1. Anasayfa
 2. Bilgi

Sgk Devlet Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatını Karşılıyor mu?

Sgk Devlet Hastanesi Burun Estetiği Ameliyatını Karşılıyor mu?
Sgk Devlet Hastanesi Burun Estetigi Ameliyatini Karsiliyormu
20

Son zamanlarda birçok kişinin burun estetiği ameliyatı ilgili ihtiyaç duyduğu ve araştırma yaptığı ancak net bir bilgiye erişememekle birlikte internet ortamındaki birçok farklı bilgi arasında sorularının cevabını ararken Burun estetiği ameliyatı için devlet hastanelerinde Sgk desteği konusuna bir aydınlık getirebiliriz.

Burun Estetiği Ameliyatı İçin Hangi Koşullarda Ücret Alınmaz?

Öncelikle Bir sağlık sorununuz yok ise estetik amaçlı yapılan Burun ameliyatı işlemi Estetik olarak geçmekle birlikte devlet desteği verilmemektedir. Ancak burnunuzda sağlığınızı etkileyen bir durum söz konusu ise bu işlem sağlığa girdiği için Sgk desteğinden faydalanabilirsiniz.

Sağlığınızı etkileyip etkilemediği konusunda ilgili uzman doktorun görüşü alınmaktadır. Yani burnunuz kırık ya da kemik ve et olduğu için nefes almakta zorluk çeken bir kişi Sgk‘dan faydalanarak burun estetiği ameliyatı olabilmektedir.

Yine nefes almakta zorluk çeken kişinin, burnunun dış görünüşünde bir problem var ise bunu belirtmesi üzerine operasyonu gerçekleştirecek olan ilgili uzman doktor tarafından dış görünüşü hastanın talebi üzerine düzeltilebilir.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olabilir Miyim?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz koşullar devlet hastaneleri için geçerliydi. ” Burun estetiği ameliyatını devlet hastanesinde olabilir miyim?” sorusuna cevap olarak evet olabilirsiniz fakat ilgili uzman doktorun sağlık sorunu yaşadığınız kanısına varması ve yaşam kalitenizi düşürdüğü konusunda hemfikir olduğu ve farklı ilaç tedavileri ile çözümlenemeyeceği teşhisi koyduğunda ameliyat seçeneğini sunacaktır. Bu aşamada da SGK ameliyat masraflarını karşılayacaktır.

Burun Estetiğini Kaç Yaşında Yaptırabilirim?

Vücudumuzun Gelişim gösterdiği yaş 18 kabul edilmekte olduğu için genelde uzmanlar çok ciddi bir sağlık sorunu ile karşılaşmadıkları takdirde hastanın 18 yaşını beklemesini talep ederler. Ancak Sağlık konusunda çok ciddi bir durum söz konusu ise, hasta nefes almakta ve vermekte güçlük çekiyor ise 16 – 17 yaşlarında da yine ilgili uzman doktorun görüşü doğrultusunda ameliyat edilebilmektedir.

Özel Hastaneler İle Devlet Hastaneleri Arasında Burun Estetiği Fiyatları Değişkenlik Gösterir Mi?

Artık birçok özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde yapılan Burun estetiği işlemi, maliyet konusunda çok farklılık göstermektedir.

Estetiğe giren ve sağlığı etkilemeyen burun ameliyatı işlemleri de devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Burun ameliyatı fiyatları ameliyat olacağınız yere göre değişmektedir. Tabi ki özel hastanelere göre devlet hastanelerinde daha uygun maliyete burun estetiği operasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Yaşadığınız şehir, operasyonun gerçekleşeceği hastane ve operasyonu gerçekleştirecek doktora göre her zaman fiyatlar değişkenlik gösterir. Ortalama bir rakam belirtmek gerekirse 2023 yılı itibariyle 20’000 TL ile 60’000TL arasında bir burun estetiği fiyatı alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Türkiye’deki Estetik fiyatları Yurt dışında birçok Avrupa ülkelerinden daha uygun olduğu için ve Burun estetiği konusunda birçok başarılı işlem gerçekleştiren uzman doktorlarımız olduğu için yurtdışından çok fazla insan ülkemize gelip bu tür operasyonları gerçekleştirmektedir.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (20)

 1. 11/04/2024

  Sgknın burun estetiği ameliyatını karşılayıp karşılamadığı hakkında fikirleriniz neler? Tartışalım!

  • 11/04/2024

   Neden başka insanların kişisel kararlarına bu kadar karışmayı seviyorsunuz? Herkes kendi estetik tercihlerini yapabilir. Size ne? Saygı duymayı öğrenin. Tartışmak yerine insanların hayatına müdahale etmeyi bırakın.

 2. 10/04/2024

  Devlet hastanesinde mi yoksa özel hastanede mi yaptırmalı, fiyatlar nedir acaba?

 3. 30/03/2024

  Devlet mi özel mi, kafa karıştırıcı ama yine de merak uyandırıcı!

  • Devlet olsa da, özel olsa da sonuçta hepimiz aynı gemideyiz. Kimin ne olduğu önemli değil, önemli olan adalet ve huzur. Karıştırmaya gerek yok, birlik olmalıyız.

 4. Devlet hastanesi mi, özel hastane mi? Karar veremedim. Siz ne düşünüyorsunuz?

  • Devlet hastaneleri genellikle daha uygun fiyatlar sunar ve kaliteli hizmet verir. Özel hastaneler ise daha hızlı ve özel bir hizmet sunabilir fakat maliyeti daha yüksektir. Ben devlet hastanelerini tercih ederim, siz ne düşünüyorsunuz?

 5. 11/03/2024

  Bu konuda fikirler farklı, devlet hastanesinde burun estetiği mümkün mü tartışmalı.

 6. Devlet mi özel mi, hangisi daha avantajlı? Fikirlerinizi alalım!

 7. 10/01/2024

  Devlet hastanesinde burun estetiği olayı gerçekten ilginçmiş ya, değil mi?

  • Valla ilginç değil de, biraz garip geldi bana. Devlet hastanesinde burun estetiği, neyin nesi? Zaten sağlık sistemi yetersiz, estetik operasyonlara mı ağırlık verilecek? Öncelikler biraz karışık gibi duruyor, değil mi?

 8. 29/12/2023

  Devlet mi, özel mi? Hangisi daha avantajlı? Fiyatlar nasıl değişiyor? Karar veremedim!

 9. Devlet mi özel mi, hangi hastanede yaptırılmalı? Fikirlerinizi paylaşın!

 10. 23/11/2023

  Sgknın burun estetiğini karşılayıp karşılamadığı konusunda ne düşünüyorsunuz? Tartışmaya açık bir konu!

 11. 21/11/2023

  Bilgilendirici bir makale, teşekkürler.

 12. 20/11/2023

  Bu bilgilere göre, estetik amaçlı burun ameliyatı için devlet hastanelerinde Sgk desteği alınamaz.

 13. 12/11/2023

  Devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı ücretsiz olabilir mi? Tartışmaya açık konu!

  • Neden olmasın? Sonuçta vergilerimizle finanse ediliyorlar. Eğer insanlar diğer ameliyatlar için ücretsiz hizmet alabiliyorsa, neden burun estetiği için de aynı hakkı talep edemesinler? Bu konuda açık bir tartışma olması gayet normal.

 14. 31/10/2023

  Devlet hastanesi mi özel hastane mi? Hangisi daha avantajlı? Karar veremedim!

 15. Devlet hastanesinde burun estetiği olabilir miyim? Konu çok merak uyandırıcı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir