1. Anasayfa
 2. Biyografi

Ersin Korkut Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Ersin Korkut Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları
7

Ersin Korkut Kimdir? Kaç yaşında? Hangi burç? Nerede doğdu? Kaç kilo? Boyu ne kadar? Saçının rengi ne? Göz rengi ne? Evli mi? Hangi meslek sahibi? Ne iş yapar? Hangi eğitimleri aldı? Sosyal medya hesapları var mıdır? gibi Ersin Korkut ile ilgili ilginizi çeken tüm detayları bu içerikte öğrene bilirsiniz.

Survivor ünlüler takımında yarışacak Ersin Korkut, 1977 yılında doğdu. İlk olarak Cem Yılmaz ile beraber reklamda yer almıştır. En çok bilinen repliği “Doktor Bu Ne?”dir.
Ersin Korkut çok sayıda program, dizi ve sinema filminde rol aldı.
Aslen Hakkarili olan Ersin Korkut 42 yaşında ve bilinen bir evliliği yok. Ersin Korkut’un boyu ise 1.68 cm’dir.
İlk olarak BKM Mutfak’ın “Çok Güzel Hareketler Bunlar” gösterisiyle gündeme gelen Ersin Korkut’un hayatı merak ediliyor.

İnstagram Hesabı: ersinnkorkut

Ersin korkut kimdir?

Ersin Korkut 8 Kasım 1977 yılında Hakkari’de doğmuştur. Babası emekli, annesi ev hanımıdır. Oyunculuğa adımını sinemacı kuzeni Yılmaz Erdoğan’ın desteği ile atmıştır.

İstanbul’a gelmeden önce Hakkâri’de taksi şoförlüğü yapmış ardından İstanbul’a taşınmıştır. Kimsenin desteğini istemeyen Ersin Korkut, İstanbulda bir dönem bulaşıkçı olarak çalışmıştır. Kuzeninin pizzacıda bulaşıkçı olarak çalıştığını duyan Yılmaz Erdoğan, Ersin Korkut’u çalışması için kendi yanına – Beşiktaş Kültür Merkezi’ne çağırmıştır.

“Bana Bir Şeyhler Oluyor” adlı tiyatro oyununun arka kadrosunda görev almış, sonrasındaysa oyunda kendisi için uygun bir rol bulmuştur. Bundan kuzenine bahsettiği zaman ise Yılmaz Erdoğan bu işlerin düşündüğü kadar kolay olmadığını söylemiş, ancak yine de Ersin Korkut rolü almayı başarmıştır.

Daha sonra Cem Yılmaz ile birlikte reklamlarda rol almış; canlandırdığı rollerdeki ilginç şivesi ve rol aldığı reklamdaki “Doktor bu ne?” repliği ile tanınmıştır. BKM bünyesinde hazırlanan “Çok Güzel Hareketler Bunlar” adlı televizyon programındaki komiklikleri ile beğeni toplamıştır. Şimdi ise Tv8 adlı kanalda oyunculuk yapmaktadır.

Film ve dizileri

Feride, Organize İşler: Sazan Sarmalı, Dümdüzz Adam, Kolonya Cumhuriyeti, Dostlar Mahallesi, Parayı Bulduk, Geldim Gördüm, Güldüm Show, Dargn Kuzenler, Eğlendirme Dairesi, Ekşi Elmalar, Bizim Batman, Bana Baba Dedi, Altın Horoz, İçimdeki Ses, Patron Mutlu Son İstiyor, Galip Derviş, Çok Filim Hareketler Bunlar, Çocuklar Duymasın, Kutsal Damacana Dracoola, Neşeli Hayat,Çok Güzel Hareketler Bunlar film ve dizilerinde rol almıştır.

Ersin Korkutun Fotoğrafları

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

 1. 13/04/2024

  Ersin Korkutun en sevdiğiniz filmi hangisi? Benimki Kesik! Sizinkiler neler?

 2. 10/04/2024

  Yahu bu Ersin Korkutun biyografisinde nerede o fantastik saç stili anlatılmış ya?

  • 11/04/2024

   Kesinlikle katılıyorum! Ersin Korkutun saç stili gerçekten efsaneydi. Biyografide bu detayı atlamak büyük bir hata olmuş. Kesinlikle ele alınması gereken önemli bir konu! Tamamen katılıyorum, bu konuda daha detaylı bilgi verilmeliydi.

 3. Ersin Korkutun en sevdiğiniz filmi hangisi? Benim favorim Deliha! Sizin favoriniz ne?

 4. Ersin Korkutun en favori filmi hangisi? Sizce en iyi rolü neydi? Tartışalım!

 5. Ersin Korkutun en iyi filmi hangisi sizce? Fikirleriniz nedir? Tartışalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir