1. Anasayfa
 2. Kadın

En Çok Tercih Edilen 5 Göz Makyajı

En Çok Tercih Edilen 5 Göz Makyajı
en cok tercih edilen 5 goz makyaji
4

Makyaj yapmaya yeni başladıysanız veya yeni trendlere yetişemiyorum diyorsanız en popüler 5 göz makyajı yazımız tam size göre. Göz makyajında önemli olan noktalar şunlardır; kendinize en uygun tonu belirleyin ve kullandığınız farları iyi karıştırın. İyi karıştırılan farlar sizi daha doğal bir göz makyajına ulaştırır. Kalıp gibi duran göz farları demode bir görünüm elde etmenize neden olacaktır. Renkli farlarda özellikle karıştırmaya dikkat etmelisiniz.

Dumanlı Göz Makyajı

Özel günlerimizin vazgeçilmez makyajı olan dumanlı göz makyajı oldukça fazla tercih edilir. Dumanlı göz makyajının en önemli hilesi farı az az sürerek kademeli bir şekilde artırmaktır. Siyah veya koyu kahve farı azar azar alarak artırın iyi karıştırmaya da özen gösterin. Göz kapağınıza baz rengi olarak kontür rengi bir kahve kullanabilirsiniz. Böylece farı hangi bölgeye kadar götüreceğinizi gözlemlemeniz daha kolay olacaktır. Bu makyajın üzerine siyah eyeliner ve takma kirpik de eklerseniz istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz.

Sedefli Göz Makyajı

Sedefli bir diğer adı ile simli göz makyajları son zamanların en popüler göz makyajı haline geldi. Göz kapağınıza uygulayacağınız farın daha koyu bir tonunu seçin ve gözünüze kontür yapın. Bu sayede gözünüz daha kalkık görünür ve göz kapağınız daha belirgin hale gelir. Daha sonra parmağınız ile sedefli farı alın gözünüzün katlanma bölgesine kadar uygulayın. Farı fırça ile uygulayabilirsiniz fakat daha yoğun renk almak istiyorsanız parmak ile uygulama yapabilirsiniz.

Siyah Eyeliner İle Sade Göz Makyajı

Ben sadelikten yanayım diyorsanız enpopüler 5 göz makyajıyazımızdaki bu başlık tam size göre. Siyah eyeliner ile sade göz makyajı yapmak oldukça pratik ve şıktır. Göz kapağınıza kapatıcı uygulayın ve göz kapağınızı nötrleyin. Daha sonra açık renk mat veya sedefli bir far sürerek daha belirgin göz kapağı elde edin. Siyah eyelineri hazırladığınız göz kapağının üzerine çekin ve kirpiklerinizi de olabildiğince yoğun tutmaya çalışın. Bu görünüm hem sade hem de şık olmak istediğinizde kullanabileceğiniz bir görünümdür.

Far İle Eyeliner Göz Makyajı

Göz makyajınızı daha günlük ve abartısız yapmak istiyorsanız bu popüler makyajı tercih edebilirsiniz. Gözünüze süreceğiniz farı tamamlayın ve eyeliner yapacağınız renge yakın renkleri seçmeye çalışın. Daha sonra gözünüzün kenarına bant yapıştırın ve koyu renk farı eyeliner şeklinde uygulayın. Bantları çıkarın ve artık fardan yapılmış doğal görünümlü bir eyelinere sahipsiniz.

Çekik Göz Makyajı

Çekik göz trendi 2021 makyaj modasına damga vurmuş durumda. Bu popüler göz makyajını yapmak ise oldukça kolay. Gözünüze uyguladığınız farı dışarı taşırarak ve kaşlarınıza doğru uygulayın daha sonra göz altı kapatıcınız ile gözünüzün bitiş noktasından kaşınıza kadar bir çizgi çekin. İyice dağıttıktan sonra eyelinerinizi göz pınarlarınıza kadar uzatın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

 1. 10/04/2024

  Siyah eyeliner yerine renkli eyeliner denemek farklılık yaratabilir, neden olmasın?

 2. 22/12/2023

  Siyah eyeliner hep klasik mi olmalı yoksa farklı renkler denemek de güzel olabilir mi?

 • 22/12/2023

  Her zaman aynı siyah eyeliner klişesi mi? Biraz cesaretli ol ve farklı renkler denemekten korkma. Hayat gri değil, renkli! Eğlenceli bir makyaj deneyimi için sınırları zorla ve klasikten uzaklaş. Kim bilir, belki yeni bir favori bulursun!

 • Dumanlı göz makyajı yerine sedefli göz makyajı daha doğal duruyor bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir