1. Anasayfa
  2. Bilgi

Sgk Devlet Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatını Karşılıyor mu?

Sgk Devlet Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatını Karşılıyor mu?
Sgk Devlet Hastanesi Burun Estetigi Ameliyatini Karsiliyormu

Son zamanlarda birçok kişinin burun estetiği ameliyatı ilgili ihtiyaç duyduğu ve araştırma yaptığı ancak net bir bilgiye erişememekle birlikte internet ortamındaki birçok farklı bilgi arasında sorularının cevabını ararken Burun estetiği ameliyatı için devlet hastanelerinde Sgk desteği konusuna bir aydınlık getirebiliriz.

Burun Estetiği Ameliyatı İçin Hangi Koşullarda Ücret Alınmaz?

Öncelikle Bir sağlık sorununuz yok ise estetik amaçlı yapılan Burun ameliyatı işlemi Estetik olarak geçmekle birlikte devlet desteği verilmemektedir. Ancak burnunuzda sağlığınızı etkileyen bir durum söz konusu ise bu işlem sağlığa girdiği için Sgk desteğinden faydalanabilirsiniz.

Sağlığınızı etkileyip etkilemediği konusunda ilgili uzman doktorun görüşü alınmaktadır. Yani burnunuz kırık ya da kemik ve et olduğu için nefes almakta zorluk çeken bir kişi ‘dan faydalanarak burun estetiği ameliyatı olabilmektedir.

Yine nefes almakta zorluk çeken kişinin, burnunun dış görünüşünde bir problem var ise bunu belirtmesi üzerine operasyonu gerçekleştirecek olan ilgili uzman doktor tarafından dış görünüşü hastanın talebi üzerine düzeltilebilir.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olabilir Miyim?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz koşullar devlet hastaneleri için geçerliydi. ” Burun estetiği ameliyatını devlet hastanesinde olabilir miyim?” sorusuna cevap olarak evet olabilirsiniz fakat ilgili uzman doktorun sağlık sorunu yaşadığınız kanısına varması ve yaşam kalitenizi düşürdüğü konusunda hemfikir olduğu ve farklı ilaç tedavileri ile çözümlenemeyeceği teşhisi koyduğunda ameliyat seçeneğini sunacaktır. Bu aşamada da SGK ameliyat masraflarını karşılayacaktır.

Burun Estetiğini Kaç Yaşında Yaptırabilirim?

Vücudumuzun Gelişim gösterdiği yaş 18 kabul edilmekte olduğu için genelde uzmanlar çok ciddi bir sağlık sorunu ile karşılaşmadıkları takdirde hastanın 18 yaşını beklemesini talep ederler. Ancak Sağlık konusunda çok ciddi bir durum söz konusu ise, hasta nefes almakta ve vermekte güçlük çekiyor ise 16 – 17 yaşlarında da yine ilgili uzman doktorun görüşü doğrultusunda ameliyat edilebilmektedir.

Özel Hastaneler İle Devlet Hastaneleri Arasında Burun Estetiği Fiyatları Değişkenlik Gösterir Mi?

Artık birçok özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde yapılan Burun estetiği işlemi, maliyet konusunda çok farklılık göstermektedir.

Estetiğe giren ve sağlığı etkilemeyen burun ameliyatı işlemleri de devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Burun ameliyatı fiyatları ameliyat olacağınız yere göre değişmektedir. Tabi ki özel hastanelere göre devlet hastanelerinde daha uygun maliyete burun estetiği operasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Yaşadığınız şehir, operasyonun gerçekleşeceği hastane ve operasyonu gerçekleştirecek doktora göre her zaman fiyatlar değişkenlik gösterir. Ortalama bir rakam belirtmek gerekirse 2023 yılı itibariyle 20’000 TL ile 60’000TL arasında bir burun estetiği fiyatı alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Türkiye’deki Estetik fiyatları Yurt dışında birçok Avrupa ülkelerinden daha uygun olduğu için ve Burun estetiği konusunda birçok başarılı işlem gerçekleştiren uzman doktorlarımız olduğu için yurtdışından çok fazla insan ülkemize gelip bu tür operasyonları gerçekleştirmektedir.

Paylaş