1. Anasayfa
 2. Bilgi

Fizyoterapi Bölümünü Seçecek Öğrencilere Tavsiyeler

Fizyoterapi Bölümünü Seçecek Öğrencilere Tavsiyeler
img 612014e0cc97c
0

Fizyoterapi bölümünü seçecek öğrencilere tavsiyeler bu bölümün kullanım ve hizmet amaçlarının çeşitliliği ile ilgilidir. Günümüzde bireylerin fizyoterapistlere olan ihtiyacı artmaktadır ki bu artış iş olanağını da arttırmaktadır. Birçok kurum ve kuruluşun fizyoterapiste ihtiyacı olmaktadır. Peki bir fizyoterapist hangi özelliklere sahip olmalıdır ve bu bölümü seçerken nelere dikkat etmelidir?

Fizyoterapi Bölümünü Tercih Edecek Öğrencilerin Sahip Olması Gereken Özellikler

1) Uygulanılan tedavi uzun süreçli bir tedavi olduğu için sabırlı olmalısınız

Fizyoterapi tedavisi alan hastaların süresi 2 ya da 3 aydan başlayarak birkaç seneye kadar uzanmaktadır. Yani her uygulamada girişimlediğiniz tedavinin sonucunu almanız aylar ya da yıllar sürebilir. Bu durumda fizyoterapistlerin ve gerekse de hastanın sabrı zorlanabilir. Lakin sonuç odaklı çalışmak hem size hem de hastaya iyi gelecektir. Ara ara tedavinin sonucunu anımsayarak hevesinizi tazeleyebilirsiniz. Sabır her daim sizinle birlikte olmalıdır.

2) Hastaların yapmakta zorlandığı girişimlere destekçi olmalısınız, isteklilik önemlidir

Fizyoterapi tedavisi alan hastalar genellikle bu girişimlerde yardıma ihtiyacı olan hastalardır. Hasta hangi basamakta zorlanıyor ise hem fiziksel hem de psikolojik destek ile hastayı güçlendirmelisiniz. Böylelikle sonuca ulaştığınız süre zarfı kısalacaktır.

3) İleriye yönelik bir görüş ile uygulayacağınız tedavinin sonucunu görebilmelisiniz

Bir tedaviye başlayacaksınız ve bu tedavi aylar sonra sonuç verecek olsa da bu sonucun hangi yönde olacağını hastaya açıklamalısınız. Hastanın size güvenmesi ve inanarak tedaviye yardım etmesi başarısı için önemlidir. Kendinizi ifade etme yeteneğiniz güçlü ise ileriye yönelik planlamaları hastaya kolaylıkla aktarabilirsiniz.

4) Özel bir klinik açacaksanız sermaye yatırımı yapmalısınız

Devlet sektöründe iş imkanının yanı sıra özel sektörde de klinik açarak piyasaya hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Çok çalışmak elbet ki her başarıyı beraberinde getirecektir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir