1. Anasayfa
  2. Biyografi

Şaziye İvegin Üner Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Şaziye İvegin Üner Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Şaziye İvegin Üner Kaç yaşında? Hangi burç? Nerede doğdu? Kaç kilo? Boyu ne kadar? Saçının rengi ne? Göz rengi ne? Evli mi? Hangi meslek sahibi? Ne iş yapar? Hangi eğitimleri aldı? Sosyal medya hesapları var mıdır? gibi Şaziye İvegin Üner ile ilgili ilginizi çeken tüm detayları bu içerikte öğrene bilirsiniz.

Adı ve soyadı nedir? – Şaziye İvegin Üner
Doğum tarihi ne zaman? – 8 Şubat 1982 (38 yaşında)
Doğum yeri neresi? – Adana
Nereli? – Tokat
Burcu nedir? – Kova
Kaç kilo? – 68 kg
Boyu ne kadar? – 1,80 cm
Göz rengi nedir? – Kahverengi
Saç rengi nedir? – Kahverengi
Eğitim durumu nedir? – Anadolu Üniversitesi
Medeni durumu nedir? – Evli
Eşi kimdir? – Murat Can Üner
Mesleği nedir? – Basketbolcu
Instagram Hesabı: @saziyenin.mutfagi & @saziyeiveginuner
Twitter Hesabı: @IveginUner

Survivor 2020 sezonunda yarışan isimlerden biri de Şaziye İvegin Üner’dir. Ortaokuldayken basketbola başlamıştır. Peki, Şaziye İvegin Üner kimdir, kaç yaşında? İşte Survivor Şaziye hakkında tüm merak edilen bilgiler…

Türk milli kadın basketbolcu takımında olan Şaziye İvegin Üner, 8 Şubat 1982 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. 38 yaşındadır. Kova burcudur. Kısa forvet pozisyonunda görev almaktadır. Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümünde okumaktadır.

Şaziye İvegin Üner Türk Milli Basketbolcumuz. İstanbul Üniversitesi BGD kadrosunda yer alan Şaziye İvegin Üner 38 yaşında ve Mertcan Üner ile evli.

Eski bir basketbolcunun kızı olan Şaziye, 7. Sınıfta iken iki kız kardeşi ile birlikte basketbola başlamış, üç kız kardeş, Adana kulübü BOTAŞ’ta 2 kez Türkiye Genç Kızlar Basketbol Şampiyonası’nda şampiyon olmuşlardı. 22 yaşında takımının kaptanlığını üstlenerek ülkedeki en genç kaptan olan kadın basketbolcu oldu.

Şaziye İvegin Üner ‘in Başarıları;

  • Polonya 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası (gümüş madalya)
  • Fransa 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası (bronz madalya)

Şaziye İvegin Üner, sayısız kez giydiği millî takım formasıyla ülkesinin basketbol takımının başarılarına katkı sağladı. İvegin, Almería, İspanya’da düzenlenen 2005 Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazanan millî takım kadrosunda yer aldı. Millî takımın Avrupa 2.si olduğu EuroBasket Kadınlar 2011’de de katkı sağladı. 2012 Yaz Olimpiyatları’nda Türkiye kadın millî basketbol takımı kadrosunda yer aldı ve takımın 5. olmasına katkıda bulundu.

Şaziye İvegin Ünerin Fotoğrafları

Paylaş