1. Anasayfa
 2. Dini

Birinden Paranı Almak İçin Okunacak Dua

Birinden Paranı Almak İçin Okunacak Dua
3

Birinden paranı almak için okunacak dua bir kişiye borç vermiş, ancak henüz geri alamamış olan kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Bazı durumlarda kişiler zorluk içerisinde ise geri ödeme konusunda bazı zorluklar ile karşılaşabilmektedir. Uzun süredir borcu alma konusunda problemler yaşanıyorsa yapılabilecek şeyler de merak konusu olur.

Her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu için borcunuzu geri alma konusunda da ona dua etmeniz gerekir. Hangi duaları edebileceğinizi düşünüyorsanız, ezbere okunabilecek pek çok dua vardır. Bunların hepsi düzenli bir şekilde okumalı, temiz bir kalple edilmelidir.

Alacağını Almak için Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

Alacağını almak için okunacak dua tecrübe edilmiş özellikle bu duaları eden ve sonucunu almış olan kişileri bilmek için sorulur. Bu gibi yorumlar internette paylaşıldığı için internette pek çok yerde görmeniz, okumanız mümkündür.

Eğer hangi duaları edebileceğinizi merak ediyorsanız zikirler de bu kapsamda unutulmamalıdır. Söz konusu esmalardan bazıları şöyledir:

Tüm bunları birinden paranı almak için okunacak dua çerçevesinde etmeniz mümkündür. Ayrıca Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra ve namaz kıldıktan sonra da buna dualarınızda yer verebilirsiniz.

Birinden Paranı Almak İçin Okunacak Dua

Borcunu Ödemeyen Kişiye Okunacak Dua

Borcunu ödemeyen kişiye okunacak dua olduğu gibi hacet namazı kılmak da mümkündür. Bilmiyorsanız bu namaz 2, 4 ya da 12 rekat şeklinde kılınabilmekte olup; abdestin ve gusül abdestinizin olması gerekir. Dört rekat şeklinde kılınması halinde şu şekilde kılınır:

 • İlk Rekat: Sübhaneke, Euzü Besmele Fatiha, Üç kere Ayete’l Kürsi, rüku ve secde
 • İkinci Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas, rüku secde
 • Üçüncü Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas, rüku secde
 • Dördüncü Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas, rüku secde ve selam

Dört rekat olarak kılınacaksa hacet namazı bu şekilde kılınabilir. İki rekat şeklinde kılınacaksa ikinci rekatta secdede Ettehıyyatü, Allahümme Salli-Barik ve Rabbena duaları okunarak selam verilir.  Birinden paranı almak için okunacak dua arayan kişiler bunu da düzenli bir şekilde kılabilir.

 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 10/04/2024

  Bu dualar gerçekten işe yarıyor mu? Deneyen var mı aramızda? Şaşırtıcı sonuçlar duymak isterim.

 2. Bu duaların etkisi gerçek mi? Deneyen var mı? Anlatın, merak ediyorum.

 3. 11/10/2023

  Borç vermenin yarattığı hayal kırıklığını kesinlikle anlayabiliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir