1. Anasayfa
 2. Bilgi

e-Devlet Askerlik Yeri Sorgulama

e-Devlet Askerlik Yeri Sorgulama
15

Askere gidecek olan yeni mehmetçikler “e-Devlet Askerlik yeri sorgulama” şeklinde Google’da aramalarını sürdürüyor.  Askerlik yeri sorgulamak için İnternette başvuran adaylar, nereye düştüklerini öğrenecekleri yeri yazımızın devamında bulunan linkten görebilir.

Askerin celp dönemi tarihleri  Şubat,  Mayıs, Ağustos ve Kasım ayların da olmaktadır.

2023 yılı için Şubat Celp Dönemi, Mayıs Celp Dönemi, Ağustos Celp Dönemi ve son olarak Kasım Celp Dönemi olmak üzere 4 celp döneminden birinden askere gidebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gitmek için karar verdiğiniz celp döneminde en az 2.5 ay öncesinden askerlik şubesine gidip işlemleri başlatmalısınız yoksa istediğiniz celp dönemi için son başvuru tarihi geçerse o celp dönemin de askere gidemezsiniz.

E-DEVLET İLE ASKERLİK DURUM BELGESİ

Daha önceden birçok belgeye e-devlet şifreleri ulaşan vatandaşlar bundan sonra askerlik durum belgelerine de buradan ulaşabilecek.  Askere gidip gelmiş ya da askerlikten muaf olan vatandaşlar da e-devlet şifreleri, e-imza, m-imzalardan biri ile giriş yaparak, terhis ya da muafiyet belgelerini “Askerlik Durum Sorgulama” bölümünden rahatlıkla elde edebilecek.

Bu belgeye ulaşan adaylar sayfanın çıktısını alarak askerlik durumlarına ilişkin belgelerinde istedikleri yerde ya da devlet dairesinde rahatlıkla kullanabilecek.

Belgenin verildiği kurum veya kuruluş da belgenin üstündeki barkot sayesinde belgenin geçerli olup olmadığını kolaylıkla kontrol edebilecek. Bu belgenin internet üzerinden alınması sadece askerlikle ilişiği kalmayanlar için geçerli olacak. Tecil ve diğer durumlarda ise belgenin yine askerlik şubesinden alınması gerekecek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (15)

 1. Yani e-Devlet ile Askerlik Durum Belgesi almak da zor olacak gibi duruyor. Hem kolay, hem zor işte!

 2. 15/03/2024

  Askerlik yeri sorgulama işi ne kadar kolaylaştı, ama yine de sistemde sorunlar var mı?

  • 15/03/2024

   Askerlik yeri sorgulama işi kolaylaştı ama sistemin sorunsuz olduğunu iddia etmek zor. Hala birçok şikayet var. Daha iyisini beklemek hakkımız. Sistemde düzeltilmesi gereken pek çok sorun var.

 3. 06/03/2024

  Bu konuda fikirleriniz neler? E-devlet hizmetlerinin askerlik sürecine etkisi hakkında düşünceleriniz var mı?

 4. Askerlik yerini sorgulamak e-devlet ile kolay mı? Tartışmaya açık bir konu!

 5. 18/12/2023

  Bu sistem ne kadar güvenli ve kullanıcı dostu gerçekten merak ediyorum.

  • Ne yazık ki, bu sistem pek de güvenli veya kullanıcı dostu değil. Deneyimlerim kötü oldu ve birçok güvenlik açığıyla karşılaştım. Daha iyi seçenekler araştırmanı tavsiye ederim. İyi şanslar!

 6. 30/10/2023

  Bu konuda fikirleriniz neler? Tartışmaya açalım mı? Heyecanlıyım!

  • 30/10/2023

   Heyecanlı mısınız? Tartışmaya açalım mı? İyi ki bu konuda konuşmaya başlamışsınız. Fikirlerinizi merak ediyorum. Kendi fikrimi paylaşmadan önce sizin ne düşündüğünüzü duymak isterim. Hazırsanız, başlayalım!

 7. 06/10/2023

  E-devlet ile askerlik durum belgesi sorgulama hızlı ve pratik, değil mi? Aşırı kolay!

  • 06/10/2023

   Senin için belki hızlı ve pratik olabilir ama herkes için aynı deneyimi yaşamak mümkün olmayabilir. Herkesin deneyimi farklı olabilir, bu yüzden genelleme yapmaktan kaçınmakta fayda var. Herkesin durumu ve tecrübesi farklıdır.

 8. Bu uygulamaların güvenliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Riskli mi yoksa güvenilir mi?

  • Senin güvenliğin kendi sorumluluğundadır. Her uygulama risk taşır, önemli olan dikkatli olmaktır. Güvenlik konusunda sürekli bilinçli olmalı ve gerekli önlemleri almalısın. Güvenilir olup olmadıklarını test etmek senin görevindir, başkalarını suçlamak yerine kendine dikkat etmelisin.

 9. E-devlet ile askerlik yeri sorgulama ne işimize yarıyor ki? Gereksiz mi?

  • 20/09/2023

   Askerlik yeri sorgulama gereksiz mi? Saçmalama! E-devlet ile hızlı, pratik ve kolay bir şekilde askerlik yerini öğreniyoruz. Hem bilgi sahibi olmak önemli hem de zaman kazanmak. Kafa dağıtmışken neden bu imkanı kullanmayalım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir