1. Anasayfa
 2. Bilgi

Güvenilir Kripto Para Uygulamaları

Güvenilir Kripto Para Uygulamaları
13

kripto para uygulamaları türk, kripto para uygulamaları en iyisi, kripto para uygulamaları güvenli mi, kripto para cüzdanı hakkındaki tüm detayları yazımızın devamında yer verdik.

Bitcoin ve türevlerinin popülerleşmesiyle kripto para uygulamaları da rağbet görmeye başladı. Söz konusu bu uygulamalar, kripto para ticareti ile uğraşan her bireyin sahip olması gereken önemli araçlardan biri durumunda. Anlık alım – satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve kripto varlıklarının tutulması oldukça zorken, kripto uygulamaları sayesinde bu işlemler kolay hale gelebilmekte.

İster mobil ister web üzerinden erişimi olan uygulama olsun, kullanıcıların al-sat işlemlerinde ve varlıklarını saklama aşamasında oldukça yarar sağlamakta. Tabi ki her uygulamanın avantajları yanında getirdiği dezavantajları da olabilmekte. Özellikle güvenlik problemleri ile her yıl binlerce kullanıcı mağdur olabiliyor. Hal böyleyken kullanılan borsa ve cüzdan uygulamalarının özenle seçilmesi gerekiyor. Bu yazının devamında ise en güvenilir kripto para uygulaması listesi ve cüzdan türlerinden bahsedeceğiz.

5 Muhteşem Güvenilir Kripto Para Uygulamaları

Söz konusu bu uygulamalar, ticari işlemleri kolaylaştırmak ve yatırımcıların varlıklarını tutabilecekleri cüzdanlar sunmak amacıyla tasarlanmış uygulamalardır. Uygulamalara mobil veya web adresi üzerinden erişim sağlanabilir. Kripto dünyasına yeni atılan kullanıcılar için hazırlanmış bu listede yerli ve yabancı 5 en iyi kripto para uygulaması ve türevlerini paylaşıyor olacağız.

1-Trust Wallet

Trust-Wallet-4471077
Güvenilir Kripto Para Uygulamaları

Binance borsasının resmi kripto para cüzdanı olan Trust, mobil uygulaması ile kripto para saklama, gönderme ve alma işlemleri için kullanılır. Güvenlik ve emniyet konusunda emsallerinden bir adım öndedir. Özellikle ERC tabanlı birçok kripto para, bu cüzdanda güvenle saklanabilir.

2-Blockchain.com

Blockchain-9517052
Güvenilir Kripto Para Uygulamaları

Cüzdana hem web tarayıcı hem de mobil uygulama üzerinden erişilebilir. Kripto para gönderme, çekme ve saklama işlemlerinde çevrimiçi olarak kullanılabilir. En güvenilir kripto para uygulamaları arasında sayılan Blockchain.com, Android ve iOS sürümleri ile kullanıcılara hizmet vermektedir.

3-Coinbase Wallet

Coinbase-6755878
Güvenilir Kripto Para Uygulamaları

Kripto para uygulamaları en iyisi olarak gösterilen bir diğer uygulama, Coinbase’in mobil cüzdan uygulaması olarak listemizde yer alıyor. Web 3 DApp tarayıcısı olan cüzdanda ERC-20 coinleri güvenle saklanabiliyor. Kirpto para gönderme ve alma işlemleri de yapılabilen cüzdanda, merkezi olmayan uygulamalarla kullanıcıların etkileşime girmesini sağlıyor.

4-Paribu

Paribu-4856489
Güvenilir Kripto Para Uygulamaları

Bir borsa olarak bildiğimiz Paribu, en iyi kripto para uygulaması Türkiye listesinde yer alıyor. Kullanıcılar kripto para al – sat, para yatırma, çekme ve kripto para gönderip alma işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Borsa tarafından kullanıcılara tanımlanan cüzdanlar kripto para işlemlerinde kullanılabiliyor. Ancak borsaların cüzdan niyetine kullanılmaması gerektiğini ticarete yeni atılacak yatırımcılara hatırlatmakta fayda vardır.

5-Guarda Kripto Cüzdanı

Guarda-1952442
Güvenilir Kripto Para Uygulamaları

Guarda cüzdan kripto paraları güvenle saklamanıza olanak sağlayan bir uygulamadır. GuardarianOU şirketinin piyasaya sürdüğü uygulamada; kripto para alma, gönderme hodl etme, satın alma, takas etme ve bahis gibi farklı işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Kripto uygulamaları kadar siteler de web tarayıcı üzerinden tercih edilebiliyor. Yerli ve yabancı pek çok kripto para borsası bulunuyor. Borsalar kripto para saklamak yerine gönderme – alma ve alım – satım işlemlerinde kullanılıyor. Bu yüzden borsalarda kripto para saklamak pek çok güvenlik açığını beraberinde getirebiliyor. Kripto para uygulamaları güvenli mi sorusunun yanıtını bu şekilde daha iyi açıklayabilmekteyiz.

Peki, yerli ve yabancı hangi kripto para siteleri kullanılmalı? En iyi kripto para sitesi hangisidir?

Aşağıdaki liste aktardık.

 1. Bittürk (Yerli)
 2. BtcTurk (Yerli)
 3. Binance TR (Yabancı)
 4. Paribu (Yerli)
 5. OKEx (Yabancı)
 6. Coinbase Pro (Yabancı)

Yukarıdaki yerli borsalarda TL ile işlem yapmak mümkünken, Binance TR borsasında da itibari para gönderimi ile TL ile işlem yapılabilir. Diğer yabancı borsalarda, USD ya da kripto para birimleri ile alım – satım gerçekleştirilebilir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

 1. Binance dışında kullanmam

 2. 2 sene önce

  Artık çağımız gereği kripto para kullanımı artmaya başladı uygulamalar güvenilir ve düzgün çalışıyor en azından, artık yatırım yapmamız gerekiyor ve bu uygulamalar bana güvenli geldi bende kullanıyorum açıkçası sizede tavsiye ederim arkadaşlar…

 3. Merhabalar;
  Son zamanlarda kripto para dünyası oldukça popüler hala geldi. Benimde bu durum ilgimi çektiğinden dolayı bende küçük miktarlarda yatırımlar yapmaya başladım. Herkese bol bol kazançlar.

 4. Kripto para günümüzün en popiler kazanç kapısı oldu bende küçük yatırımlarla başladım kazanmaya başladım sizlerede tavsiye ediyorum unutmayın ilk önce kendi bilgilerinizin güvenliğini garanti altına alın bol kazançlar

 5. 2 sene önce

  Kripto paralar günümüzde hemen herkesin yatırım yaptığı bir yatırım aracı oldu. Parası olan yada olmayan bu işe girişti. Hiç bilgisi olmayanlar için bu yazı çok bilgilendirici olmuş. En azından bitcoin ve kripto para ile ilgili para nasıl kazanılır ve nasıl uygulamalar kullanılır onu öğrenirler. Emek verenlere teşekkürler…

 6. 2 sene önce

  Kripto paralar günümüzde hemen herkesin yatırım yaptığı bir yatırım aracı oldu. Parası olan yada olmayan bu işe girişti. Hiç bilgisi olmayanlar için bu yazı çok bilgilendirici olmuş. En azından bitcoin ve kripto para ile ilgili para nasıl kazanılır ve nasıl uygulamalar kullanılır onu öğrenirler. Emek verenlere teşekkürler…

 7. Kripto Para İnsanlar için benim içinde merak konusu oldu bitcoin Btctürk degoin bittürk gibi bi çok yerli Uygulamalar var Alanlarında kar yaptığı oluyor inş ileride alma şansım olır ayrıca yazı içeriğinide Anlayarak okuduk

 8. Kripto paralar günümüzde hemen herkesin yatırım yaptığı bir para birimi oldu ve geleceğin para birimi olarak gösteriliyor

 9. 2 sene önce

  Kripto paralarla ilgili çok güzel açıklayıcı bir yazı olmuş çok iyi olmuş teşekkürler

 10. Kripto paralar hakkında çok geniş ve detaylı bir yazı olmuş.Çok bilgilendirici.Teşekkür eder,başarılarınızın devamını dilerim.

 11. Yatırım yapmak bu heyecanı tatmak için bilgi arıyordum. Karşıma çıkan bu yazı beni doyurdu. Yabancı platformlar hakkında yeterli bilgiyi aldım.

 12. bu işi öğrenmek için çok açıklayıcı bir makale olmuş tesekkurler

 13. Son zamanların en popüler olayı olan kripto paralar gittikçe ününü artırıyor. Kripto paraları inceleyin derken bu makale bana çok yardımcı oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir