1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Komedi Filmleri

En İyi Komedi Filmleri

Kahkaha atmaktan mide krampı geçirmenize neden olacak en iyi komedi filmleri, aile eğlencelerinin de vazgeçilmezidir. Romantik komediler beyazperdeye damga vururken zamanını iyi değerlendirmek isteyenler klasiklerden yana tercih kullanabilirler.

1929 yılında çekilen ve baş rolünde Charles Chaplin’in yer aldığı “Modern Zamanlar” dönemin sosyal ve ekonomik şartlarına eleştirel dille yaklaşır. Bir sineme klasiği olan film, romantik ve dramatik komedi olarak gösterilebilir. İşte, izleyicilerin kahkaha seslerini evin dışına taşıracak komik filmler listesi…

1- Felekten Bir Gece (2009)

Sıra dışı bir mizah anlayışının sürdüğü film, bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden dört eski arkadaşın yaşadıklarını konu alıyor. Sarhoş olunan gecenin sabahı uyanan kafadarlar kendilerini bir bebek, tavuk ve kaplanlar olan dolapta bulurlar. Üstelik damat adayı yanlarında değildir!

2- Bugün Aslında Dündü (1993)

Fantastik komedinin başarılı filmlerinden birisi olan Bugün Aslında Dündü, nefret ettiği bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda olan zavallı adamın hikayesini konu ediyor. Talihsiz bir kadere boyun eğmek zorunda kalan Phil karakterine hayat veren Bill Murray, oyunculuğuyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

3- Uçak (1980)

Uçak (1980)
En İyi Komedi Filmleri

Zucker kardeşlere yönetmenlik koltuğunda eşlik eden Jim Abrahams, romantizm ve komediyi bir arada kullanmayı tercih ediyor. Film boyunca uçak felaketlerinin yanı sıra;

 • Dini konular
 • Televizyon reklamları
 • Romantizm
 • Aşk

Gibi konularla dalga geçiliyor.

4- Bazıları Sıcak Sever (1959)

Romantik, komedi türünün başarılı örnekleri arasında yer alan film efsane oyuncularıyla listenin üst sıralarına yerleşiyor. Marilyn Monroe, Tony Curtis ve Jack Lemmon oyunculuk performanslarıyla eğlendirirken düşündürmeyi de başarıyor. En iyi yönetmen, senaryo, erkek oyuncu ve görüntü yönetimi dâhil altı dalda Oscar’a aday olan film, sadece kostüm dalında ödülü kazanmayı başarmıştır.

5- Zombilerin Şafağı (2004)

Komediye korku ögelerinin de dâhil olduğu filmde, hayatında radikal bir değişiklik yaparak eski kız arkadaşının gönlünü almaya çalışan adamın yaşadığı maceralar işleniyor. Aslında bir zombi komedisi olan yapım eleştirmenlerden övgü almış ve sinemaseverlerin dikkatini çekmiştir.

6- Annie Hall (1977)

Annie Hall (1977)
En İyi Komedi Filmleri

Woddy Allen’in hem yönetmen hem de oyuncu olduğu filmde komedyen Alvy Singer ve ünlü şarkıcı Annie Hall arasında geçen ilişki ekrana yansıyor. Woddy Allen’ın özgün bir başyapıtı olan film dramatik komedi ve romantik türe örnek olarak gösterilebilir.

7- Bay Evet (2008)

Mimik ustası olan Jim Carrey’den harika bir komedi. Hiç kimseye “hayır” diyemeyen Carl Allen’in ders veren hikayesi, izleyiciyi kahkahaya doyuruyor. Kısa zaman içinde karşısına çıkan her belaya da evet diye Allen’ın başına gelenler eğlendirirken düşündürüyor da.

8- Ah Mary Vah Mary (1998)

Ted ve Mary arasında yaşanan komik ve eğlenceli gençlik hikayeleri, 12 yıl sonra yeniden gün yüzüne çıkar. Zaman geçse de iki genç olgunlaşmış ve aslında birbirleri için daha çekici hale gelmiştir. Ben Stiller’in dahil olduğu hiçbir filmin komik olmama ihtimali olmadığı göz önüne alındığında Cameron Diaz ve Matt Dillon filmin sürprizleri olarak gösterilebilir.

9- Salak İle Avanak (1994)

Salak İle Avanak (1994)
En İyi Komedi Filmleri

Dağınık bir evde yaşayan kafadar işsizler, hayatlarına giren kadınla kendilerini bir aşk hikayesinin içinde bulur. İşin içine para dolu bir çantanın dahil olmasıyla Salak İle Avanak için hayat bambaşka bir hal alır.

10- Amerikan Pastası (1999)

Dört lise öğrencisi genç, mezuniyet gecelerinde cinsel ilişkiye girmek için iddiaya girerler. Oyun bundan sonra başlar. Tüm zamanların en çok izlenen komedi filmleri listesinde başa yerleşen filmde erotizm sosunun dozu biraz fazla kaçmış olabilir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. 12 ay önce

  Salak ile avanak ve Amerikan pastası haricinde olan filmleri izlememiştim konu içerikleri bile dikkat çekmek için yeterli olmuş çok seviyorum komedi filmlerini mutlaka izleyecegim teşekkürler iyi seçim olmus öneriler ☺️☺️

 2. Bu komedi filimlerini çok seviyorum bunları bir araya topladığınız için teşekkür ederim kolay gelsin

 3. Gerçekten çok güzel bayılıyorum böyle filmler e

 4. 12 ay önce

  Çok iyi gerçekten bu 10 filmin hepsini izleme listeme aldım izleyeceğim

 5. 12 ay önce

  Bu filmlerin hepsini izledim çok komik hepsi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir