1. Anasayfa
 2. Android

En İyi Android Tarayıcı Uygulamaları

En İyi Android Tarayıcı Uygulamaları
3

Bir Android telefonda varsayılan tarayıcıya bağlı kalmanıza gerek yoktur (ancak varsayılan tarayıcı Chrome olursa, ona hala güvenebilirsiniz.) Bunun yerine, her birinin kendine özgü güçlü yanları olan alternatiflerin sayısı oldukça fazladır. İster masaüstünüzde kullandıklarınızı yansıtan bir tarayıcıya veya gizliliğe önem veren bir tarayıcıya ihtiyacınız olsun, Google Play Store‘da zevkinize uyacak bir tarayıcı var.

Burada sunduğumuz Android tarayıcılarının her biri, belirli odaklar veya kendilerini belirli kullanıcılar için daha uygun hale getirebilecek ek işlevsellik ile farklılaşarak temelleri çiviler.

Opera

Opera, her iki sürümünde de kullanıcıları için gelen tüm avantajlara sahip bir masaüstü muadili olan başka bir mobil tarayıcıdır. Opera, videoları ve standart web sayfalarını sıkıştıran bir veri tasarrufu modu ile farklılaşıyor. Sonuç olarak, azaltılmış veriler sayesinde sayfalar daha hızlı yüklenir ve en iyi sınırsız veri planlarından birine sahip değilseniz, aylık veri kullanımınız önemli ölçüde değişir.

Firefox

Google Chrome’da olduğu gibi, masaüstü kullanımınızın çoğunu yaptığınız yerde Firefox kullanımınızı Android telefonunuza taşımak için güçlü bir motivasyon vardır. Tüm şifreleriniz, geçmişiniz ve yer işaretleriniz telefonunuza aktarılacaktır.

Daha iyisi ya da daha kötüsü, Firefox’u tarayıcının hemen her yönüyle değiştirebilecek farklı temalar ve uzantılarla şaşırtıcı derecede özelleştirebilirsiniz.

DuckDuckGo

DuckDuckGo, en iyi Android tarayıcılarının geri kalanının tüm özelliklerine sahip değildir. Ancak DuckDuckGo, etkinliğinizi gizli tutmaya yönelik tekil odağıyla eksik olan özellikleri telafi eder. Adresin / arama çubuğunun sağındaki bir düğme, tüm etkinliklerinizi bir dokunuşla her an siler.

DuckDuckGo, sizi web’de takip etmeye çalışan reklam izleyicileri de ortadan kaldırır ve otomatik olarak ziyaret ettiğiniz sitede bulunan en yüksek şifrelemeyi varsayılan olarak kullanır.

Microsoft Edge

Microsoft nihayet hareket etti ve Edge şeklinde etkileyici bir modern (Chromium tabanlı) tarayıcı üretti. Android sürümü, masaüstü tarayıcısının henüz geçtiği büyük yenilemeden geçmemiş olsa da, Microsoft hesabınızla senkronize olan iyi bir seçenek.

Vivaldi

Vivaldi masaüstü tarayıcısı kapsamlı özelleştirme seçenekleri sunar, ancak Android karşılığı daha fazla benzersiz özellikler sunmaya odaklanmıştır.

Yer imleri ve görsel olarak sunduğu farklılıklar ile diğer mobil tarayıcılardan kolay bir şekilde ayrılmayı başarıyor.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 19/01/2024

  Operanın hala popüler olması şaşırtıcı, sizce başka alternatifler var mı?

  • Tabii ki opera hala popüler çünkü sanatın ölçüsü bu. Alternatifler her zaman var ama bazı şeyler klasikleşir ve zamanın testinden geçer. Opera sadece bir seçenek değil, bir miras ve tutku. Başka ne olabilir ki?

 2. 23/09/2023

  Opera kullanıyorum ama DuckDuckGoyu denemek istiyorum, sizin favoriniz hangisi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir