1. Anasayfa
 2. Film

En İyi Korku Filmleri

En İyi Korku Filmleri
0

Sinemaseverlerin hayatlarında bir kere bile olsa kesin izlemesi gereken en iyi korku filmleri listesini birlikte ele alalım. Herkes film izlemeyi sever ancak beğenilen branşlar daima farklıdır yine de en sevmem diyen sinemaseverler bile mutlaka bu korku filmlerini seyretmelidir. Bu listede yapılan önermeler çeşitli ödül, görsel efekt, seyirci yorumu ya da en iyi olmasına dayanan her türlü unsurlar göz önüne alınarak oluşturulmuştur. Gelelim en iyiler listemize;

Kuzuların Sessizliği

En iyi korku filmleri listesinde başı 1991 yapımı film almaktadır, hem korku hem de gerilim alanında yarışan bu film tam 4 dalda Oscar ödülüne sahiptir. Sapık ruhlu bir seri katili yakalamak için görevlendirilen genç ajanın elindeki suçlu profiline uygun başka bir psikopatla çalışmasını ve vakaları incelemelerini ele alan ve kesinlikle izlenmesi gereken bir film olarak not düşebiliriz.

Cinnet

Listedeki ikinci sırayı 1980 yılı yapımı cinnet filmi almaktadır, filmde kışın kapalı olan bir otelde bakıcı olarak ailesiyle ile birlikte oraya yerleşen Jack’in yaşadıkları anlatılır. Jack’in küçük oğlunda medyum yetenekleri vardır ve otelde kötü ruhların olduğunu bilmektedir ancak işler karısı ve 2 çocuğunu öldüren eski bakıcının babasını ele geçirmesi ile değişir. Zamanla çıldıran ve akla gelmeyecek senaryolar yaşayan ailenin hikâyesi anlatılır.

Gir Kanıma

En iyi korku filmleri listesindeki bir diğer önerimizde 2008 yapımı olan gir kanıma filmidir, IMDB puanı 7,9 olan film aslında bir kitaptan uyarlanmıştır. Konusu ise Eli isimli güneş ışığına dayanamayan ve sadece geceleri dışarı çıkabilen bir kıza âşık olan Oscar’ın hikâyesidir. Özelliklerinden de anlaşılacağı üzere vampir filmi çeşidinde farklı boyutta bir filmdir.

Hallowen (Cadılar Bayramı)

İlki 1978 yılında çekilen filmde duygusuz bir seri katil olan Michael Myers’ ın ortaya çıkış hikâyesi anlatılır, filmin serileri gelmiştir ancak ilkini seyretmeden Michael’ın nasıl bir psikopat olduğunu idrak edebilmek pek mümkün değildir. 6 yaşında iken kız kardeşini öldüren Michael tam 15 yıl boyunca bir psikiyatr kliniğinde kilit altında tutulmuştur ancak bir cadılar bayramında kız kardeşinin geri geldiğini söyleyen ve onu tekrar öldürmek isteyen bir katildir.

28 Gün Sonra

En iyi korku filmleri listesinde bir diğer filmde 28 gün sonradır, filmin genel teması zombilerdir hatta başı çekenlerden diyebiliriz. Aslında temel etken kan ile bulaşan bir virüstür ancak bu virüs insanlarda cinnet ve cinayet hissiyatlarını tavan noktasında göstermektedir ve bu virüslü kişilere karşı sadece bir avuç insanın mücadelesini baz almaktadır.

Sessiz Bir Yer

Film son yıllardaki başarılı filmler arasında yer alır, filmin konusu oldukça sessiz bir bölgede yaşayan bir aileyi ve yaşadıklarını anlatır. Herkes sessiz olmak ve işaret dili ile konuşmak zorundadır çünkü en güvenli sayıldıkları evlerinin bile etrafında ne olduklarını bilmedikleri yaratıklar yaşamaktadır ve en ufak bir seste vahşice insanları katletmektedir. Bir sonraki anda ne olacağı belli olmayan filmde her an gerilim ve korku hissini yaşamanız muhtemel.

Elm Sokağı Kâbusu

En iyi korku filmleri listesinde bir klasik sayılan elm sokağı kâbusu filmini saymadan geçemeyeceğiz, film her ne kadar eski yapımlar arasında yer alsa da vazgeçilmezler arasında. İnsanların rüyalarına girebilen ve rüyalarında onları esir tutarak gerçek hayatta da öldürebilen bir katilin ve avlarının hikâyesi anlatılmaktadır.

Korku-Seansi-9668182

Korku Seansı

İlki 2013 yılında çekilen filmde ruhlar âlemine geçebilen ve onların maruz bıraktıkları kötülükleri yenebilen bir medyumun ve yardım ettiği insanların hikâyesi anlatılmaktadır. Kötü yaratıkların ele geçirmeye çalıştığı zavallılara yardım edebilecek bu insandan başka kimse de yoktur.

O

Stephen King’in kitabından uyarlanan muhteşem bir film olan O temelinde çocukların korkularını canlandırıp onların korkularıyla ve etleriyle beslenen bir palyaçonun ve ondan arkadaşlarını kurtarmaya çalışan bir grup çocuğun hikâyesini anlatır.

Blair Cadısı

Adında da anlaşılacağı üzere cadı temalı filmde ormanda kaybolan ve olanları anlamak için araştırmaya giden bir grubun başlarına gelen ürkütücü olaylar anlatılmaktadır.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir