1. Anasayfa
 2. Bilgi

En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Yazılımı

En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Yazılımı
en iyi 5 foto25C4259Fraf d25C325BCzenleme yaz25C425B1l25C425B1m25C425B1

Fotoğraflarınızı mükemmelleştirmek için Mac veya Windows’ta profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımı mı arıyorsunuz? İster yeni başlayan ister bir profesyonel olun, fotoğraflarınızı web sayfanıza yüklemeden önce onları düzenlemek çok önemlidir. Bu kılavuzda, herkes için en iyi fotoğraf düzenleme yazılımlarını paylaşacağız.

En iyi fotoğraf düzenleme yazılımı, bir görüntüye odaklanmanıza, önemli konularınızı vurgulamanıza ve ortalama bir resmi gerçekten inanılmaz bir şeye dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Adobe’nin Photoshop ve Lightroom gibi daha iyi bilinen sistemlerinden Canva gibi basit ama etkili seçeneklere kadar sayısız farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. Hatta bazı harika ücretsiz seçenekler de var.

Bugünkü yazımızda “Herkes için en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı nedir?” sorusuna cevap vereceğiz.

Adobe Lightroom

Fotoğraf düzenleme yazılımı söz konusu olduğunda Adobe gerçekten altın standarttır. Photoshop çok karmaşık ve hantal gelirse, Adobe Lightroom ile fotoğraflara uygulayabileceğiniz tüm inanılmaz efektleri seveceğinizden emin olabilirsiniz. Lightroom, resimlerinizi aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi harika özelliğe sahip basit, sezgisel bir arayüzde düzenlemenizi sağlar:

 • Fotoğraf organizasyonu için yüz tanıma,
 • Kamera ve lens tabanlı düzeltmeler,
 • Fırça ve degrade ayarlamaları,
 • Sabitleme ve bulanıklaştırma aletleri,
 • Ön ayarlar ve profesyonel filtreler,
 • Özelleştirilebilir kaydırıcılar,
 • Çoklu cihaz desteği ve senkronizasyonu.

Skylum Luminar

Birçok nedenden dolayı, Luminar hızla dünyadaki profesyonel fotoğrafçılar için en popüler düzenleme araçlarından biri haline geldi. Birincisi, program için bir defalık sabit ücret ödersiniz. Adobe ve diğer yazılım şirketlerinin aksine, Skylum’un aylık aboneliği yoktur.

Ayrıca Luminar, aydınlatıcı, arındırıcı, tonlama ve diğer temel ayarlardan her şey için otomatik hızlı bir düzeltme yapan yapay zeka düzelticisi bulundurduğu için popülerlik kazandı. Genel olarak, Luminar Adobe ürünleri gibi güçlü bir profesyonel sınıf yarışmacısıdır.

Adobe Photoshop

Photoshop’un maskeleme, rötuş ve katmanlama araçları hala piyasadaki en ilgi çekici olanlardan bazılarıdır, ancak bu aracın sadece fotoğraf düzenleme için Lightroom’a tercih edilebileceğini söylemek hata olur.  Photoshop, genellikle grafik oluşturma ve düzenleme amacına hizmet eder.

ON1 Photo RAW

Photo RAW’ı indirmek ve yüklemek kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda resimlerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz yüzlerce ön ayar, istiflenebilir filtre ve diğer çözümlerle birlikte gelir. Ayrıca, ON1 efektleri herhangi bir işletim sisteminde kullanılabilir.

Corel PaintShop Pro

Corel PaintShop Pro, görüntülerini düzenlemek için basit ama etkili bir yaklaşım isteyen insanlar için çevrimiçi olarak en basit fotoğraf düzenleme yazılımı seçeneklerinden biridir. İlk bakışta piyasadaki en gelişmiş araç olmasa da, maddiyatınızı zorlamadan görüntülerinizi bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir