1. Anasayfa
 2. Bilgi

Travazol Kremi Nedir Nasıl Kullanılır

Travazol Kremi Nedir Nasıl Kullanılır

Travazol kremi olayı, ağrılı iltihap durumu, egzama durumu, kızarıklık durumu, kaşıntı gibi durumlar da kullanılmakta olan bir tür medikal kremdir. Kremin içeriğinde ki özellikler sayesinde cilt, kremi hızlı bir biçimde emelerek, cilt üzerinde oluşmuş olmakta olan mantar ya da bakteri türevi rahatsızlıkları yok edebilmektedir. Bunun sıra Travazol krem, virüsler gibi rahatsızlıklar üzerinde de olumlu etkisi bir etkisi yoktur. Travazol krem, ciltte oluşmuş olan uçuk, suçiçeği gibi rahatsızlara meydan vermeyip, bu tarz rahatsızlıklara karşı olarak savaş açan bir krem türüdür. 15 gram şeklinde ve tüp bir biçimde olmakta olan bu krem, yeşil ya da beyaz renkli kutu içerisinde satılmaktadır.

Bebekler ve yetişkin gibi kişilerde oluşmakta olan pişliklerin yok olabilmesi kullanılmakta olan Travazol krem, bu konuda da etkin bir rol oynayıp, pişlikleri yok edebilmektedir. Yaklaşık olarak 1 saat sonra, cilt tarafından emilimi sağlanmakta olan Travazol krem cilt üzerinde anında bir tedaviye başlamaktadır. Her ne olursa olsun Travazol kremi bir öneri şeklinde kullanmayıp, bu konu hakkında deneyimli olmakta olan bir hekime başvurup, onun tavsiyesi ile kullanım yapmak sizin için en doğru seçenek olacaktır. Doktorunuza muayene olmanın akabinde, yine aynı doktor tarafından Travazol kremin kullanımı uygun görmedikçe kesinlikle başkalarının önerisi ile bu kremi kullanmayınız. Travazol krem ilacının içerisinde var olmakta olan etken maddelere karşı olarak şayet bir alerjin durum görüyorsanız, Travazol kremi kullanımı anında kesip, size bu bu kremi önermiş olan hekiminize ya da doktorunuza bu durumu bildirmeniz gerekmektedir.

Travazol Krem Nerelerde Kullanılır?

Travazol kremi bir tür pişik kremidir. Pişik türü rahatsızlıklar da en etkin tedavi yöntemi olarak bu krem kullanılabilmektedir. Pişik olan bölgeye sürüldüğü taktirde etkisini düzgün bir biçimde gösterebilmesi için o bölgenin hava ile temas etmemesi gerekmektedir. Sürülen ve pişikli olmakta olan bölgenin üzerine ise çok sıkı giysilerin giyinilmemesi gerekmektedir. Bu krem rahatsızlık göstermekte olan bölgeye sürüldükten sonra, ilaç ile beraber giyilmiş olan mutlaka yıkanarak, temizlenmesi gerekmektedir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir