1. Anasayfa
  2. Biyografi

Batuhan Karacakaya Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Batuhan Karacakaya Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Batuhan Karacakaya’yı, şüphesiz hepimiz Aşk-ı Memnu’nun Bülent’i olarak tanıdık. Peki aslında Batuhan Karacakaya kimdir, kaç yaşındadır ve rol aldığı dizi – film yapımları hangileridir? İşte Survivor 2021 ünlüler kadrosunda yer alan Batuhan Karacakaya hakkında bilinmesi gereken bilgiler!

Batuhan Karacakaya Kimdir?

Batuhan Karacakaya, 5 Şubat 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1.82 boyunda ve 75 kiloda olan genç oyuncu eğitimini yine İstanbul’da alan Batuhan çok genç yaşlarda kendisini setlerde buldu. Kendisini genelde dönemin popüler yapımlarından birisi olan Aşk-ı Memnu dizisinden tanısak da, daha sayabileceğimiz pek çok önemli yapımlarda da yer aldı. İki sezon süren bu dizide Karacakaya, Ziyagil ailesinin en ufak üyesi olan Bülent’i oynayıp gönülleri kazanmıştı. Aşk-ı Memnu’nun hemen ardından Umutsuz Ev Kadınları dizisinde Mert karakterini canlandırıp kendini iyice kanıtlamıştı. 

Batuhan Karacakaya sadece televizyon dizilerinde değil, aynı zamanda pek çok başarılı film yapımlarında da boy göstermişti. Özellikle Aşk Tesadüfleri Sever adlı sinema yapımda Mehmet Günsür’ün çocukluğunu canlandırıp oldukça büyük ilgi toplamıştı. Daha sonra dizi ve film sektörüne biraz ara vermiş olan genç oyuncu Karacakaya, son zamanlarda kariyerine Diriliş Ertuğrul isimli dizi ile devam etmektedir. Diriliş Ertuğrul dizisinde ise Engin Altan Düzyatan’ın canlandırmış olduğu Ertuğrul karakterinin erkek kardeşi olan Dündar karakterini oynamaktadır.

Batuhan Karacakaya’nın Resmi İnstagram Adresi: @karacakayaaa

Sporun hemen hemen bütün dallarıyla ilgilenen Karacakaya, Kendisi spor yapmaktan çok hoşlanıyor ve sporsuz bir yaşamın olamayacağını düşünüyor. Aynı zamanda hırslı ve cesur olan Batuhan’ın sosyal medya paylaşımlarına bakacak olursak spor konusunda rekabet etmeyi de oldukça seviyor.

Rol Aldığı Televizyon Dizileri

  • Diriliş Ertuğrul (Televizyon Dizisi, 4 Sezon, Oynadığı Karakter: Dündar Bey, 2016 – 2017)
  • Umutsuz Ev Kadınları (Televizyon Dizisi, 3 Sezon, Oynadığı Karakter: Mert, 2011 – 2013)
  • Sen De Gitme (Televizyon Dizisi, Oynadığı Karakter: Selim, 2011)
  • Aşk-ı Memnu (Televizyon Dizisi, 2 Sezon, Oynadığı Karakter: Bülent Ziyagil, 2008 – 2009)

Rol Aldığı Sinema Filmleri

  • Uzun Hikaye (Sinema Filmi, Oynadığı Karakter: Mustafa, 2012)
  • Aşk Tesadüfleri Sever (Sinema Filmi, Oynadığı Karakter: Özgür, 2011)
  • Bekle Beni (Sinema Filmi, Oynadığı Karakter: Salih, 2010)
  • Dersimiz Atatürk (Sinema Filmi, 2009)

Batuhan Karacakaya Fotoğrafları

Paylaş