1. Anasayfa
 2. Borç Sorgulama

Toki Borç Sorgulama, Toki Taksit Ödeme

Toki Borç Sorgulama, Toki Taksit Ödeme
Toki borc sorgulama taksit odeme 1
9

Toplu konut idaresi başkanlığı yani Toki sosyal konut üretimi için kurulmuş olan bir kamu kurumudur. Toki Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlıdır. Tokinin kurulum amacı dar ve orta gelirli ailelere ödeme kolaylığı sağlayarak ev sahibi olma imkanı sunmaktır. Türkiye’de 81 ilde birden fazla toki konut projeleri mevcuttur. Özellikle depremden olumsuz etkilenmelerin yoğun yaşandığı bölgelerde yapılan toki konutlarının depreme dayanıklılığı ön plandadır.

Toki tarafından inşa edilen konutlardan faydalanabilmek için belirli şartlar vardır. Bu şart ise;

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Toki konutu satın almak istediğiniz ilde en az bir yıldır ikametgah ediyor olmanız gerekir.
 • Üzerinize ait mal varlığınızın olmaması
 • Daha önce toki konutları veya işyerlerinden faydalanmamış olmanız gerekir.
 • Gelirinin belirtilen miktarın altında olması.

Bu istenilen şartları sağlayan T.C vatandaşları toki konut veya işyerleri için başvuru gerçekleştirebilir. Başvurunuz olumlu sonuçlandığı zaman sizden istenmiş olan peşinatı yatırmanız gerekir. Ardından anlaşmalı olan bankalar tarafından konut kredisi çekerek ödemenizi gerçekleştirmeniz gerekir. Toki konutlarından ve işyerlerinden ev sahibi olmak için gerçekleştirmiş olduğunuz bu işlemler sonrasında muhatabınız tamamen konut kredisi çekmiş olduğunuz banka olacaktır. Yazımızda toki borç sorgulama işlemlerinizi nasıl gerçekleştireceğiniz ve toki taksit ödeme işlemlerini nasıl yapacağınız yer almaktadır.

Tokiden gerçekleştirmiş olduğunuz satın alma işlemi ardından ödemelerinizin takibini yapmanız gerekir. Bunun için borç sorgulamasını yapabilirsiniz. Borç sorgulama işlemlerinizi toki ana sayfası üzerinde yer alan online işlemler sekmesinden gerçekleştirebilirsiniz. Vatandaşların detaylı bilgi alabileceği online işlemlere giriş yapılması ile beraber, proje adına, borçlu olduğunuz banka adına, sözleşme tarihine, sözleşmede yer alan tutara, toplam ödemiş olduğunuz taksit sayılarına ve ödemeniz gereken taksit bilgilerine hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Online işlemler sayfası dışında toki borç bilgilerinizi kredi çekmiş olduğunuz banka müşteri hizmetlerine ulaşarak ya da bankaya ait olan mobil banka uygulaması üzerinden de takibini yapabilirsiniz.

E devlet sisteminin vatandaşa sunduğu hizmetlerden birisi de toki konut bilgilerine ulaşmaktır. E devlet sistemine giriş yaparak borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Toki Borç Sorgulama, Taksit Ödeme İçin Buraya Tıklayın

Toki Taksit Ödeme Seçenekleri

Toki borç sorgulama işleminizin ardından gerçekleştirmek istediğiniz taksit ödeme işleminiz için yapmanız gereken işlemler aşağıda sırası ile verilmiştir.

 1. Yukarıda yer alan butona tıklayarak Toki online işlemler sayfasına erişim sağlayacaksınız. Ardından çıkan aydınlatma metnini okuyup “kabul ediyorum” butonuna basarak işleminize devam edebilirsiniz.
 2. Toki konut veya işyeri sahibinin T.C kimlik numaranızı girip reCAPTCHA güvenlik kodunuzu onaylatmanız gerekir. Sms şifre göndere basarak telefonunuza gelen şifreyi girmeniz istenir.
 3. Online işlemler sekmesinde borç bilgileriniz, kalan taksitleriniz ve ödemeniz gereken taksit tutarınız gibi bilgilerin tümüne detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 4. Bu işlemin ardından ödeme yapma butonuna basarak ödemeyi gerçekleştireceğiniz kart bilgilerini girebilirsiniz.
 5. Toki online işlemlerin yanı sıra e devlet üzerinden toki borç sorgulaması yapıp ödeme sayfasına giderek ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 6. Bir diğer taksit ödeme seçeneği ise kredi çekmiş olduğunuz banka şubelerini, atm veya mobil uygulamasından birisini tercih ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (9)

 1. 12/04/2024

  Bu Toki taksit ödeme seçenekleri ne kadar karışık ya, daha basit olabilirdi.

 2. Toki borç sorgulama kolay mı gerçekten? Benim için pek mantıklı gelmiyor.

 3. Bu makaledeki Toki hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim aklıma bir sürü soru geliyor!

  • Senin neden soruların var ki? Tokinin ne olduğunu bilmeyen mi kaldı? Araştır, bilgi edin. Sorularını başkalarına sormak yerine önce kendi çabanı göstermelisin. Başkalarının fikirlerini değil, kendi bilgi ve düşüncelerini paylaş.

 4. 16/03/2024

  Toki borç sorgulama ne zaman daha kolay hale gelir acaba? Tartışalım mı?

  • 16/03/2024

   Sorun ne, zor mu? Birkaç tıklama yapmak mı çok zor geliyor? Yapmayın, gereksiz polemiğe gerek yok. Her şeyin kolay hale gelmesini beklemek yerine biraz çaba harcamak daha mantıklı olabilir.

 5. Tokiden ev almak mı, kredi çekmek mi daha mantıklı? Fikirleriniz neler?

 6. 13/01/2024

  Toki borç sorgulama ne zaman kolaylaşacak acaba? Ödeme seçenekleri hakkında daha fazla bilgi lazım!

 7. 31/12/2023

  Bu Toki ödemeleri gerçekten çok karışık ya, daha basit bir sistem olmalı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir