1. Anasayfa
 2. Bilgi

Türkiye’de En Çok Maaş Alan Meslekler

Türkiye’de En Çok Maaş Alan Meslekler
0

Günümüzde pek çok kişi kendi mesleğiyle birlikte ek iş yaparak hayatını daha iyi bir noktaya çabası içerisinde olabiliyor. Günümüzde insanlar ayrıca keyif aldığı işleri yaparak kazandığı para yetmeyebiliyor. Özellikle kariyer basamaklarını hızla yükselen kişiler kendi mesleğiyle alakalı maaşları görmesi mümkündür. Türkiye’de en çok maaş alan meslekler konusunda birçok yüksek statü sahibi iş kolu bulunur.

Yeminli Mali Müşavir

Yeminli mali müşavir mesleğini icra edebilmek için en az 4 yıllık bir fakülte mezunu olmanız gerekmektedir. Türkiye’nin en iyi üniversitelerden mezun olan kişiler ayrıca en az 3 yıl pratik bir eğitimi alması gerekmektedir. Bilinenlere göre yeminli mali müşavirlik mesleğinin yıllık ortalama kazancı 79.336 Türk lirasıdır.

Yazılım Mühendisi

Türkiye’de en çok maaş alan meslekler arasında ilk sıralarda yer alabilecek düzeydedir. Yazılım mühendisleri, yazılımların tasarlama sürecini yapar, geliştirilmesini sağlar ve test işlemlerini gerçekleştirir. Ülkemizde bu mesleği icra eden kişiler yüksek maaşlarla karşı karşıya kalabilir. Yazılım mühendisleri yalnızca bu alanda değil Bilgisayar mühendisliği ve programcılık bölümlerinde kendisini aktif bir şekilde yetiştirmektedir. Bir yazlım mühendisinin yıllık ortalama maaşı 219.267 Türk lirasıdır.

Pilot

Günümüzde en önemli meslekler arasında yer alır. Birçok kişinin çocukluk hayali olan Pilotluk, insanların en çok yapmak istediği mesleklerden birisidir. Bu mesleği yapabilmek için kişilerin belirli sağlık testlerinden geçmesi ve eğitim sürecinden geçmesi gerekmektedir. Pilotluk eğitiminin bir hayli zor bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Ciddiye alınması gereken bir eğitim süreci içerir. Bu zorlu süreci başarıyla tamamlayan kişiler pilot olabiliyor. Deneyimli pilotların günümüzde yıllık ortalama maaşı 127.138 Türk lirasıdır.

Doktor

Günümüzde Doktorluk mesleği en güvenilir mesleklerin başında gelir. Her doktorun kendi uzmanlık alanına göre bir maaş aralığı olabilir. Genellikle uzmanlık alanları arasında yer alan beyin cerrahlığı bu alanda en üst kısımda yer alır. Doktor olabilmek için uzun yıllar ciddi bir eğitim sürecinden geçilmelidir. Uzmanlık alanına bağlı olmakla birlikte doktorların maaşları yıllık ortalama olarak 86.975 Türk lirasıyla 112.557 Türk lirası arasında değişmektedir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir