1. Anasayfa
 2. Film

Gelmiş Geçmiş En İyi Filmler

Gelmiş Geçmiş En İyi Filmler

İnsanoğlu yüzyıllardır en iyi filmleri yapmak adına yarış halinde. Yapılan bu filmlerin bazıları milyonlara ulaşırken bazıları ise belirli sayıları geçemiyor. Bundan dolayı en iyi filmler genellikle izlenme oranı ve IMDB puanı ile belirleniyor. En iyi filmler elbette kişiden kişiye değişebiliyor. Bugün ise gelmiş geçmiş en iyi filmler listesi ile beraberiz

1- Harry Potter Serisi

Harry Potter efsanesi ekranlara J.K Rowling’in usta kaleminden ulaşmıştır. Filmin ana karakterleri; Harry Potter, Hermione Granger ve Ron Weasley küçük yaştaki oyunculukları ile dikkat çekmişlerdir.

Bir nesil Harry Potter efsanesinin kitaplarını ve dizilerini izleyerek gençliğini yaşamıştır. Harry Potter serisi her yıl binlerce kişinin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Harry Potter serisi 6 filmden oluşuyor ve bu filmlerin hepsinin IMDB puanları 8.5 üzerinde bulunuyor.

2- Yüzüklerin Efendisi Serisi

Yüzüklerin Efendisi belkide geçmiş 50 yıl ile gelecek 50 yıl içinde yapılmış en iyi film olabilir. Kuşkusuz en iyi film olma imkanına sahip seri 3 filmden oluşuyor. Filmin konusu usta yazar Jonh Ronald Reuel Tolkien tarafından yazılmıştır.

İlk filmin yapılışından 19 yılın geçen filmin IMDB puanları ise genellikle 8.8 üzerindedir. Milyonları ekrana kitleyen harika film; Gandalf, Legolas, Aragorn ve Frodo Baggins gibi karakterli bünyesinde bulunduruyor. Dünya üzerinde milyonlar 4. filmi beklese de yeni filmin çıkmayacağı söyleniyor.

3- Ben Efsaneyim

Ben-Efsaneyim-2259807

Robert Neville korkunç bir virüsün dünyaya yayılmasını önlemek adına çabalayan bir bilim adamıdır. Ülkedeki herkes tahliye edilirken kendisi virüslü bölgede kalmıştır. Zaman içinde herkesin öldüğünü düşünün Neville en sonunda ilacı bulmayı başarmıştır. Ancak herkesin öldüğünü düşünmesi onun ölmesine neden olmuştur ancak milyonları kurtarmıştır. Will Smith’in efsane oyunculuğu ile hayat bulan filmin IMDB puanı 7.2 olarak kayıtlara geçmiştir.

4- Esaretin Bedeli

Genç ve çok başarılı olan Andy Dufresne eşini ve onun sevgilisini öldürdüğü için ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştır. Cezasının açıklanmasının ardından Shawshank hapishanesine gönderilmiştir. Burada Red gibi harika arkadaşlar edindikten sonra hapis hayatına uyum sağlamaya başlamıştır. Bu uyum ile birlikte etrafındaki herkesi etkilemekte, bilgisi ve kültürüyle ilgileri üzerine toplamaya başaracaktır. Stephen King’in imzası bulunan filmin IMDB puanı 9.2’dir.

5- The Godfather

Mario Puzo tarafından seneler önce yazılan Godfather filmi ikinci dünya savaşı sonrasında yaşanmış 10 yılı işlemektedir. Film de New Yort’ta yaşayan İtalyan mafyası bir ailenini hikayesi anlatılmaktadır. Film konusu ve harika oyunculukları ile birçok dergi ve makalelerde en iyi filmler listesini başında bulunmaktadır. Bu kadar başarılı olan filmin IMDB puanı ise 9.2 olarak kayıtlara geçmiş durumda.

6- Hızlı Ve Öfkeli Serisi

Hizli-Ve-Ofkeli-1076448

Araba yarışlarının ve efektlerini belki de bu kadar iyi ilendiği başka dizi bulunmuyor. İşte hız ve araba tutkusu olan herkesi ekranlara kitlemeye başaran film 6 seriden oluşuyor. Maalesef serinin baş rolü Paul Walker hayata gözlerini yumdu. Bu durum filmin hayranlarını büyük üzüntüye uğratsa da 8. film izleyiciye sunuldu. Dokuzuncu filmin çıkıp çıkmayacağı hala merak konusu.

7- Yenilmezler

Yenilmezler dünyanın birçok bölgesinden gelerek bir ekip oluşturan takımın adıdır. Filmde olağan üstü yeteneklere sahip karakterler bulunmaktadır. Bu karakterlerin başında; Thor, Flash, Hulk ve Demir adam gibi özel yetenekli kişiler bulunmaktadır. Ekibin amacı ise kötü adamları dünya istilasından kurtarmaktır. Harika oyunculuklara ve harika efektler sahip film 8 IMDB puanına sahiptir.

8- Inception

Inception, Christopher Nolan tarafından yazılan bilim kurgu türündeki ABD filmidir. Yayınlanmasından kısa süre sonra son 25 yılın en iyi filmi adayı olarak gösterilmiştir. Filmde esrarengiz bir yeteneğe sahip karakterin hikayesi anlatılmaktadır. Ancak bu durum karakterin suç işlemesine ve zarar görmesine neden olmuştur. İşte filmde karakterin ne yaptığı en ince ayrıntısına kadar işlenmiştir. Filmin IMDB puanı ise 8.8 olarak bildirilmiştir.

9- Yıldızlar Arası

Yildizlar-Arasi-2257820

Film bizleri Dünya’dan alıp başka gezegenler götürmektedir. İşte filmin konusu da tam burada başlamaktadır. Dünya’da çeşitli tarım çalışmaları yapan bir profesör Satürn’de yaşamaya başlar. Bölgede bitki yetiştirir ve hayatının uzun dönemini burada geçirir. Ancak profesör ve ekibi her şeyin bir döngüden ibaret olduğunun farkında değildir. Uzay, bilim ve kurgu filmlerini babası olan Yıldızlar Arası izleyiciden 8.6 IMDB puanı almıştır.

10- Parasıte

Türkçe adı ile Parazit Güney Kore sinemasının 2019 yılında çıkardığı baş yapıttır. Filmin konusu; fakir bir aileden gelen genç bir adamın zengin bir aileye uyumunu konu alıyor. Filmin yönetmenliği ve senaristliği Bong Joon-ho tarafından yapılmaktadır. Harika bir konuya sahip olan film izleyiciden 8.6 IMDB puanı almış durumda.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Harrypoter en sevdiğim filim 10 defa izledim tüm serisini 10 defa da hep farklı detaylar keşfettim.

 2. 12 ay önce

  Gayet güzel filmler bir çoğunu izledim ama hangisi daha güzelolduğunu kararlaştırmama yardımcı oldunuz

 3. bu listeden izlemediğim sadece 2 film kaldı ve beni hayal kırıklığına hiçbiri uğratmadı. çok başarılı bir liste

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir