1. Anasayfa
 2. Anne Çocuk

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağı gıda sektörünün son zamanlarda parlayan yıldızlarından biridir. Her geçen gün bilinmeyen bir yeni faydasının ortaya çıktığı Hindistan cevizi yağı sağlığımız açısından gerçek manada bir ilaç görevini görmektedir.

Hindistan cevizi yağının faydalarını ve bilinen bazı özelliklerini sıralamak istersek:

 1. Grip ve soğuk algınlığında en etkili mücadele araçlarından biridir. Kandaki bakteri ve virüslerle savaşır, akyuvar sayısını arttırır ve bağışıklık sistemimizi güçlendirerek vücudun direncini arttır.
 2. Boğaz ağrısını yatıştırır. Sıcak bir çayla veya direk olarak bir çay kaşığı kadar kullandığınızda boğaz ağrılarınızın yatıştığını göreceksiniz.
 3. Vücudu rahatlatır, yorgunluğu giderir. Özellikle masaj yaparken Hindistan cevizi yağını kullanmanız dahilinde vücudunuzun rahatladığını göreceksiniz.
 4. Ağız ve diş temizliğinde de kullanacağınız Hindistan cevizi yağını günde 5-10 dakika kadar ağzınızda çalkalayarak beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.
 5. Pişikleri önleme özelliği bulunan Hindistan cevizi yağı özellikle bebeklerin hassas ciltlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Cilde iyi geldiğinden herhangi bir zararı olmayacak ve hem sizin hem de bebeğinizin cildinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir