılan hesap gibi bu işlemde de kartınız en yakın Garanti Bankası’na teslim edilecektir.

Paylaş