1. Anasayfa
 2. Kadın

Angelina Jolie Makyajı Nasıl Yapılır

Angelina Jolie Makyajı Nasıl Yapılır
angelina jolie makyaji nasil yapilir 1

Hollywood’un sevilen isimlerden Angelina Jolie’nin güzelliği, kadın-erkek fark etmeksizin herkesi etkisi almış durumda. Kendisinin yıllara meydan okuyan güzelliğinin yanı sıra kırmızı halılardaki görüntüleri de dillerden düşmüyor. Etkileyici ve bir o kadar da sade görünen makyajları duru bir güzellik ortaya sererken, kadınlarda da onun gibi olma arzusu uyandırıyor. Dikkat edilmesi gereken birkaç adımla, Angelina Jolie makyajına ulaşmak ise oldukça kolay. 

Ten Makyajı Çok Önemli!

Angelina Jolie’nin makyajlarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, duru bir cilt. Bunun için ten makyajına oldukça özen gösterilmesi gerekiyor. Makyaj öncesinde iyi bir nemlendirici ile teni nemlendirmek ve ardından kaliteli bir baz ile gözenekleri olduğunca kapatmak gerekiyor. Fondöten öncesinde yapılan bu adımlar, fondöten ve kapatıcının etkisini arttırarak cildin istenen porselen görüntüsüne kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bu uygulamaların ardından, yüzün öne çıkması istenilen elmacık kemikleri, şakaklar, burun ucu gibi noktalarına aydınlatıcı uygulayarak daha doğal bir ışıltı elde etmek ise mümkün. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise pudra bir aydınlatıcı yerine sıvı bir aydınlatıcı kullanmak. Bu sayede oluşan görüntü daha doğal olacağı için tenle bir bütünlük oluşacaktır.

Gözler

Günümüzde pek çok kadın Angelina Jolie gibi büyük ve çekik gözlere ulaşmak istiyor. Bu görüntüye ulaşmak için yapılması gereken şeyler ise buğulu hafif bir makyaj ve ardından eyeliner uygulaması. Göz kapaklarına çekilen siyah farı bütün göz kapağına dağıtmadan hafifçe dağıttıktan sonra, uçlardan yukarı doğru çekilen bir eyeliner ile gözler daha çekik ve gizemli bir görüntüye kavuşmuş olacak. Yine aynı şekilde alt kirpik dibinin ortasından kenarlara kadar çekilen siyah bir göz kalemi de gözün daha çekik görünmesine yardımcı olacaktır. Göz makyajını sonlandırmak için ise kirpik diplerinden başlayarak uygulanan bir rimel yeterli olacaktır.

Kaşlar

Angelina Jolie’nin belirgin yüz hatlarının yanı sıra, sert kavisli kaşları da ona karakteristik bir özellik ve güzellik kattığından, Angelina Jolie makyajını yaparken olmazsa olmazlardan biri de kaşları belirginleştirmektir. Oldukça moda olan kalın kaşları, uygun bir kaş kalemi ile belirginleştirip kavis bölgesine keskinlik vererek yüzünüze daha sert bir feminenlik katabilirsiniz.

Dudaklar

Makyajın son ve önemli unsuru ise dudaklara uygulanacak olan ruj aşaması. Angelina Jolie’nin dudakları gibi dolgun dudaklarınız olmasa bile, alt dudağınıza yoğun bir şekilde uygulayacağınız şeffaf bir parlatıcı aynı etkiyi sağlamaya yetecektir. Nude tonlarda yapılan bir ruj uygulamasının üzerine sürülen parlatıcının yarattığı etki Angelina Jolie’nin dudaklarını aratmayacak kadar etkili olacaktır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir