1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Snapchat Emojilerin Anlamı

Snapchat Emojilerin Anlamı
5

Sevilen uygulamalardan biri olan Snapchat emojilerin anlamı kullanıcılar tarafından çok sık şekilde sorulmaktadır. Snapchat uygulamasını ilk defa yükleyip kullanmaya başlayanlar emojilerin anlamlarını anlama konusunda zorluk çekebilir. Snapchat uygulamasıyla arkadaşlarınız veya tanımadıklarınızla bile mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Kullanıcılar ile mesajlaşırken emoji gönderimi yapılabilir. Haliyle tarafınıza gelecek olan emojinin ne olduğunu bilmediğiniz zaman nasıl bir karşılık verecek olduğunuzu kestiremezsiniz. Bu nedenle snapchat kullanıcıların mutlaka uygulamadaki emojilerin anlamlarını öğrenmeleri gerekmektedir.

Snapchat Friends Emojileri ve Anlamları

Snapchat uygulamasında arkadaşlarınızın profilinin yanında bazı emojiler görebilirsiniz. Snapchat tarafından sürekli arkadaş emojisi eklediğini söyleyebiliriz. Doğal olarak arkadaşınız olan kullanıcıyla mesajlaştığınızda yanında çıkan emojiyi gördüğünüz zaman şaşırmayın. Peki nedir bu Snapchat Friends emojileri ve anlamları diyorsanız işte detaylar:

 • Sarı Kalp emojisi – kanka demektir
 • Kırmızı Kalp emoji – BFF ( Eğer iki hafta süre zarfı içerisinde arkadaşınızla BFF kaldığınız zaman sarı olan kalp kırmızıya dönüşecektir)
 • İkiPembe Kalp- Süper BFF ( İki pembe kalbi gördüyseniz süper en iyi arkadaşsınız demektir)
 • Ekşiten Yüz-  Arkadaşın yanında yüzünü buruşturmuş bir emoji görüyorsanız bir numaralı olarak ifade eden en iyi arkadaş demektir)
 • Sırıtan Yüz-  Arkadaşının yanında sırıtan bir yüz varsa bu kişiyle en iyi arkadaş olduğunuzu fakat onların sizin için en iyi arkadaş olmadığı anlamına gelmektedir
 • Güler Yüz-  Bu emoji  gözleri güler şeklinde ve yanakları da pembedir. Anlamı; onların en iyi arkadaşı olsanızda bir numaralı arkadaşı olmadığınız anlamına çıkar
 • Parıltı-  Grup halinde bir mesajlaşma varsa o zaman bu parıltı emojisini görmeye başlayacaksınız
 • Bebeğim emojisi-  Snapchat uygulamasında yeni birini arkadaş olarak eklediğiniz zaman yeni kişi anlamına gelen bebek emojisi belirmeye başlar
 • Ateş Emojisi-  Snapchat uygulamasında sürekli aktif haldeyseniz o zaman ateşli bir alev emojisi görmeye başlayacaksınız.
 • Altın Yıldız Emojisi- 24 saat içerisinde arkadaşın fotoğrafını tekrar oynadı demektir

Görüldüğü üzere Snapchat kullanıcıları da artık emojilere göre bazı anlamları öğrenmeye başlayacaktır. Uygulamada öne çıkan emojiler, daha keyifli bir şekilde kullanılmasına neden olmaktadır.

Snapchat Emojilerin Anlamı
Snapchat Emojilerin Anlamı

Arkadaş Emojilerini Özelleştirme Nasıl Yapılır?

Snapchat uygulaması son dönemde pek çok kişi tarafından keyifle kullanılan bir uygulamadır. Snapchat uygulamasına farklı farklı özelliklerin dahil edilmesi doğal olarak uygulamanın daha keyif dolu şekilde kullanılmasına da neden olmaktadır. Ayrıca snapchat uygulamasını kullanan kişilerde artık arkadaş emojilerini özelleştirme yapabilir. Arkadaş emojileri yapmak için izleyeceğiniz bazı adımlar olacaktır. Bu adımlar neler olduğu ile ilgili olarak bir göz atmaya başladığımız zaman şu şekilde ifade edebilmemiz mümkündür:

 • ilk olarak Snapchat uygulamasını başlatmanız gerekiyor
 • Profil üst sekmeye tıklayın
 • Simgeye dokunduktan sonra dişli ayarlarınıza erişmek için sağ üst köşesini tıklayın. Bu sayede kolayca arkadaş emojilerini özelleştirmeye başlamış olursunuz.

İlginizi çekebilir: Instagram Gizlilik Hesap Görme Uygulamasız

Snapchat Güneş Gözlüklü Emoji Ne Anlama Gelir?

Snapchat uygulamasını kullanırken arkadaşlarınızdan farklı bir emojiler gelebilir. Bu emojilerden biri Snapchat güneş gözlüklü olanıdır. Haliyle böyle bir emoji gördüğünüz zaman ne anlama geldiği konusunda çok fazla bir bilgiye sahip olmayacaksınız.  Snapchat güneş gözlüklü emoji ne anlama gelir? kısmına geldiğimiz zaman konuştuğun kişiyle en iyi arkadaş olduğunu söyler. Snapchat uygulamasında konuştuğun kişi ile bir numaralı bir arkadaşlığın var anlamına çıkar.

Snapchat Kankalar Ne Anlama Gelir?

Snapchat uygulamasında yakın arkadaş grubunuz olabilir. Snapcşhat kankalar olanlar ile ilgili olarakta kalpli şekilde emojileri aktif ediyor. Bu sayede ne kadar yakınlıkta bir kanka olduğunuzu uyguma içerisinde net bir şekilde görmeye başlamış oluyorsunuz. Son derece keyifli bir emoji kullanımı mevcuttur.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Snapchat emojileri ne kadar karmaşık ya, anlamaları sürekli değişiyor gibi. Heyecanlı mıyız?

 2. 10/04/2024

  Bu emojiler ne kadar detaylı ya, kimse bu kadarını takip edemez ki!

 3. Snapchat emojileri çok karışık ya, bir anlamını anladım mı hemen unutuyorum!

 4. 30/03/2024

  Snapchat emojilerini bu kadar detaylı incelemek ne kadar gereksiz değil mi?

 5. 15/01/2024

  Snapchat emojileri ne anlama geliyor? Kankaların sırrı nedir acaba? Heyecan verici!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir