1. Anasayfa
 2. Bilgi

Ay Burcu Uyumu Hesaplama

Ay Burcu Uyumu Hesaplama
Ay Burcu Uyumu Hesaplama
10

Burçlar hayatımızda önemli yer tutan özelliklerdir. Günlük burcunu okumadan dışarı çıkmayanlar bulunuyor. Ay burcu uyumu, ay burcu hesaplama, ay burcu uyumu tablosu yazımızda Koç burcundan balık burcuna kadar herkes burcunu bilir. Doğal olarak burcunun özelliklerini de araştırıp öğrenmiştir. Bu burçların yanı sıra doğumdan itibaren bu burçları etkileyen Ay burcu bulunuyor. Doğum anındaki Ay’ın önemi büyüktür. Doğum anındaki Ay’ın konumu sizin tutumunuzu, bilinçaltı tepkilerinizi, güçlü davranışlarınızı gösteriyor.

Güneş burcunu hesaplamak kolaydır. Güneş, burçlar kuşağının her burcundan 30 günde bir geçer. Bu süre düzenli olduğu için burcunuz değişmez. Ay’ın burçlar kuşağını dolaşması 28 gündür. Her burçta ortalama 52 saat kalır. Ay, her yıl aynı düzeni uygulamadığı için Ay burcunuzu bulmak için kolay değildir.

Ay Burcu Hesaplama

Burçların gücüne ve etkisine inananlar, burç uyumuyla birlikte ay burç uyumu ile de ilgileniyorlar. Ay burcunu öğrenebilmeniz için doğum tarihinizi, saat ve dakikanızı tam olarak bilmeniz gerekiyor. Dakikanızı bile yanlış girmeniz yükselen burcunuzu yanlış hesaplamanıza yol açar. İnternette ay burcu hesaplama programları bulunuyor. Bunlardan birine girip, bilgilerinizi girdiğinizde yükselen burcunuzun ne olduğunu öğreniyorsunuz.

Ay burçları da Güneş burçlarıyla aynıdır. Ay burcunuzu öğrendikten sonra ay burcu uyumu hesaplama yapabilirsiniz. Genellikle hava (Terazi-İkizler-Kova), toprak (Başak-Boğa-Oğlak), su (Balık-Yengeç-Akrep), ateş (Koç-Yay-Aslan) grupları kendi içinde uyumludur. K endi içlerinde uyumlarıyla birlikte, toprak burçları su, hava burçları ateş burçlarıyla güzel bir uyum yakalayabiliyorlar.

Ay Burcu Uyumu Tablosu

Astrolojide Ay dişiyi, Güneş erkeği temsil eder. Erkeğin haritasındaki Ay, nasıl bir kadını, kadının haritasındaki Güneş’se nasıl bir erkeği istediğini simgeliyor. Aşağıdaki tablodan karşınızdaki kişiyle evlilik, aşk, cinsellik gibi aile burç uyumu karşılaştırmalarını görebilirsiniz.

BurçAşkEvlilikCinsellik
KoçAslan, YayAslan, YayKoç, İkizler, Terazi
BoğaYengeç, Başak, OğlakYengeç, Başak, OğlakBoğa, Başak, Terazi, Akrep, Balık
İkizlerİkizler, Aslan, Terazi, Kovaİkizler, Aslan, Terazi, KovaKoç, İkizler, Aslan, Yay, Terazi
YengeçBoğa, Akrep, Balık, KovaBoğa, Akrep, BalıkYengeç, Terazi, Oğlak, Kova, Balık, Başak
AslanKoç, İkizler, YayKoç, İkizler, Yayİkizler, Aslan
BaşakBoğa, OğlakBoğa, OğlakBoğa, Oğlak, Yengeç, Aslan, Balık, Başak
Teraziİkizler, Kovaİkizler, KovaKoç, İkizler, Yengeç, Başak, Terazi
AkrepYengeç, BalıkYengeç, BalıkBoğa, Aslan, Başak, Akrep, Kova
YayKoç, AslanKoç, Aslanİkizler, Terazi, Yay, Balık
OğlakBoğa, BaşakBoğa, BaşakBaşak, Oğlak, Balık
Kovaİkizler, Yengeç, Teraziİkizler, TeraziYengeç, Başak, Akrep, Kova
BalıkKoç, Yengeç, Akrep, BalıkYengeç, AkrepKoç, Boğa, Aslan, Yay, Balık
Ay Burcu Uyumu Hesaplama
Ay Burcu Uyumu Hesaplama

Ay Burcu İlişki Uyumu

Ay burcu ilişkilerin temelini oluşturur. İlişkilerinizde sevgi ve ten odaklı sorun yaşamak istemiyorsanız ay burç uyumu astroloji konusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Karşınızdakiyle duygusal bir ilişkiye girmeden ay burcu uyumunuzun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Güneş burcu kendini ifade etmeyi, egoyu; Ay burcu güdü ve duyguları simgeliyor. Bu nedenle Ay burcu romantik yaşantıyı direk etkiliyor. Örneğin ihtiraslı ve sıcakkanlı olan Akrep burcu sevgiliniz, Ay Kova burcuysa bazen buz gibi davranabilir.

Gerçekçi, kuralcı, yönetmeye alışkın Aslan burcu arkadaşınız, hayalperest davranışlar sergiliyorsa; bu Ay Balık burcu olmasından kaynaklanıyordur. Ay burcuna göre burçların özelliklerini bilirseniz, ay burcu uyumu yaşayıp yaşayamayacağınızı görmüş olursunuz.

Ay Burcu Uyumu Koç; Hayatında risk ön plandadır. Bu risk sayesinde öz güvenini geliştirir. Bağımsız özelliği sayesinde duygusal ilişkilerde lider olmayı ister.

Ay Burcu Uyumu Boğa; Hayatın doğal ve konforlu tarafıyla güçlü bir bağ kurmak ister. Daha sakin, zarif ve dikkatlidir.

Ay Burcu Uyumu İkizler; Yüksek öğrenmeye ihtiyacı vardır. Öğrendikçe kendine olan güveni gelişir. Kolay sıkılır ve sürekli hareket halinde olmak ister.

Ay Burcu Uyumu Yengeç; Çekingen ve kendi iç dünyasına hapsolmuştur. Sevdiğini en çok kollayan burçtur.

Ay Burcu Uyumu Aslan; Karizma ve cömertliği simgeliyor. Ruh hali değişkendir. Yalan söylenilmesine, aldatılmaya karşı çok hassastır.

Ay Burcu Uyumu Başak; Düzen hayatında ön plandadır. Daha gergindir. Olayların onun kontrolünde gelişmesini ister.

Ay Burcu Uyumu Terazi; ilişkilerin burcu olarak bilinir. İlk defada belli etmese de yüksek enerji ve cazibeye sahiptir. İlişkilerde daha çok derinlik arar.

Ay Burcu Uyumu Akrep; Olayların hep daha derinini, arka planını merak eder. Özgüveni çok yüksektir. Canı yandığında mutlaka intikam almak ister.

Ay Burcu Uyumu Yay; Keşfetmeyi sever. Hayata olumlu yaklaşır. Samimi ve rahattır. Gerçeği açık ve net biçimde aktarır.

Ay Burcu Uyumu Oğlak; Yönetici kimliğiyle tanınır. Güvenli adımlar atmayı sever. Dengeyi kurmak için çabalar.

Ay Burcu Uyumu Kova; Bağımsız olma karakterine sahiptir. Daha kontrollü, bilge ve objektiftir. Duygusal sorunlara karşı entelektüel bir yaklaşım sergiler.

Ay Burcu Uyumu Balık; En hassas ve duyarlı burçtur. Davranışları, duygularıyla ilişkisine göre değişiyor. İlişkisinde şefkat ve ince düşünceyi ön plana çıkarır.

Ay Burcunun Etkisi

Ay, sadece Dünya’nın bir uydusu olarak, geceleri gökyüzünü aydınlatmakla kalmıyor. Astrolojide, duygularla hissetme becerisini, öznel bakış açısını, hassasiyeti geliştirmeyi simgeliyor. Kendinizi nasıl koruduğunuzu, rahat ve güvende hissettiğinizi anlatır. Hayatta başkalarına anlatamadığınız gizli hayallerinizi, acıları, küçük mutlulukların sebeplerini açıklar. Kısacası, bilinçaltınızı, duygularınızı, nefsinizi ortaya çıkarıyor.

Ayın açıları duygularınızın netleşmesinde size yardımcı olacak işaretleri taşır. Örneğin, Ay burcu Yengeci, Güneş Yengecinden daha duyarlı, hassas olabiliyor.

Ay Burcu Uyumu Gün Ay Yıl

Astrolojide, burçların hesaplanmasında gün, ay, yıl çok önemlidir. Geçmiş yüzyıllarda sadece Güneş burcu özellikleri biliniyordu. Kişinin doğumunda etkili olan Ay, hesaplanmıyordu. Sadece Güneş burcuna bakılarak burç uyumları kontrol ediliyordu.

Doğumların gün, ay, yılla birlikte saat ve dakikalarının da tutulması, Ay burcunun tam olarak öğrenilmesini sağlıyor. Gün, ay ve yılla birlikte doğum saati ve dakikanızı girdiğinizde Ay burcunuzu doğru şekilde öğrenmiş oluyorsunuz.

Ay burcu duygusal ilişkilerde daha çok kendini gösteriyor. İş ve sosyal arkadaşlık dışında romantizm, aşk yaşamak istiyorsanız karşınızdakinin de Ay burcunu bilmenizde yarar vardır.

Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO hangi illerde var

Burç Uyumu Ayrıntılı

Burç uyumu, Venüs, Satürn, Mars gibi gezegenlerin, Güneş ve Ay’ın birbirleriyle etkileşimleri sonucunda kişiler arasında oluşan uyum olarak kabul ediliyor. Burç uyumu her ne kadar kabul edilmese de bilimsel açıdan ispatlanmıştır.

Sadece Ay burcuna bakarak burç uyumundan bahsetmek eksik kalır. Genel bir burç uyumu hesaplaması için sizin ve karşınızdakinin ay ile yükselen burçlarınızı incelemelisiniz. Ay burcuna, yükselen burcunuza bakarak aşk ve evlilik uyumunuzu kıyaslayabilirsiniz. Güneş burcuyla iş, sosyal, genel arkadaşlık uyumunuzu kontrol edersiniz.

Güneş burcuna göre çok iyi anlaşan iki kişi, birinin yükselen burcu farklı olduğunda anlaşmazlığa düşebiliyorlar. Bazı durumlarda Ay burcu daha baskın olabiliyor. Örneğin, Koç burcu ile Terazi çok iyi anlaşırlar. Fakat Terazi burcunun yükseleni Kova ise iki baskın karakter ilişkilerinde sıkıntılar yaşayabilirler.

Genel olarak; ateş, hava, su, toprak grupları kendi içlerinde birbirleriyle uyumludurlar. İki burç da aynı olmamak şartıyla iyi bir uyumdan söz edilebilir. Örneğin ateş grubundan koç ile yay çok iyi anlaşabilirler.

Yükselen Burç Ay Burcu Uyumu

İnsanların birbirleriyle olan ilişkilerinde yükselen burç ve ay burcu uyumu çok önemlidir. Özellikle aşk, evlilik, cinsellik, arkadaşlık ilişkilerinde kendini daha çok gösteriyor. İki kişinin arasındaki uyum, burç uyumuyla doğru orantılıdır. Birbirlerine uyumlu olan burçları şöyle sıralayabiliriz;

Koç; En iyi Aslan ve Yay burçlarıyla anlaşırlar. İkizler, Balık, Kova ve Boğa burçlarıyla daha az anlaşırlar.

Boğa; Oğlak, İkizler, Başak burçlarıyla çok iyi anlaşırlar. Koç, Yengeç, Balık burçlarıyla daha az anlaşırlar.

İkizler; Kova ve Teraziyle iyi uyumları vardır. Koç, Aslan, Yengeç, Boğa burçlarıyla daha az anlaşırlar.

Yengeç; Akrep ve Balıkla iyi anlaşırlar. Başak, Aslan, Boğa, İkizler burcuyla daha az anlaşırlar.

Aslan; Yay ve Koçla iyi anlaşırlar. Başak, Yengeç, Terazi, İkizler burçlarıyla da anlaşabilirler.

Başak; Oğlak ve Boğayla iyi anlaşır. Balık, Yengeç, İkizler, Koç anlaşabileceği diğer burçlardır.

Terazi; İkizler ve Kovayla uyumludurlar. Başak, Akrep, Aslan, Yay burçlarıyla da anlaşabilirler.

Akrep; Yengeç ve Balıkla iyi bir uyumu vardır. Terazi, Oğlak, Yay, Başak burçlarıyla da uyum gösterebilir.

Yay; Koç ve Aslanla iyi anlaşırlar. Akrep, Terazi, Oğlak, Kova burçlarıyla uyum gösterebilirler.

Oğlak; Başak ve Boğayla iyi uyumları vardır. Yay, Akrep, Kova, Balık burçlarıyla da anlaşabilir.

Kova; Terazi ve İkizlerle çok iyi anlaşır. Koç, Oğlak, Balık, Yay burcuyla da iyi anlaşabilirler.

Balık; Akrep ve Yengeçle çok iyi anlaşırlar. Kova, Oğlak, Koç, Boğa burçlarıyla daha az anlaşabiliyorlar.

Güneş ve Ay Burcu Uyumu

Astrolojide Güneş kişiliğin bilinçli, Ay bilinçsiz yönünü simgeliyor. Güneş 30 günde bir burç değiştirirken, Ay 2,5 günde bir burç değiştiriyor. Bu nedenle, dönemsel olarak Ay burcu, Güneş burcunun üzerinde etkili olabiliyor.

Örneğin; Kişi Ay Koçuna girdiğinde bir huzursuzluk,çatışma içine girer. Her işte ön planda olmak ister. Halbuki Güneş Koçunda daha bir rahatlık, özgüven vardır.

Ay Burcu Aşk Uyumu

Güneş burcu uyumu yanı sıra Ay burcu da aşk uyumunu direk etkiliyor. Güzel duygularla başlayan aşk, romantizm ilerleyen dönemlerde uyumsuz burç özellikleri bakımından kısa sürebiliyor. Bu nedenle duygusal ilişkiye girmeden önce Ay burcu karşılaştırmanızı yapmalısınız.

Koç romantik değil ama sahiplenmesini bilendir. Boğa maddiyatçı, katı kuralcıdır. İkizler konuşkan, flört etmeyi sevendir. Yengeç aşık olmaya hazır, romantiktir. Aslan gösterişi seven, kibirlidir. Başak naif, çekingen, kırılgandır. Terazi uyumludur. Akrep gizemlidir. Yay melankolik, eğlencelidir. Oğlak karizmatik, kontrollü, düzenlidir. Kova kültürlü, sorgulayıcı, bağımsızdır. Balık hisleriyle hareket eden, sakin, şefkatlidir. Bu özellikleri dikkate alarak aşk uyumunuzu kendinizi belirleyebilirsiniz.

Yay Yay Burcu Uyumu

Genellikle aynı grup içinde yer alan burçların birbirleriyle uyumu söz konusudur. Bu nedenle yay yay burcu uyumu olumludur. Özellikle aşk ilişkisinde birbirlerini çok iyi etkileyebilirler. Aynı egoları, düşünceleri taşıdıkları için birbirlerini çok iyi anlayacaklardır. Her ikisi de ateş grubunda oldukları için yatak uyumları çok seksi ve ateşli olacaktır.

Akrep Yay Burç Uyumu

Zıt kutupları oluşturdukları için akrep yay burç uyumu çiftlerin birbirlerine olan yaklaşımları bakımından değişiyor. Zıt kutupların birbirini çektiği gibi aralarında bir çekim olabilir. Dengeli davrandıkları sürece ilişkileri uzun soluklu olabilir. Akrep kıskançlığıyla Yay’ı sıkmazsa ilişkileri uyumlu geçebilir.

Ay Burcu Terazi Uyumu

Ay burcunun etkisinde olan Terazi daha dengeli davranmaya başlar. Kendini ilişkiye hazır hissetmektedir. Adaletli davranır, adaletli davranılmasını bekler. Günlük hayatta basit incelikler dikkatini çeker. Eşinden, çevresinden nezaket bekler. İçsel dengeyi çok iyi sağladığı için ay burcu terazi uyumu aynı enerjiyi çevresine de yayar. Aynı huzuru bulmak isteyenler Teraziyle vakit geçirirler.

Terazi Yay Burç Uyumu

Yay, Terazi ile burç uyumu sağlayacak burçlardan biridir. Cinsel uyum, ilişkide mutluluk terazi yay burç uyumu olarak kendini gösteriyor. Her iki burç da sosyalleşmeye fazla meraklıdırlar. Kendilerine vakit ayırırlarsa çok uyumlu bir çift olurlar.

Terazi, ilişkinin sonunda evliliği hayal etmektedir. Yay bekarlık ve özgürlük hissinden feragat etmezse, ilişkileri kısa sürebilir. Yay, Teraziye aşık olursa, ilerleyen dönemde evliliği kabullenebilir. İkisinin arasındaki çekim ilişkilerinin evliliğe doğru gitmesini sağlayacaktır.

Ay burcu, insanların bilinçaltı, duygusal yönlerini ortaya çıkarması bakımından önemlidir. Her insanın doğduğunda Ay’ın konumu hangi burçta olduğunu gösteriyor. Yıl, ay, gün, saat, dakika bilgilerini girerek Güneş burcunuzdan ayrı olarak Ay burcunuzu öğrenebilirsiniz. Ay burcunuz sizin, karşınızdakinin ruhsal halini anlatacaktır.


Ay Burcu Uyumu Hesaplama” style=”display: block;font-weight: 700;color: #0074B7;line-height: 1.4em;margin-bottom: 5px;text-decoration: none;”>Ay Burcu Uyumu Hesaplama
Burçlar hayatımızda önemli yer tutan özelliklerdir. Günlük burcunu okumadan dışarı çıkmayanlar bulunuyor. Ay burcu uyumu, ay burcu hesaplama, ay burcu uyumu tablosu yazımızda Koç burcundan balık burcuna kadar herkes burcunu bilir. Doğal olarak burcunun özelliklerini de araştırıp öğrenmiştir. Bu

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (10)

 1. 15/04/2024

  Ay burçları gerçekten ilişki uyumunu etkiler mi? Tartışmaya açık bir konu.

 2. Ay burçları gerçekten ilişki uyumunu etkiler mi? Tartışmaya açık bir konu!

 3. 09/04/2024

  Bu burç uyumu hesaplama işlerine ne kadar inanıyorsunuz? Gerçek mi yoksa safsata mı?

 4. Bu hesaplamalar ne kadar doğru ki, astrolojinin gerçekten ilişkilere etkisi var mı?

 • Astroloji bilimsel bir temele dayanmaz ve ilişkiler üzerinde gerçek bir etkisi olduğuna dair herhangi bir kanıt yok. Hesaplamaların doğruluğu şüpheli. Gerçek dünyada yaşanılan ilişkileri astrolojiye bağlamak yerine gerçekçi ve mantıklı yaklaşımlarla değerlendirmek daha sağlıklı olacaktır.

 • 17/07/2023

  Ay burcu uyumu gerçek mi? Benimkiler hiç uymuyor gibi gelmiyor, sizce nasıl?

 • 03/12/2022

  Günlük burçlar için gayet güzel bir site .

 • 03/12/2022

  Günlük burçlar için gayet güzel bir site .

 • Günlük burcunu okumadan dışarı çıkmayanlardanim takip ettiğin tek sen sitesi makaleler mukemmel

 • Günlük burçları takip eden birisi olarak size teşekkür ederim bu sayede işlerimi ve yaşantımı ayarlıyorum en çok da kahvaltıda takip etmey seviyorum bu siteyi

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir