1. Ana Sayfa
  2. Anne Çocuk

Bebeklerde balık yağı nasıl kullanılır?

Bebeklerde balık yağı nasıl kullanılır?
balik yagi

Bebeklerin gelişimini destekleyen balık yağı beyni güçlendirmek için tercih edilmektedir. Omega 3 yağ asidi, D vitamini ve DHA içeren balık yağının alınması da bebeklere olumlu katkı sağlar.

Bebeğiniz, hayatınızdaki en değerli varlıktır. Bebeğinizin zihinsel ve fiziksel gelişimi beslenme ile yakından ilgilidir. Çocukların olayları anlaması, hayatlarını hızla kolaylaştırır. Bunun için doğru beslenme çok önemlidir. Bebeklerde beslenme denilince akla ilk gelen gıdalardan biridir balık yağı. Sonsuz faydaları olan bu besin, beyin gelişimine de yardımcı olur.

Bebeklere Balık Yağı Nasıl Verilir?

Bebekler, DHA yağ asitlerini yaşamlarının ilk yıllarında anne sütü yoluyla alabilirler. Bu nedenle emziren annelerin balık yağı almaları veya balık tüketerek bebeklerinin zihinsel gelişimine katkıda bulunmaları gerekebilir.

3-7 Yaş Arası Çokcuklarda Beyin Gelişimi

Bu dönemlerde hafıza ve zekanın% 75’i 3-7 yaş arasında gerçekleşir. Bu oluşumun% 90’ı 5 yaşında tamamlanabilir. Bu dönemlerde çocukların beyin gelişimlerini geliştirmelerine yardımcı olan eğitim çocuklar için çok faydalı olabilir. Ayrıca yüksek DHA içeriğine sahip balıklar veya balık yağı alımı beyin gelişimini hızlandırabilir.

5-12 Yaş Arası Beyin Gelişimi

Çocukların her zaman beyin gelişimlerini destekleyen yiyecekler yemeleri önemlidir. Bu dönemde çocukların zekasının büyük bir kısmının oluştuğu ve ergenliğe kadar devam ettiği tespit edilmiştir. 5-12 yaş arası çocuklara ayrıca DHA içeriği yüksek balıklar verilebilir veya balık yağı kullanabilirler.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap