1. Anasayfa
 2. Bilgi

Silinen Tiktok Hesabı Nasıl Geri Getirilir?

Silinen Tiktok Hesabı Nasıl Geri Getirilir?
11

Silinen tiktok hesabınızı geri getirmeniz için uygulamanın sunmuş olduğu nedenlere sahip olmanız gerekmektedir. Bunlar ise;

 1. Kullanıcı giriş bilgilerinin unutulması.
 2. Kullanıcı hesabının yanlışlıkla silinmesi.
 3. Hesabın saldırıya uğraması.

Tiktok Hesabının Yanlışlıkla Silinmesi

Eğer Tiktok hesabınız yanlışlıkla silindiyse, uygulamanın giriş kısmında özel verileriniz istenerek bir giriş sağlanıyor. Veriyi doğru girdiğiniz takdirde önünüze açılan sayfa da hesap hareketsizliği bildirimi çıkarılıyor.

Önünüze çıkarılan bildirim sayfasında ” devre dışı bırakmayı iptal et ” yazısının yan tarafından bulunmakta olan kırmızı butona basılması gerekiyor. Bu yaptığınız işlem sonucunda hesap aktif hale geliyor. Ancak bu yöntemden faydalanabilmek için 30 günlük bir süreniz bulunuyor. Bu süreyi aşan kullanıcılar bu yöntemi kullanmıyorlar.

Yardım Alanı

Tiktok uygulamasında bir yardım alanı bulunuyor. Fakat ilgili yardım alanına baktığımız zaman ise Tiktok uygulamasının hesap silme sonucu oluşan bir hesap kurtarma durumundan söz edilmiyor.

Buraya girildiği zaman hesabı geri almakla alakalı yapabilecek tek yöntem, hesabın Tiktok kurallarınca değil yasal olmayan yöntemler ile kapatılmış olduğu takdirde kullanıcının geri bildirim yapmasıyla beraber bir somut sonuca ulaşıldığını görüyoruz.

Özel Durumlar İçin Yapılan Geri Bildirimler

Tiktok uygulamasında, hesap silinmesi sonucu hesabını geri getirmek isteyen kişiler, Tiktok uygulaması kurallarınca belirtilmiş özel durumlar kapsamında müşteri hizmetleri bölümüne veya ilgili başka bölümlere yollamış veya yollayacak olduğunuz geri bildirimler ve şikâyetleri değerlendirip, hesabın açılıp açılmayacağı konusunda sizlere geri dönüş sağlıyor.

Özel Durumlar

Silinen tiktok hesabınızın kurtarılması için birtakım özel şartlara sahip olmanız gerektir. Bu şartlara bakacak olursak;

 • Hesabınızın sizin farkında olmadığınız bir şekilde bir başkası tarafından çalınması durumu,
 • Farklı hesaplar tarafından nedeni bilinmeyen şekilde yoğun şikâyet ve spamlar,
 • Uygulamanın, kullanıcının yüklemiş olduğu videoyu spam veya zararlı bir içerik görmesi ama videonun bu tarz bir içeriğe sahip olmaması durumu,

Bu gibi özel durumlara sahip bir kullanıcıysanız, silinen hesabınızın geri açılması konusunda Tiktok müşteri hizmetleri bölümüne geri bildirim veya şikayet yazabilir ve hesabınızın açılmasını talep edebilirsiniz.

Özel Durumlar Haricinde Hesabı Kurtarmak Mümkün mü?

Ne yazık ki özel durumlara tabii tutulmadığınız müddetçe hesabınızın geri açılması mümkün değildir. Tiktok, hesap silinmesi durumlarında diğer uygulamalara oranla çok daha katı bir sistem kullanıyor.

Silinen Tiktok Hesabı İçin Tiktok Müşteri Hizmetleri

Özel durumunuz olduğu takdirde müşteri hizmetlerine yolladığınız bütün şikâyetler ve geri dönüşler müşteri hizmeti tarafından kontrol edilmiyor. Bir özel durumunuz olması dahi müşteri hizmetlerine ulaşamadıktan sonra bir önem teşkil etmiyor.

Tiktok uygulamasının müşteri hizmetleri kısmı bütün gelen şikayetleri açamıyor ve bu hususta birçok uygulama kullanıcısı bu konu ile ilgili şikâyetlerini dile getiriyor. Bu gibi durumlarda müşteri hizmetlerine e-posta atmak yerine arama yapılması öneriliyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (11)

 1. 14/04/2024

  Bu konuda farklı düşünceler var, geri getirme süreci ne kadar karmaşık?

 2. Vay be, Tiktok hesabını geri getirmenin püf noktaları varmış demek! İlginç bilgi.

 3. 12/04/2024

  Bu konuda farklı görüşler var, kimisi çözüm bulabilirken kimisi yok olmaz diyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

 • 12/04/2024

  Senin düşüncen ne olursa olsun, gerçekler değişmez. Bilimsel verilere dayanarak doğruyu bulmak önemli. Farklı görüşler olabilir ama gerçeği inkar etmek çözüm değil. Eğer bir sorun varsa, onunla yüzleşmek ve çözüm aramak daha mantıklı.

 • Bu konuda çeşitli yöntemler deneyerek hesabını geri getirebileceğini düşünüyorum, umarım başarılı olursun!

  • 05/04/2024

   Boşuna umutlanma, hesabını geri getirmen imkansız. Artık kabullen ve yeni bir hesap aç. Hayal kırıklığını yaşamamak için gerçekçi ol. Başka türlü sadece zamanını boşa harcarsın.

 • 15/01/2024

  Tiktok hesabı geri getirme süreci ne kadar karmaşık ve sinir bozucu, değil mi?

 • 16/08/2023

  Bu konu hakkında fikirleriniz neler? Geri getirme süreci sizce ne kadar zor olabilir?

  • 16/08/2023

   Seninle aynı fikirde değilim. Geri getirme sürecinin zorluğu, duruma ve çabaya bağlıdır. Kolayca çözülebilirse neden zor olsun? Her durum farklıdır ve zorluklarla başa çıkmak da hayatın bir parçasıdır.

 • 24/07/2023

  Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Tiktok hesabı geri getirilebilir mi? Çözüm önerileriniz var mı?

 • 14/06/2023

  Benim görüşüm, Tiktok hesabı geri getirme sürecinin karmaşıklığı hakkında daha fazla bilgi verilmeli.

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir