1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

En İyi Telegram Kanalları Grupları ve Botları

En İyi Telegram Kanalları Grupları ve Botları

En İyi Telegram Kanalları, Grupları ve Botları yazımızın devamında paylaştık öncesinde telegram nedir sorusunun cevabını verelim; 2013 senesinde yayınlanan uygulama Telegram Messenger LLP tarafından geliştirilmiş ve Android, iOS, Windows Phone, Ubuntu Touch, Windows, Linux, OS X işletim sistemine sahip cihazlarda çalışmaktadır. Telegram en temel ifadesi ile anlık olarak mesajlaşma olanağı sağlayan bir ve masaüstü ve mobil platformlarda kullanılabilmektedir.

Telegram kullanıcılarına anlık olarak metin mesajı, resim, fotoğraf, video ve ses kaydı ve sticker paylaşımı olanağı vermesinin yanı sıra 1.5 GB boyutuna kadar dosya paylaşımı yapma olanağı vermektedir. Uygulama 2016 senesine gelindiğinde Telegraph isimli platformla da kullanıcılara birbirinden farklı formatlarla içerikler oluşturulması ve hikaye yazmalarına da olanak sağlamaktadır.

Telegram Kanalları

https://t.me/bilgireis: Bilgireis.com Telegram Kanalıdır. Bildirimleri açarak bilgi verici paylaşımlarımıza hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

aliexpress fırsatlar: https://t.me/alifirsatlar

dh sıcak fırsatlar: https://t.me/donanimhabersicakfirsatlar

zafer hoca’nın yds-yökdil gibi akademik sınavlara yönelik kaynaklarını paylaştığı ve üyelerin soru-çözüm yaptığı grup. bu sınavlara hazırlananlar mutlaka katılsın: https://t.me/zaferhocayds

günün ücretsiz uygulaması (ios): https://t.me/ucretsizuygulama

ösym sonuç açıklama sistemi: https://t.me/osymsonuc

türkiye’de olan depremleri anlık olarak, şiddeti ve harita görüntüsüne kadar anons ediyor: https://t.me/kandillideprem

güncel haberler için: https://t.me/euronews_tr

doktorların işine yarayacak detaylı vaka analizleri: https://t.me/vakalar

dünyanın her yerinden güzel fotoğraflar: https://t.me/dunyadankareler

türkiye’den güzel fotoğraflar: https://t.me/foto47

Haber Türkiye: https://t.me/TurkiyeSonDakika

Telegram Grupları

Yabancı Dizi & Film (YDF): https://t.me/ydfvf

Kripto Teknik: https://t.me/kriptoteknik

EKİP | Pdf & Tavsiye: https://t.me/ekipyks

BTC NOKTA: https://t.me/btcnoktaa

Binance Global Türkçe: https://t.me/binanceturkish

GECE KUŞLARI: https://t.me/gecekuslariisback

Sohbet Paylaşım: https://t.me/sohbetpaylasim

FIRSAT MERKEZİ: https://t.me/firsatmerkez

Telegram Botları

https://t.me/deezermusicbot: Deezer altyapısını kullanan çok güzel bir bot. herhangi bir isim, albüm veya sanatçı adı yazarsınız. sana müziği veriyor. indirin veya dinleyin. Burada, başka yerlerle ilgilenene kadar istediğiniz şarkıları hızlıca indirebilirsiniz.

https://t.me/ytranslatebot: yandex çeviri altyapısını kullanan çeviri botu. Çevrilecek dili ve çevrilecek dili ayarladıktan sonra herhangi bir kelime, cümle yazın. Ayrıca, başka bir sayfadan çevirmek istediğiniz bir cümleniz vb. Varsa ileri deyin ve onu bota atın. onu güzelce çevirecek ve size hizmet edecek.

https://t.me/lybot: Youtube altyapısını kullanan müzik botu. Şarkı sözlerini yazsanız bile sizin için şarkıyı bulabilir. bu konuda diğer botlardan daha gelişmiş.

https://t.me/music: Klasik müziği seven insanlar için harika bir bot. sana güzel müzik gönderiyor. indirin veya dinleyin.

https://t.me/topdf_bot: Herhangi bir dosyayı (doc, docx, odt, txt veya jpg) pdf formatına dönüştüren bot.

https://t.me/getmediabot: Herhangi bir medyayı (youtube, soundcloud, instagram, twitter, vb.) indirmek için bot. İsterseniz şarkı sözlerini de gönderebilirsiniz. ve bir kullanıcının Instagram hikayelerinide indirebilirsiniz.

https://t.me/w_e_a_t_h_e_r_bot: Hava durumunu bugün, yarın, haftalık olarak alabilirsiniz. Ayrıca belirlediğiniz saatlerde sabah ve akşam hava durumu bildirimleri de alabilirsiniz.

https://t.me/hangbot: Adam asmaca oyunu. İngilizce olduğunu belirteyim.

https://t.me/blackjackbot: Bu, poker gibi çevrimiçi oynanmaz, yalnızca botla oynarsınız, ancak yine de zaman alan bir bottur. ünlü 21.

https://t.me/instasave_bot: instagram üzerinde fotoğraf ve video indirme botu. ayrıca youtube’dan videolar indirir. Instagram, bilgileriniz için özel hesapları kabul etmez.

https://t.me/nowtrendingbot: Bu bot, seçtiğiniz ülkenin gündemini her gün google, vimeo, youtube, twitter üzerinden atar. Twitter için bir hashtag’e tıklayarak, o hashtag’den birkaç tweet’i de gösterir. gündemi takip etmek hoş. Manuel olarak da bakabilirsiniz. veya seçtiğiniz hizmetlerden günlük bildirimler alacaksınız.

Telegram Uygulamasının Özellikleri

 • Bir tür bulut tabanlı mesajlaşma platformu olmaktadır.
 • Uygulamaya telefon numarası ile kayıt yapılmaktadır.
 • Aynı zamanda kişilere telefon numarası verilmeksizin kişilerin kullanıcı adı sayesinde de görüşme sağlanabilmektedir.
 • Telegram kullanıcılarına gizli sohbet olanağı sağlamaktadır. Gizli mesajlaşma bölümündeki yazışma ve medya dosyaları saklanmamakta ve sistem günlüğünde yer verilmemektedir.
 • Süreli ve kendini imha edebilen mesajlar bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kişiler süre belirleyebilmekte ve bu sürenin sonunda mesajın her iki cihazdan da silinmesini sağlayabilmektedir.
 • Kişiler aynı zamanda istedikleri zaman gönderdikleri bir iletiyi karşı taraftan da silebilmektedir.
 • Gönderilmiş olan bir iletinin üçüncü taraflara gönderilmesi önlenebilmektedir.
 • Ekran görüntüsü alınması halinde karşıdaki tarafa sohbet içerisinde her iki tarafında görebileceği biçimde uyarı gönderilmektedir.
 • Konum paylaşılabilmektedir.
 • Hatalı yazılmış mesajlar daha sonradan düzeltilebilmektedir.
 • Kişiye özel olarak son görülme kapatılabilmektedir.
 • Bilinmeyen numaraların mesaj atması önlenebilmektedir.
 • Farklı biçimlerdeki dosyalar ve belgeler 1.5 GB’yi geçmeyecek özelikteki dosyalar gönderilebilmektedir.
 • Dağınık yapıda sunucuya sahip olması sayesinde dünyanın farklı noktalarından kolay erişim olanağı sağlamaktadır.
 • Ücretsiz ve reklamsız uygulama özelliği bulunmaktadır.
 • Sesli arama özelliği bulunmaktadır.
 • Proxy özelliği bulunmaktadır.
 • Telegramın ön tanımlı ayarları doğrultusunda 6 ay süreli olarak kullanılmaması halinde kullanıcıların hesaplarındaki dosyalar silinmektedir. Kullanıcılar bu silme aralığını değiştirebilmekte ve 1 yıl olarak ayarlayabilmektedir.
 • Telegram uygulamasının masaüstü sürümünde gizli mesaj seçeneği bulunmamaktadır.
Paylaş