1. Anasayfa
  2. Finans

Garanti Bankası Cep Bank Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Cep Bank Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankasını kullanarak cep bank sistemi sayesinde pratik ve hızlı bir şekilde cebe havale yapabilirsiniz. Cep bank cebe havale yapabilmek için internet şubesi ya da mobil uygulamayı kullanmanız gerekiyor.

Garanti Bankası Cebe Havale İşlemi Hakkında Önemli Bilgiler

Garanti Bankası cep bank cebe havale işlemi için banka hesabı, internet şubesi ya da mobil uygulama kullanıyor olmanız gerekir.

Alıcının Garanti Bankasına ait hesabının olmaması bir önem teşkil etmiyor. ATM’den giriş tuşuna bastıktan sonra, kartsız işlemler sayesinde cep telefonuna gelen şifreyi girerek parayı çekebilir.

Gönderilen para sadece Garanti Bankasına ait ATM’lerde çekilebilir.

Garanti Bankası Cep Bank Cebe Havale İşlemi Nasıl Yapılır?

Müşteri numarası, TC kimlik numarası ve parolanızı kullanarak Garanti Bankası mobil uygulama ya da internet şubesine giriş yapın.

İnternet şubesi: menüden para transferi, cep numarasına transfer (cep bank)

Mobil uygulama: para gönder, cep numarasına transfer (cep bank)

Karşınıza açılacak ekranda; alıcının cep telefonu numarası ve göndermek istediğinin para limitini girerek devam et butonuna basın.

Para gönderdiğiniz kişinin cep telefonuna bir mesaj gönderilecektir. Kişi mesajda gelen şifreyle birlikte istediği ATM’den parayı çekebilir.

Garanti Bankası Cebe Havale Cep Bank Limitleri

İşlem limiti: günlük 2, haftalık 4, aylık 6’kez işlem yapılabiliyor.

Para gönderme limiti: günlük 500 TL, haftalık 1.000 TL ve aylık 1.500 TL para gönderebilirsiniz.

Garanti Bankası Cebe Havale Alıcı Parayı Nasıl Çeker?

Parayı gönderen kişi alıcı cep telefonu numarası ve miktarı doğru girmişse, para alıcıya gönderilmiş demektir.

Garanti Bankası ATM’sine giderek, giriş tuşuna başın.

Cep bank para çekme butonuna basın.

Karşınıza gelecek ekranda gönderen kişinin cep telefonu numarası, alıcının cep telefonu numarası ve gönderilen paranın miktarını yazarak devam et butonuna basın.

Cep telefonunuza gelen şifreyi girdikten sonra paranızı çekebilirsiniz.

Garanti Bankası Cep Bank Cebe Havale İptal Edilir Mi?

Gönderdiğiniz kişiye ait cep telefonu numarası ve para limitini yanlış girdiyseniz; internet şubesi, mobil uygulama ve müşteri hizmetleriyle görüşerek cebe havale işlemini iptal edebilirsiniz. İptal işlemi yaparken aranan en önemli şart, gönderilen paranın karşı taraftaki kişi tarafından çekilmemiş olması gerekiyor. Para çekilmişse, bankanızın müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizde fayda var.

Gönderilen Para Alıcı Tarafından Çekilmedi Ne Olur?

Cebe havale işlemini yaparak alıcıya gönderilen paranın çekilebilmesi için cep telefonuna mesaj ile bir şifre gönderilir. Bu şifre 24 saat kullanılabilir. Eğer gönderilen şifre 24 saat içinde kullanılmaz ve para çekilme işlemi yapılmazsa, cebe havale işlemi otomatik olarak iptal edilmiş olur. Para gönderen kişinin hesabına gün içerisinde iade edilir.

Paylaş