1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

İnstagramda Youtube Linki Paylaşımı Nasıl Yapılır?

İnstagramda Youtube Linki Paylaşımı Nasıl Yapılır?
20

Instagram ve Youtube, popüler sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Bu nedenle, bu platformlar arasında bir bağlantı oluşturmanız çok önemlidir. İnstagram hesabınızda Youtube kanalınıza yönlendirmek istiyorsanız, bu adımları takip edin.

İlk yapmanız gereken Youtube videosunun linkini kopyalamaktır. Daha sonra, Instagram Hikayeleri’nde veya Feed’inizde Youtube linki paylaşabilirsiniz. İnstagram Hikayeleri’nde paylaşım yapmak istiyorsanız, Story oluşturma ekranında “Link ekle” özelliğini kullanmanız yeterlidir. “Link ekle” düğmesine bastıktan sonra, Youtube linkinizi yapıştırın ve “Hazır” düğmesine tıklayın. Ancak, hesabınızda 10.000 takipçiniz varsa, “Swipe-Up” özelliğini kullanarak direkt olarak Youtube linkine yönlendirebilirsiniz.

Eğer hikayenizde “Link Yok” yazısı görünüyorsa, hesabınızın doğrulanmış olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, videoyu Instagram hesabınızın feedinde paylaşmak istiyorsanız, Youtube video linkinizi profil biyografinizde yer alan “Website” kısmına kopyalayabilirsiniz. Instagram TV üzerinden Youtube videolarınızı da paylaşabilirsiniz. “IGTV” simgesine tıklayarak, video yükleme ekranına gelin. Burada Youtube videonuzu seçebilir ve yükleyebilirsiniz. Fakat, IGTV’ye uygun olan videoların boyutu ve oranı da önemlidir. Videolarınızın IGTV’ye uygun olması için video boyutu ve oranını yeniden düzenleyin.

Youtube Linkini Kopyalama

Youtube linkini Instagram hesabında paylaşmak için öncelikle videonun linkini kopyalamalısınız. Bunun için Youtube üzerinde paylaşmak istediğiniz videoyu açın ve adres satırındaki linki kopyalayın. Linki kopyalamak için klavyenizdeki CTRL+C veya sağ tıklayarak kopyala seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca mobil cihazlarda, ekranın üstünden aşağıya doğru çekerek açılan paylaşım menüsünden Bağlantıyı Kopyala seçeneğine tıklayarak da linki kopyalayabilirsiniz.

İnstagram Hikayelerinde Paylaşım Yapma

Link ekle özelliği kullanabilirsiniz. Öncelikle, Instagram uygulamasında hesabınıza login olun ve ekranın sol üst kısmındaki kamera simgesine tıklayarak Hikaye oluşturma ekranını açın. Daha sonra, videonuzun üstüne basılı tutarak Link ekle seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada, Youtube videonuzun linkini kopyalayarak yapıştırın ve Hazır düğmesine tıklayın. Artık Hikaye’nizin içinde Youtube linkinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Instagramın Swipe-Up özelliğinden yararlanarak hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlasına sahipseniz, Hikaye’nizde kullanıcıları direkt olarak Youtube kanalınıza yönlendirebilirsiniz. Ancak, kesinlikle unutmamanız gereken bir şey var: Kanalınızın büyümesi ve takipçi sayınızın artması için içeriklerinizin kaliteli ve ilgi çekici olması şart!

Link ekle

Öncelikle, Instagram Hikayeleri’nde Youtube linki paylaşmak için Link ekle özelliğini kullanmanız gerekiyor. Bunun için öncelikle paylaşmak istediğiniz Youtube video linkini kopyalayın. Link ekle düğmesine basarak açılan ekranda Youtube linkinizi yapıştırın ve Hazır düğmesine tıklayın. Link ekle özelliği sadece hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha az takipçi varsa kullanılabilir. Eğer hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlası varsa, Swipe-Up özelliği kullanarak direkt olarak Youtube linkine yönlendirebilirsiniz.

Ayrıca, hikayenizde Link Yok yazısı görünüyorsa, hesabınızın doğrulanmış olması gerektiğini unutmayın. Instagram hesabınızın doğrulanması için farklı yöntemler bulunmaktadır. Örneğin hesabınızın e-mail veya telefon numarası ile doğrulanması, Facebook hesabınızla bağlantılı olması veya Kimlik doğrulama yöntemi kullanarak Instagram tarafından istenilen belgelerin gönderilmesi gibi yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

Sonuç olarak, Instagram Hikayeleri’nde Youtube linki paylaşmanın en kolay yolu Link ekle özelliğini kullanmaktır. Eğer hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlası yoksa, hikayenizde Link Yok yazısı görüntülenebilir. Bu durumda hesabınızı doğrulamanız gerekmekte.

özelliğini kullanın.

Youtube linkinizi hikayelerinizde paylaşmak için Link ekle özelliğini kullanın. Story oluşturma ekranında Link ekle düğmesine tıklayarak, açılan alana Youtube linkinizi yapıştırın. Ardından Hazır düğmesine tıklayın. Bu özellik sadece hesabınızda 10.000 takipçiniz varsa kullanılabilir. Bu sayede takipçileriniz direkt olarak Youtube videonuza yönlendirilebilirler.

Link Ekleme Adımları

Youtube linkinizi Instagram Hikayeleri’nde paylaşmak için ilk olarak, oluşturmak istediğiniz hikayenin ekranına gelin. Ardından, ekranda yer alan Link eklebutonuna tıklayın. Açılan ekranda Youtube linkinizi kopyalayıp yapıştırın ve Hazırbutonuna tıklayın. Böylece Youtube linkiniz Instagram Hikayeleri’nde paylaşıma hazır hale gelecektir.

Eğer hikayenizde Link Yokyazısı görünüyorsa, hesabınızın doğrulanmış olması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlası varsa, Swipe-Upözelliği kullanarak takipçilerinizi doğrudan Youtube linkinize yönlendirebilirsiniz. Unutmayın, doğrulanmamış hesaplar ve daha az takipçisi olan hesaplar için Swipe-Upözelliği kullanılamaz.

Link ekle

Instagram Hikayeleri’nde Youtube linki paylaşmak için, Story oluşturma ekranında

 1. Story oluşturma ekranına gelin.
 2.  
 3. Açılan ekranda Youtube linkinizi yapıştırın.
 4. <hazır></hazır>

Link ekle düğmesine basarak, açılan ekranda Youtube linkinizi yapıştırın ve Hazır düğmesine tıklayın. Bu işlemle birlikte, hikayenizde paylaşmak istediğiniz Youtube video linkiniz Story’de görüntülenebilir hale gelir.

düğmesine basarak, açılan ekranda Youtube linkinizi yapıştırın veHazır düğmesine tıklayın.

Youtube videolarınızı Instagram hesabınızda paylaşmak isterseniz, Instagram Hikayeleri’nde Youtube linki paylaşmak en kolay yöntemdir. Bunun için, Story oluşturma ekranında yer alan Link ekle özelliğini kullanmanız yeterli olacaktır. Öncelikle, paylaşmak istediğiniz Youtube video linkini kopyalayın. Ardından, Instagram hesabınıza girerek Story oluşturma ekranını açın ve Link ekle düğmesine tıklayın. Açılan sayfada Youtube linkinizi yapıştırın ve Hazır düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın. Böylece takipçileriniz hikayelerinizi izlerken direkt olarak Youtube kanalınıza yönlendirileceklerdir.

Eğer Instagram hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlası varsa, Swipe-Up özelliğini kullanarak Youtube linkine daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanabilmek için hesabınızın onaylanmış ve doğrulanmış olması gerekmektedir. Hikayelerinizde Link Yok yazısını gördüğünüzde ise hesabınızın doğrulanmış olduğundan emin olun.

Hazır

Hazır butonuna tıkladıktan sonra, Instagram otomatik olarak Youtube videonuzu tanıyacak ve video başlığı, açıklama ve kapak fotoğrafı gibi özellikleri kopyalayacaktır. Video özelliklerini düzenleyerek, hikayenizde veya profilinizde paylaşmadan önce daha özelleştirilmiş bir içerik oluşturabilirsiniz.

Bunun tamamlandığında, Paylaş düğmesine tıklayarak videoyu Instagram Hikayeleri, Feed veya IGTV’ye gönderebilirsiniz. Artık Instagram hesabınız aracılığıyla YouTube kanalınıza daha fazla takipçi ve izleyici çekebilirsiniz!

düğmesine tıklayın.

Eğer Youtube videosunun linkini Instagram Hikayeleri’nde paylaşmak istiyorsanız, Story oluşturma ekranında Link ekle özelliğini kullanmanız gerekiyor. Link ekle düğmesine bastığınızda açılan ekranda, kopyaladığınız Youtube linkini yapıştırın. Ardından Hazır düğmesine tıklayın ve hikayenizi paylaşın.

Eğer hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlası varsa, Swipe-Up özelliğini kullanarak hikayenizdeki Youtube linkinin direkt olarak açılmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, hesabınızda bu kadar takipçi yoksa Swipe-Up özelliğini kullanamazsınız. Bunun yerine, kullanıcıları Youtube kanalınıza yönlendirebilmek için Link ekle özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hikayelerde Swipe-Up Özelliği

İnstagram’da hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlasına sahipseniz, Swipe-Up özelliğini kullanarak takipçilerinizi direkt olarak Youtube linkine yönlendirebilirsiniz. Swipe-Up özelliği, hikayelerinizin altında yer alır ve kullanıcıların hızlıca ilgili sayfaya gitmesini sağlar.

Etkileşimlerinizi arttırmak için, hikayelerinizde Swipe-Up özelliğini kullanarak Youtube kanalınızda paylaştığınız videoları takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. İşinizin tanıtımını yapmak ya da ürünlerinizi satmak istediğinizde bu özellik oldukça işe yarar. Unutmayın, hesabınızda 10.000 takipçiye ulaşmak, Instagram’da başarılı bir hesap yönetimi için önemlidir.

Swipe-Up özelliği, Instagram hesabınızı ve Youtube kanalınızı birleştirmek için iyi bir yoldur. Özellikle işletme hesapları için oldukça önemlidir. Hesabınızı düzenli bir şekilde yönetin ve takipçi sayınızı arttırın. Böylece hikayelerinizde Swipe-Up özelliği kullanarak takipçilerinize direkt olarak Youtube videolarınızı izleme imkanı sağlayabilirsiniz.

Hikayelerde Swipe-Up özelliği kullanmak, takipçilerinizin sitenizi ziyaret etmesi için harika bir yoldur. Bu özelliği kullanarak, Youtube kanalınıza daha fazla ziyaretçi çekebilir ve bununla birlikte, daha fazla izlenme oranına ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenizle etkileşim kurmak için farklı stratejiler deneyin ve İnstagram’da başarılı bir hesap yönetimi için özveri ile çalışın.

Swipe-Up

özelliği, hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlasına sahipseniz Instagram Hikayeleri’nde kullanabileceğiniz bir link yönlendirme özelliğidir. Bu özellik sayesinde takipçileriniz hikayelerinizde direkt olarak Youtube kanalınıza yönlendirilir. Swipe-Up özelliğini kullanmak için hikayenizi oluşturduktan sonra yukarı doğru kaydırma hareketi yaparak ekrana link ekleme seçeneğini gösterin. Link ekleme alanına Youtube videonuzun linkini yapıştırın ve Hazır düğmesine tıklayarak hikayenizi paylaşabilirsiniz. Swipe-Up özelliği sayesinde takipçilerinizin videonuzu hızlı ve kolay bir şekilde izlemesi sağlanır. Hikayelerinizde Swipe-Up özelliğini kullanarak hesabınıza daha fazla etkileşim ve takipçi kazanabilirsiniz.

özelliği kullanarak direkt olarak Youtube linkine yönlendirebilirsiniz.

Eğer hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlası varsa, Instagram Hikayeleri’nde Swipe-Up özelliğini kullanarak direkt olarak Youtube linkine yönlendirebilirsiniz. Swipe-Up özelliği sayesinde, takipçileriniz doğrudan videoya ulaşabilirler. Ancak, hesabınızın 10.000 takipçi sayısına ulaşmamışsa, bu özelliği kullanamazsınız.

Bunun yerine, hikayelerinizde Youtube linkini paylaştıktan sonra takipçilerinizi kullanıcı adınıza yönlendiren bir çağrı yapabilir ve linki profilinizdeki biyografi kısmına ekleyebilirsiniz. Böylece takipçileriniz, profilinizdeki linki tıkladığında Youtube kanalınıza yönlendirileceklerdir.

Unutmayın, hikayelerinizdeki linkler yalnızca 24 saat boyunca aktif kalır. Bu nedenle, takipçilerinizi videoya yönlendirmek için Hikayeleri kullanırken, zamana karşı yarışmanız gerektiğini unutmayın.

Bir diğer yöntem ise, Instagram reklamlarını kullanmak olabilir. Örneğin, reklam gönderisi oluşturduktan sonra, videoyu direkt olarak destekleyen bir karşılama sayfası oluşturabilir ve böylece takipçilerinizi videoya yönlendirebilirsiniz.

Hikayelerde

‘Link Yok’ Problem Çözümü

Eğer İnstagram Hikayeleri’nde paylaştığınız videonun sonunda swipe-up özelliğini kullanarak direkt olarak Youtube linkine yönlendirmek istiyorsanız hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlasına sahip olmanız gerekir. Ancak, swipe-up özelliğinin kullanımı gibi bir şansınız yoksa ve hikayenizde ‘Link Yok’ yazısı görünüyorsa hesabınızın doğrulanmış olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Doğrulama işlemi için, Instagram hesabınızı Ayarlar bölümüne girerek Kimliği Doğrula seçeneğini kullanın. Ardından, hesabınızın sahte olmadığını göstermek için Instagram size kimlik veya pasaport gibi bazı belgeler isteyecektir.

Doğrulama işlemi bittikten sonra, hikayelerde ‘Link Yok’ mesajı görünmeden swipe-up özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece takipçileriniz hikayenizin sonunda yer alan direkt Youtube linkine yönlendirilebilirler. Unutmayın, herhangi bir sayfa ya da hesabın doğruluğunun ispat edilmesinde, takipçilerin güvenini sağlamanız oldukça önemlidir.

Link Yok

Eğer Instagram hikayenizde paylaştığınız Youtube linkinin üzerine tıkladığınızda, Link Yok mesajını görüyorsanız, bu sorunu çözmek için bazı adımları takip etmeniz gerekiyor.

Instagram hesabınızın doğrulanmış olması, Link Yok sorununu çözebilir. Hesabınızı doğrulamak için, Instagram Ayarlar’ına gidin ve E-posta Onayı veya Telefon Onayı seçeneğini seçerek hesabınızı doğrulayın.

Eğer hesabınızda 10.000 takipçiniz ya da daha fazlası varsa, Swipe-Up özelliği ile direkt olarak Youtube linkine yönlendirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, hikayenizin üzerine kaydırdığınızda, takipçileriniz direkt olarak Youtube kanalınıza gidebilir.

Eğer Link Yok sorunu halen devam ediyorsa, link kısaltma araçları kullanabilirsiniz. Bu araçlar sayesinde, uzun linklerinizi daha kısa hale getirerek, Instagram üzerinden paylaşabilirsiniz.

Problem Çözümü

‘Link Yok’ yazısı görünüyorsa, hesabınızın doğrulanmış olması gerektiğini unutmayın. Eğer hesabınız doğrulanmış ise ve hala bu problemi yaşıyorsanız, öncelikle Instagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Bunun yanı sıra, hesabınızı ana cihazınızdan çıkış yaparak tekrar giriş yapabilirsiniz. Daha sonra, hikayenizi yeniden oluşturun ve ‘Link ekle’ seçeneğini kullanarak Youtube linkinizi paylaşın. Eğer bu yöntem de işe yaramıyor ise, Instagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek problemi çözmelerini isteyebilirsiniz. Ayrıca, ‘Swipe-Up’ özelliğine sahip olmak için hesabınızda 10.000 takipçi ya da daha fazlası olması gerektiğini de unutmayın.

Link Yok

Eğer Instagram hikayenizde Link Yok yazısı görünüyorsa, endişelenmenize gerek yok. Bu durumda yapmanız gereken, hesabınızın doğrulanmış olup olmadığını kontrol etmektir. Doğrulanmış hesapların Swipe-Up özelliğine sahip olduğunu unutmayın. Bu özellik sayesinde, hesabınızda 10.000 takipçi veya daha fazlasına sahip olmanız halinde, hikayenizde direkt olarak Youtube linkine yönlendirebilirsiniz.

yazısı görünüyorsa, hesabınızın doğrulanmış olması gerektiğini unutmayın.

Eğer Instagram Hikayelerinde Link Yok yazısı görünüyorsa, hesabınızın doğrulanmış olması gerektiğini unutmayın. Doğrulanmış hesap, hesabınızın gerçek bir insan veya işletmeye ait olduğunu doğrulayan özel bir rozettir.

 • Hesap ayarlarına gidin ve Doğrulama İsteği Gönder seçeneğini seçin.
 • Hesabınızın gerçek olduğunu kanıtlayacak kimlik belgeleri gönderin. Örneğin, pasaport veya kimlik kartı.
 • Bekleyin. Instagram hesabınızı inceleyecek ve doğrulama işlemini gerçekleştirecek.

Hesabınızın doğrulanması, takipçi sayınızı veya etkileşim oranlarınızı artırmaz, ancak hesabınızın daha güvenilir ve saygın olmasına yardımcı olur. Bu nedenle, hesabınızı doğrulamanız önerilir.

Feed Paylaşımı Yapma

 1. Profilinizdeki Website düğmesine tıklayın ve Youtube video linkinizi buraya yapıştırın.
 2. Linki kaydetmek için Kaydet veya Save düğmesine tıklayın.
 3. Profilinize geri dönün ve Youtube video linkine tıklayın.
 4. Link sizi Youtube kanalınıza yönlendirecek.

Feed paylaşımı, videonuzun Instagram hesabınızın feedine doğrudan eklenmesini sağlar. Bu yöntemle daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bu nedenle, profilinizdeki Website kısmını kullanarak Youtube videonuzun linkini paylaşabilirsiniz. Daha sonra bu linki profilinize kaydettiğinizde, ziyaretçileriniz doğrudan videonuza erişebileceklerdir. Bu yöntem, Instagram hesabınızın farklı bir yönünü keşfetmenize yardımcı olurken, yayınladığınız videoların daha hızlı ve kolayca erişilebilir hale gelmesine olanak tanır.

Website

Her markanın kendine özgü bir websitesi vardır. Instagram hesabınızda Youtube kanalınıza yönlendirmek istiyorsanız, profilinizdeki websitesi kısmına Youtube video linkinizi eklemeniz gerekir. Böylece takipçileriniz, profilinizdeki websitesi kısmına tıklayarak kolayca videoya erişebilirler. Ayrıca websitesi kısmına blog yazıları, ürün sayfaları veya mağaza linkleri de ekleyebilirsiniz. Bu, takipçilerinizin markanızla daha fazla etkileşime geçmesine ve hatta satın alma işlemleri yapmasına neden olabilir. Websitesi kısmını düzenli olarak güncelleyerek takipçilerinize markanızla ilgili yeni bilgiler sunabilirsiniz. Bununla birlikte, linkinizi profilinizde paylaşmadan önce, linkin doğru olduğundan ve çalışır durumda olduğundan emin olmalısınız. Profilinizdeki websitesi kısmına farklı linkler eklemek mümkündür, ancak markanızla ilgili en güncel ve ilginç içerikleri paylaşmanız, takipçilerinizi daha fazla etkileyebilir.

kısmına kopyalayın.

Instagram hesabınızın feedinde Youtube videolarınızı paylaşmak istiyorsanız, Youtube video linkinizi profil biyografinizde yer alan Website kısmına kopyalamanız yeterlidir. Böylece takipçileriniz profilinizdeki Website kısmına tıklayarak videonuza ulaşabilir.

Bu sayede sadece yeni takipçiler değil, mevcut takipçileriniz de kolayca videonuzu görebilir. Ancak, Youtube videonuzun içerisindeki açıklamaları ya da etiketleri Instagramda gösteremezsiniz.

Instagram TV (IGTV) Paylaşımı Yapma

Eğer Youtube kanalınızda bulunan videolarınızı daha yüksek bir kitleye ulaştırmak istiyorsanız, Instagram TV (IGTV) paylaşımı yapabilirsiniz. Bu özellik, hesabınızda daha uzun videoların paylaşımına olanak tanır ve izleyicilerinizin videolarınızı daha rahat bir şekilde tüketmelerini sağlar.

IGTV videosu paylaşmak için öncelikle Instagram hesabınızdan IGTV simgesine tıklamanız gerekmektedir. Ardından, video yükleme ekranına geleceksiniz. Bu ekranda Youtube videonuzu seçerek yükleyebilirsiniz. Ancak unutmayın, IGTV için video boyutu ve oranını yeniden düzenleyerek videoyu IGTV’ye uygun hale getirmeniz gerekmektedir.

IGTV Paylaşım Adımları

IGTV, Youtube videolarınızı Instagram hesabınızda paylaşmanız için harika bir seçenek olabilir. IGTV Paylaşım Adımları oldukça basittir. İlk olarak, Instagram hesabınıza giriş yapın ve ana sayfada sağ üst köşede yer alan IGTV simgesine tıklayın. Açılan sayfada sağ üst köşede yer alan yükleme düğmesine tıklayın. Bu şekilde, yeni bir IGTV videosu yüklemiş olursunuz.

Yeni sayfada, yüklemek istediğiniz Youtube videosunu seçmek için Video Seç butonuna tıklayın. Ardından, telefonunuzda kaydedilmiş bir video seçmek için Kameradan Seç özelliğini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz videoyu yeniden boyutlandırın ve IGTV’nin gerektirdiği 9:16 oranına uygun hale getirin.

Video yükledikten sonra, video başlığı ve açıklama içeriği oluşturabilirsiniz. İçerik oluşturma sayfasında, var olan içeriği gözden geçirerek değişiklik yapabilirsiniz. Videonun başlığı ve açıklaması anahtar kelime açısından SEO optimize edilmelidir. Bu doğru anahtar kelime kullanımı, videonun daha fazla kullanıcı tarafından bulunmasını sağlayacaktır.

IGTV videosu başarıyla paylaşıldıktan sonra, kullanıcılar profillerinde yer alan IGTV simgesine tıklayarak videonuzu kolaylıkla izleyebilirler. IGTV videoları ayrıca ana sayfada da gösterilebilir. Böylelikle daha fazla kişiye ulaşırsınız.

IGTV

IGTV, Instagram’ın 2018 yılında kullanıma sunduğu video paylaşım platformudur. IGTV, kullanıcıların dikey ve uzun videolar paylaşmasına olanak tanımaktadır. Bu platform aracılığıyla, Youtube videolarınızı da kolayca paylaşabilirsiniz. IGTV paylaşımı yaparken, videonun boyutu ve oranı IGTV’ye uygun hale getirilmelidir.

IGTV, Instagram’da etkili bir pazarlama stratejisi için de oldukça önemlidir. Kullanıcılar, IGTV’de markaların ve influencer’ların videolarını izlemekten keyif almaktadır. Videolar, markaların değerleri ve hikayeleri hakkında daha fazla bilgi edinme imkanı sunmaktadır. Bu nedenle, IGTV’de markanızın güçlü yönlerini ve hikayesini anlatan videolar paylaşarak, takipçilerinizin sizinle bağ kurmalarına ve markanıza bağlılık duymalarına yardımcı olabilirsiniz.

IGTV paylaşımı için, video yükleme ekranına girerek Youtube videonuzu seçebilir ve yükleyebilirsiniz. IGTV’ye yükleyeceğiniz tüm videolar, önce Instagram profili için görüntülenen bir önizleme oluşturacaktır. Bu önizleme, kullanıcıların videonuza bakarken ilk gördükleri şeydir. Kendinizi ve markanızı en iyi şekilde temsil etmek için etkileyici bir önizleme seçmeye özen gösterin.

IGTV paylaşımı yaparak, markanızın Instagram’daki varlığını artırabilir, takipçi kitlenizi genişletebilir ve yeni müşteriler edinebilirsiniz. Ayrıca, IGTV paylaşımları, kullanıcıların markanız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına yardımcı olacak ve markanızla ilgili daha derin bir bağ kurmalarını sağlayacaktır.

simgesine tıklayarak, video yükleme ekranına gelin. Burada Youtube videonuzu seçebilir ve yükleyebilirsiniz.

Instagram TV’de Youtube videolarınızı paylaşmak oldukça kolay. Bunun için öncelikleIGTVsimgesine tıklamanız gerekiyor. Bu simge genellikle ana ekranınızda yer alır ve üzerinde bir TV simgesi yer alır. Simgeye tıkladıktan sonra video yükleme ekranına yönlendirileceksiniz.

Video yükleme ekranına geldiğinizde, burada Youtube videonuzu seçebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz videoyu seçtikten sonra, videonun IGTV’ye uygun hale getirilmesi gerekiyor. Videonun boyutu ve oranı, IGTV’nin standart boyutuna uygun olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Videoları IGTV’ye Uygun Hale Getirin

IGTV, Instagram TV özelliği sayesinde uzun süreli videolarınızı kolaylıkla paylaşabilirsiniz. Ancak videolarınızın IGTV’ye uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Bunun için videolarınızın boyutu ve oranı yeniden düzenlenmelidir.

IGTV için en uygun video boyutu 9:16’dır. Eğer farklı bir boyutta ise, videoyu IGTV uygun hale getirmek için videonuzu yeniden boyutlandırmanız gerekmektedir. Ayrıca videolarınızın 75MB’ı aşmamasına da özen göstermelisiniz.

Bunun için uygun video düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Videolarınızı uygun boyutlara getirerek, Instagram’da en iyi şekilde paylaşım yapabilir ve takipçilerinizle daha fazla etkileşim sağlayabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (20)

 1. 14/04/2024

  Hikayelerde swipe-up özelliği ile daha fazla etkileşim sağlanabilir mi? Tartışalım!

 2. Bu konuda fikirleriniz neler? Hikayelerde swipe-up özelliği kullanımı hakkında düşünceleriniz var mı?

  • 25/03/2024

   Bu özellik hikayelerde kullanışlı olabilir ama abartılı bir şekilde kullanıldığında sıkıcı olabilir. Dozunda kullanmak önemli. Swipe-up özelliği gereksiz reklamlarla dolu hikayelerde göz yorucu olabilir. İçeriği zenginleştirmek için kullanılmalı, abartıya kaçılmamalı.

 3. 22/03/2024

  Hikayelerde Swipe-Up özelliği beni deli ediyor, sizce ne düşünüyorsunuz?

 4. 12/02/2024

  Swipe-Up özelliği ile hikayelerde link paylaşımı çok kolay! Ne dersiniz, pratik mi?

 5. 22/01/2024

  Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim? Hikayelerde Swipe-Up özelliği ne kadar etkili buldunuz?

  • Swipe-Up özelliği hikayelerde dikkat çekici olabilir ama gerçek etkileyici hikayelerin içeriğinden daha önemli değil. Etkili olup olmaması kullanıcıya ve içeriğe bağlı. Swipe-Up özelliğiyle ilgili fikrimi paylaşmam için önce hikayenin kendisini beğenmeliyim.

 6. 20/01/2024

  Hikayelerde Swipe-Up özelliği benim favorim, sizin favoriniz hangisi? Tartışalım mı?

 7. Hikayelerde swipe-up özelliği işe yaramıyor mu? Neden böyle sorunlar yaşıyoruz? Tamam, çözüm önerileri bekliyoruz!

  • 02/01/2024

   Senin gibi sorun çıkaranlar yüzünden işte. Bir şeylerin çalışmadığını görünce hemen çözüm beklemek kolay, değil mi? Uğraşmadan, araştırmadan sadece şikayet etmek daha kolay tabii. Belki biraz çaba harcarsan çözümü bulabilirsin.

 8. 08/12/2023

  Hikayelerde Swipe-Up özelliği güzel ama kopyalama işi biraz uğraştırıcı değil mi?

  • 08/12/2023

   Yok canım, kopyalama mı uğraştırıcı? Hem zaten hikayelerde Swipe-Up özelliği ne zamandır var? Biraz da teknolojiye ayak uydurmayı öğrenelim. Kolay gelsin!

 9. 15/11/2023

  Hikayelerde Swipe-Up özelliği beni deli ediyor, siz ne düşünüyorsunuz?

 10. Swipe-Up özelliği çok pratik, ama YouTube linki kopyalamak daha zor gibi geliyor.

 11. 28/08/2023

  Hikayelerde Swipe-Up özelliği çok işlevsel, fakat link eklemek bazen uğraştırıcı olabiliyor.

  • 29/08/2023

   Senin için uğraştırıcı olabilir ama bu özellik kullanıcılar için önemli. Biraz çaba harcamak işlevselliği artırır. Kolay yolu seçmek yerine, becerilerini geliştirmek için fırsat olarak görebilirsin. Uygulamayı daha iyi anlamak için zaman ayırmak her zaman değerlidir.

 12. 22/08/2023

  Hikayelerde Swipe-Up özelliği çok pratik, ama kopyalamak da bir o kadar kolay!

  • 23/08/2023

   Vay canına, kolay olmasa zaten ne yapacaktık değil mi? Pratik olması önemli olan, kopyalamak da bir yetenek sonuçta. Herkesin becerisi farklı tabii. Swipe-Up özelliğini sevdim ben, senin tercihin ne, karışır mıyım?

 13. Bu konuda fikir ayrılıkları var mı? Kimisi swipe-up özelliğini seviyor, kimisi link eklemeyi tercih ediyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

  • 20/07/2023

   Swipe-up özelliği daha pratik ve kullanıcı dostu. Link eklemekle uğraşmak gereksiz zaman kaybı. Swipe-up ile hızlıca yönlendirme yapabilirsiniz. Seçim açık, swipe-up her zaman kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir