1. Anasayfa
 2. Sağlık

Saçların Daha Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmak Gerekir

Saçların Daha Hızlı Uzaması İçin Ne Yapmak Gerekir

Hiç düşünmeden bir anlık öfkeyle yada değişiklik olur düşüncesiyle uzun saçlarını kısacık kestirmeye yoktur. Genellikle bir çok kişi kestirdikten sonra bin pişman olur ve saçların hızlı uzaması için ne yapmak gerekir? Bir yandan araştırmaya başlar bir yandan da uygulamaya geçer.

Kısa saç modelleri herkesin yüz hatlarını ortaya cikarmaz. ve bu nedenle herkese yakışmaz. Saçlarını isteyerek yada istemeyerek kestirmek durumunda kalanlar için saçlar nasıl daha hızlı uzar? konusu hakkında çok basit ama bir o kadar etkili yöntemler paylaşacağız.

En etkili yöntemler

Yıllarca aynı şekil saç modelini kullanıp değişiklik yapmak ve kısa saçtan daha kısa sürede uzun saça kavuşmak sihirli bir yöntem yoktur. Sadece bazı yöntemler uygulayarak bu sürede kısaltmalar yapılabilir.

Boyatmak, sürekli fön çekmek ve saçları sürekli bir takım işlemlere maruz bırakmak saç uçlarının kırılıp yıpranmasına neden olur. Kırılan saçlar ise uzatmanın önündeki en büyük engeldir. Bu yüzden iki ayda bir saç uçlarını bir iki santim olacak şekilde kestirmek gerekmektedir. Emin olun ki saçları kestirmek daha kolay uzamasını sağlar. Bir iki santimden fazla kesim yapılmamalıdır.

Her gün saçların yıkanması temizlik açısından doğru olsa da saçlar için çok uygun değildir. Saç diplerinde düzenli olarak dökülmesini önleyen, daha sağlıklı, canlı ve gür olmasını sağlayan keratin adı verilen bir madde salgılanır. Her gün şampuan kullanarak saçın temizlenmesini sağlarken salgılanan keratin maddesinin de faydaları ortadan kalkmaktadır. Her ne kadar rahatsız edici bir durum olsa da daha hızlı uzayan saçlar için yağlanmasına müsaade etmek gereklidir.

Şampuan ile saçlarını yıkamaktan vazgeçemeyenler mutlaka saç bakım kremi kullanmalıdır. Şampuan ile saçta bulunan keratin maddesi etkisini kaybederken saç kremi kullanarak gerekli olan yağ etkisini geri kazanacaktır. Bütün bunların yanı sıra on günde bir kez Argan yağı, Hindistan cevizi yağı yada hakiki zeytinyağı sürerek saçlarınıza maske yapabilirsiniz. Bu yağlardan herhangi birini saç diplerine masaj yaparak uyguladıktan sonra bir saat bekletip yıkanması gerekmektedir.

Düzenli olarak her banyoda saçların sirkeli su ile durulanması, saçların daha hızlı uzaması ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bu tavsiyeleri uygulamak dışında saçlarınızı daha kısa sürede uzatmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir