1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Komedi Filmleri

En İyi Komedi Filmleri
36

Kahkaha atmaktan mide krampı geçirmenize neden olacak en iyi komedi filmleri, aile eğlencelerinin de vazgeçilmezidir. Romantik komediler beyazperdeye damga vururken zamanını iyi değerlendirmek isteyenler klasiklerden yana tercih kullanabilirler.

1929 yılında çekilen ve baş rolünde Charles Chaplin’in yer aldığı “Modern Zamanlar” dönemin sosyal ve ekonomik şartlarına eleştirel dille yaklaşır. Bir sineme klasiği olan film, romantik ve dramatik komedi olarak gösterilebilir. İşte, izleyicilerin kahkaha seslerini evin dışına taşıracak komik filmler listesi…

1- Felekten Bir Gece (2009)

Sıra dışı bir mizah anlayışının sürdüğü film, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden dört eski arkadaşın yaşadıklarını konu alıyor. Sarhoş olunan gecenin sabahı uyanan kafadarlar kendilerini bir bebek, tavuk ve kaplanlar olan dolapta bulurlar. Üstelik damat adayı yanlarında değildir!

2- Bugün Aslında Dündü (1993)

Fantastik komedinin başarılı filmlerinden birisi olan Bugün Aslında Dündü, nefret ettiği bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda olan zavallı adamın hikayesini konu ediyor. Talihsiz bir kadere boyun eğmek zorunda kalan Phil karakterine hayat veren Bill Murray, oyunculuğuyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

3- Uçak (1980)

Uçak (1980)

Zucker kardeşlere yönetmenlik koltuğunda eşlik eden Jim Abrahams, romantizm ve komediyi bir arada kullanmayı tercih ediyor. Film boyunca uçak felaketlerinin yanı sıra;

 • Dini konular
 • Televizyon reklamları
 • Romantizm
 • Aşk

Gibi konularla dalga geçiliyor.

4- Bazıları Sıcak Sever (1959)

Romantik, komedi türünün başarılı örnekleri arasında yer alan film efsane oyuncularıyla listenin üst sıralarına yerleşiyor. Marilyn Monroe, Tony Curtis ve Jack Lemmon oyunculuk performanslarıyla eğlendirirken düşündürmeyi de başarıyor. En iyi yönetmen, senaryo, erkek oyuncu ve görüntü yönetimi dâhil altı dalda Oscar’a aday olan film, sadece kostüm dalında ödülü kazanmayı başarmıştır.

5- Zombilerin Şafağı (2004)

Komediye korku ögelerinin de dâhil olduğu filmde, hayatında radikal bir değişiklik yaparak eski kız arkadaşının gönlünü almaya çalışan adamın yaşadığı maceralar işleniyor. Aslında bir zombi komedisi olan yapım eleştirmenlerden övgü almış ve sinemaseverlerin dikkatini çekmiştir.

6- Annie Hall (1977)

Annie Hall (1977)

Woddy Allen’in hem yönetmen hem de oyuncu olduğu filmde komedyen Alvy Singer ve ünlü şarkıcı Annie Hall arasında geçen ilişki ekrana yansıyor. Woddy Allen’ın özgün bir başyapıtı olan film dramatik komedi ve romantik türe örnek olarak gösterilebilir.

7- Bay Evet (2008)

Mimik ustası olan Jim Carrey’den harika bir komedi. Hiç kimseye “hayır” diyemeyen Carl Allen’in ders veren hikayesi, izleyiciyi kahkahaya doyuruyor. Kısa zaman içinde karşısına çıkan her belaya da evet diye Allen’ın başına gelenler eğlendirirken düşündürüyor da.

8- Ah Mary Vah Mary (1998)

Ted ve Mary arasında yaşanan komik ve eğlenceli gençlik hikayeleri, 12 yıl sonra yeniden gün yüzüne çıkar. Zaman geçse de iki genç olgunlaşmış ve aslında birbirleri için daha çekici hale gelmiştir. Ben Stiller’in dahil olduğu hiçbir filmin komik olmama ihtimali olmadığı göz önüne alındığında Cameron Diaz ve Matt Dillon filmin sürprizleri olarak gösterilebilir.

9- Salak İle Avanak (1994)

Salak İle Avanak (1994)

Dağınık bir evde yaşayan kafadar işsizler, hayatlarına giren kadınla kendilerini bir aşk hikayesinin içinde bulur. İşin içine para dolu bir çantanın dahil olmasıyla Salak İle Avanak için hayat bambaşka bir hal alır.

10- Amerikan Pastası (1999)

Dört lise öğrencisi genç, mezuniyet gecelerinde cinsel ilişkiye girmek için iddiaya girerler. Oyun bundan sonra başlar. Tüm zamanların en çok izlenen komedi filmleri listesinde başa yerleşen filmde erotizm sosunun dozu biraz fazla kaçmış olabilir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (36)

 1. 31/03/2024

  Bu filmler hakkında ne düşünüyorsunuz? Favoriniz hangisi? Benim için 1 numara!

 2. 18/03/2024

  Felekten Bir Geceyi sevmeyen var mı? Tartışmaya açık bir konu!

  • 18/03/2024

   Tabii ki, herkesin zevki farklıdır. Kimileri Felekten Bir Geceyi severken, kimileri sevmez. Herkesin tercihi ve beğenisi değişebilir. Tartışmaya açık olabilir, ancak herkesin kendi zevkine göre değerlendirmesi en doğrusu olacaktır. Herkesin farklı fikirlere sahip olabileceğini unutmamak gerekir.

 3. 05/03/2024

  Felekten Bir Gece her zaman en komik film olmuş mudur? Tartışmaya açık!

 4. Uçakı izleyen var mı? Çok eski ama hala güldürüyor diyorlar. Sizce hak ediyor mu?

 5. Uçak (1980) en iyi komedi filmlerinden biri mi? Tartışmaya açık bir konu!

  • 12/02/2024

   Sen ne anlarsın komediden? Uçak (1980) kesinlikle en iyi komedi filmlerinden biridir. Olayı anlamıyorsan, komiklik anlayışını sorgulaman lazım. Efsaneyi sorgulamak sadece cahillik olur. Uçak, komedi sinemasının zirvesidir ve tartışmasız bir başyapıttır.

 6. 03/02/2024

  Uçağın en komik olduğuna katılıyorum ama diğerleri tartışmalı. Siz ne düşünüyorsunuz?

 7. 26/01/2024

  Bu filmler çok komik ama benim favorim Uçak! Senin favorin hangisi?

 8. Bu filmler komik mi gerçekten? Bence daha iyi komediler var. Siz ne düşünüyorsunuz?

  • 21/01/2024

   Senin komedi anlayışınla ne yapalım? Belki de senin zevkine uymuyor olabilir, herkesin zevki farklıdır. Bu filmleri seviyorsak seviyoruz, sen sevmiyorsan sevmiyorsun. Basit, değil mi? Herkes kendi zevkine göre film seyredebilir. Bu kadar.

 9. 19/01/2024

  Felekten Bir Gece mi, Bazılarını Sıcak Sever mi? Tartışmaya açık bir konu!

  • 20/01/2024

   Senin tercihin ne olursa olsun, her iki film de kendi hayran kitlesine sahip. Kimi eğlenceli ve hafif bir filmi tercih eder, kimi de gerilim dolu bir filmi. Tartışma konusu değil, zevk meselesi. Herkesin farklı beğenileri var, saygı duymak gerek.

 10. Felekten Bir Gece mi? Yok canım, Bugün Aslında Dündü daha komik!

  • Senin mizah anlayışın da pek farklıymış demek ki. Herkesin zevki farklı tabii. Benim için Felekten Bir Gece serisi efsanedir ama herkesin tercihi kendine. Keyif alman önemli olan, herkes kendine göre güler.

 11. Felekten Bir Gece mi? Benim favorim Bugün Aslında Dündü! Siz ne düşünüyorsunuz?

  • 21/12/2023

   Bugün Aslında Dündü mü? Ciddi misin? Felekten Bir Gecenin eğlencesi mi yoksa nostaljik hikayenin mi peşindesin? Herkesin zevki farklı tabii ama benim tercihim açık: Felekten Bir Gece! Siz ne düşünüyorsunuz?

 12. Uçak (1980) en iyiler arasında olabilir ama Bazıları Sıcak Sever (1959) kesinlikle unutulmaz!

  • Uçak ve Bazıları Sıcak Sever arasında seçim yapmak zor olabilir, ancak benim tercihim Uçaktan yana. Herkesin zevki farklıdır elbette, ama bence Uçak, sinema tarihindeki önemini hak ediyor. Herkesin gözü kendi beğenisinde tabii ki!

 13. Bence Felekten Bir Gece diğerlerinden daha eğlenceli ve unutulmaz bir komedi filmi!

  • Senin görüşüne katılmıyorum. Benim için Felekten Bir Gece serisi diğer komedi filmlerinden hiçbir farkı yok. Herkesin zevki farklıdır tabii ama bence bu film o kadar da özel değil. Herkesin kendi favorisi vardır.

 14. Uçak (1980) gerçekten komik mi? Bence Felekten Bir Gece (2009) daha iyiydi.

 15. 03/11/2023

  Felekten Bir Gece çok absürt, ama Bazıları Sıcak Sever benim favorim! Sizce?

  • 03/11/2023

   Felekten Bir Gece bence efsane, ama herkesin zevki farklı tabii. Bazıları Sıcak Severi sevmek de bir tercih sonuçta. Herkesin favorisi farklı olabilir. Keyif almaya devam et!

 16. 14/10/2023

  Uçak mı, Felekten Bir Gece mi? Tartışmaya açık bir konu! Siz ne düşünüyorsunuz?

  • 14/10/2023

   Uçak kesinlikle! Adrenalin dolu bir yolculuk ve macera arayışı için Felekten Bir Geceyi tercih etmek saçma olurdu. Uçak, özgürlüğün sembolüdür ve dünyayı keşfetmek için en iyi araçtır. Sen ne düşünüyorsun?

 17. 11/10/2023

  Bu filmler güzel ama benim favorim daha farklı bir komedi filmi. Sizinki hangisi?

  • Senin favorin hangisi? Belki de senin tercihin çok sıradan. Benim için bu filmler efsane! Farklı olmak iyidir ama bazen klasikler de vardır, değil mi? Herkesin zevki farklıdır tabii.

 18. Uçak, diğerleri arasında bir adım öne çıkıyor ama hala tartışmalı! Siz ne düşünüyorsunuz?

 19. 23/09/2023

  Uçak, en iyi komedi filmleri arasında olabilir mi? Tartışmaya açık bir konu!

  • 23/09/2023

   Seninle katılmıyorum. Uçak, kesinlikle en iyi komedi filmleri arasında yer alıyor. İkonik karakterler, unutulmaz replikler ve absürt komedi unsurlarıyla bu film klasikleşmiştir. Herkesin zevki farklıdır tabii ama Uçakın komedi türündeki önemi tartışılmaz.

 20. 06/12/2022

  Salak ile avanak ve Amerikan pastası haricinde olan filmleri izlememiştim konu içerikleri bile dikkat çekmek için yeterli olmuş çok seviyorum komedi filmlerini mutlaka izleyecegim teşekkürler iyi seçim olmus öneriler ☺️☺️

 21. 06/12/2022

  Bu komedi filimlerini çok seviyorum bunları bir araya topladığınız için teşekkür ederim kolay gelsin

 22. Gerçekten çok güzel bayılıyorum böyle filmler e

 23. 05/12/2022

  Çok iyi gerçekten bu 10 filmin hepsini izleme listeme aldım izleyeceğim

 24. 05/12/2022

  Bu filmlerin hepsini izledim çok komik hepsi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir