1. Anasayfa
 2. Biyografi

Derya Can Göçen Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Derya Can Göçen Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları
7

Derya Can Göçen Kimdir? Kaç yaşında? Hangi burç? Nerede doğdu? Kaç kilo? Boyu ne kadar? Saçının rengi ne? Göz rengi ne? Evli mi? Hangi meslek sahibi? Ne iş yapar? Hangi eğitimleri aldı? Sosyal medya hesapları var mıdır? gibi Aycan Yanaç ile ilgili ilginizi çeken tüm detayları bu içerikte öğrene bilirsiniz.

Doğum Tarihi: 12.10.1979 (43 yaşında)
Doğum Yeri: Çanakkale
Nereli: Çanakkale
Burcu: Terazi
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Lisans
Evlimi: Evli
Eşi: Tayfun Göçen
Meslek: Dalgıç
instagram Hesabı: @deryacanofficial, @deryacandiveacademy
Twitter Hesabı: @deryacanoficial
YouTube: www.youtube.com/c/DeryaCANofficial
İnternet Sitesi: deryacan.com.tr

Derya Can Göçen, Survivor 2020 Ünlüler- Gönüllüler yarışmacılarından biri olmayı başardı. Hem milli sporcu hem de serbest dalış şampiyonu olan Dalgıç Derya Can Göçen, Survivor 2020’nin ünlülüler kadrosunda mücadele etti. Peki Derya Can Göçen kimdir? Derya Can Göçen yaşında? Derya Can Göçen nereli? Derya Can Göçen hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Derya Can Göçen Kimdir

Derya Can Göçen,  21 Ekim 1979 tarihinde Çanakkale doğdu. Terazi burcudur. Daha 8 yaşında iken atletizm ile birlikte spor hayatına adım atmış, lise yıllarında ise tekvando ile tanışmıştır. Derya Can Göçen, 2000 Olimpiyatları Kadrosuna dâhil olmuştur. İlerleyen süreçte dalış sporu ile tanışmış olan Derya Can Göçen, Dünya Serbest Dalış rekortmeni, Milli sporcudur. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olmuş ve hemen ardından beden eğitimi öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır.

Dünya serbest dalış rekortmeni olan milli sporcu Derya Can Göçen, serbest dalışta, 5 Dünya rekoru elde ederek Milli Sporcu olmuş, ayrıca 40’ın üzerinde Türkiye rekoru kırarak başarıya ulaşmıştır. Serbest dalış spor dalında, Ülkemizde Milli takıma en çok seçilen ve Uluslararası alanda yapılan yarışmalarda madalya kazanan ilk Türk kadın sporcu unvanına sahiptir.

Deniz’in kendisi için, “iki nefes arasındaki sonsuzluk” olduğunu ifade eden Derya Can Göçen, tek nefes ile 111 metreye dalabilmekte, nefesini 6,5 dakika tutup, havuzda yatay olarak tam 204 mt. yüzebilme başarısını gösterebilmektedir.

Milli sporcumuz 2016 yılının yaz döneminde, yeni rekorlar planlarken Derin Helen isimli kızını dünya getirmiş ve koşu antrenmanlarına başlamıştır. Kızı Derin Helen 10 aylık iken ise Türkiye rekoru kırıp dünya üçüncüsü olmuştur.

Milli sporcumuz ve serbest dalış rekortmeni olan Derya Can Göçen Antalya’nın Kaş ilçesinde farklı kategorilerde serbest dalış yaparak 94 metre ve 111 metre derinlikle yeni bir dünya rekoru daha kırmayı başarmıştı.

Tayfun Göçen ile evli olan Derya Can Göçen soy ismini almıştır. Göçen çiftinin 3,5 yaşında Derin Helen adında bir kızı, 8 yaşında Poyraz Mustafa isimli bir oğlu var.

Survivor 2020 Ünlüler – Gönüllüler yarışmasında Ünlüler gurubunun yarışmacıları arasına katılan isimlerden birisi olan Derya Can Göçen sporcu kimliği ile yarışmanın iddialı isimleri arasında yer almaktadır.

Derya Can Göçenin Fotoğrafları

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

 1. Derya Can Göçenin gerçekten kaç yaşında olduğunu öğrenebildik mi acaba? Şüphelerim var.

 2. 13/04/2024

  Derya Can Göçenin asıl yetenekleri neler? Fotoğraflarının ötesinde ne sunabilir? Tartışalım!

 3. 11/04/2024

  Derya Can Göçenin yetenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce geleceği parlak mı?

 4. Derya Can Göçenin gerçekten hangi sektörde başarılı olduğunu merak ediyorum. Sizce neden bu kadar popüler?

  • Açıkçası, Derya Can Göçenin başarısının hangi sektörde olduğunu bilmiyorum ama popüler olmasının sebebi belki de etkili pazarlama stratejileridir. Başarılı olmak için sadece sektörde değil, vizyon ve çaba da önemlidir. Herkesin ilgisini çekmek kolay değil.

 5. 30/08/2023

  Derya Can Göçenin gerçekten boyu ne kadar? Fotoğraflarına bakınca pek anlaşılmıyor. Sizce kaç olabilir?

  • 30/08/2023

   Bu tarz sorular sadece fiziksel görünüme odaklanarak insanları sınıflandırmaya çalışmak yerine iç güzellik ve başarılarına odaklanmak daha değerli olmaz mı? Boyu ne kadar olursa olsun, önemli olan insanın karakteridir. Lütfen dış görünüşten öteye bakmayı deneyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir