1. Anasayfa
 2. Diyet

Haftada 3 kilo verdiren Bikini diyeti

Haftada 3 kilo verdiren Bikini diyeti
bikini diyeti ile kilo verme 1
0

Haftada 3 kilo verdiren Bikini diyeti hakkında ne biliyorsunuz? Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte, kış dönemi ve elbette pandemi süresince istemsiz olarak aldığımız fazla kilolar, artık bizi rahatsız etmeye başladılar. Tam da bunun için yapılmış ve yüzde yüz etkili, Vücudunuzu yormadan ve ilaç kullanmadan birkaç hafta içinde forma girmeye, ne dersin? Cevabınız evet ise yazımızı okumaya devam ediniz. İşte, mükemmel diyet ve hakkındaki tüm detaylar.

Bikini diyeti nasıl çalışır

Haftada 3 Kilo Verdiren Bikini Diyeti
Bikini Diyeti

Aslında tüm diyetlerde olduğu gibi bikini diyeti de yiyecek listesi artı, haftalık spor programı mantığı ile çalışır. Baştan belirtmek gerekiyor ki spor yapmadan kilo vermek, neredeyse imkansız. Bu yüzden, Haftada 3 kilo verdiren Bikini diyeti de diğer tüm diyetler gibi spor yapmayı da gerektirir. Spor derken, öyle yoğun bir programdan bahsetmiyoruz.

Günde 1 saat yapılacak olan tempolu yürüyüşler bile, metabolizmanızı canlandırmaya ve vücudunuzu daha aktif çalıştırmaya yetiyor. Bu yüzden, spor deyince gözünüz hemen korkmasın. Vücudun form kazanması, metabolizmanın canlanması ve hareketsiz kaldığı zamanlarda kazandığı fazla yağ depolarını yakması ile gerçekleşir. Bikini diyeti nasıl çalışır diye merak ediyorsanız, benzer bir şekilde metabolizmanın hızlanmasını sağlamak için uygulanan, hafif yiyecekler ile birlikte uygulanan hafif spor programları ile çalışır.

Diyet öncesi hazırlık

Bir diyete anında başlayıp, 2 gün sonra bırakan kişi sayısı inanılmaz derecede fazladır. Bu yüzden, gerçekten uygulayabileceğiniz ve takip edebileceğiniz bir diyete başlamanız en iyisidir. İşte tam da bu yüzden, haftada 3 kilo verdiren Bikini diyeti size göre diyebiliriz. Sebebi, diyetin çok kolay uygulanıyor olması ve asla sizi aç bırakmıyor olmasıdır. Hayatınızda yapacağınız ufak değişiklerin, aslında ne kadar büyük sonuçlar doğurabileceğini göreceksiniz. Diyet öncesi hazırlık için yapmanız gereken, diyeti devam ettireceğinizi ve kurallara diyet boyunca uyacağınızı kendinize kabul ettirmeniz olacaktır. Bunu hem sağlığınız hem de plajda giyeceğiniz bikini ya da mayo görümünüz için yaptığınızı düşünün. Bu size, diyet öncesi psikolojik hazırlık sağlayacaktır.

Diyet listesi

Haftada 3 Kilo Verdiren Bikini Diyeti
Bikini Diyeti

Artık, diyeti neden yaptığınızı ve nasıl yapacağınızı anladığınızı düşünüyorum. Şimdi, neler yapacağınıza bakalım. Yapacağınız ilk şey, diyet süresi boyunca her gün en az 3 litre su içmek olacaktır. Su, metabolizmanın canlanması ve vücudunuzda biriken atık ve fazla yağların silinmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, mümkünse her gün bitki çayı içmeye de özen gösterin. Bu da ödemlerin hızla azalmasına yardımcı olur. Haftada 3 kilo verdiren Bikini diyeti ön hazırlığımız bittiğine göre, diyet listesi neler içerir, bakabiliriz. İşte listesi;

1.Gün: Sabah kahvaltıda; 3-4 kaşık lor peyniri ile 1 dilim tam buğday ekmeği, yanında da şekersiz bir bardak bitki çayı. Öğle yemeğinde; yarım tabak kadar susuz sebze yemeği, yağ olarak mümkünse zeytin yağı kullanın. Akşam yemeğinde; bir kase çorba ile yanında az yağlı yoğurt ve bolca salata.

2.Gün: Kahvaltıda; 2 dilim yağsız tuşsuz ekmek ve krem peynir ile bir bardak şekersiz bitki çayı. Öğlen; yarım tabak kadar haşlanmış tavuk ile birlikte yağsız salata. Akşam; bir tabak haşlanmış sebze ve az yağlı yoğurt.

3.Gün: Kahvaltıda; bir kaseye 1 bardak süt, 2 kaşık yulaf, meyve ve tarçın. Öğlen; yağsız peynirli salata. Akşam; yarım tabak zeytin yağlı sebze yemeği.

4.Gün: Kahvaltıda; maydanozlu ve peynirli omlet ile 1 adet haşlanmış yumurta ve bitki çayı. Öğlen; yarım tabak etli sebze yemeği. Akşam; 1 kase az yağlı yoğurt ve 1 adet meyve.

5.Gün: Kahvaltıda; mantarlı ya da sebzeli 1 yumurta ile yapılmış omlet. Öğlen; yarım porsiyon ızgara balık ve bir kase salata. Akşam; yarım tabak haşlanmış tavuk ve salata.

6.Gün: Kahvaltıda; 2 adet haşlanmış yumurta, 2 dilim yağsız tuzsuz ekmek ve bir fincan bitki çayı. Öğlen; yarım tabak az yağlı fasulye ya da nohut benzeri yemek ve bir kase az yağlı yoğur. Akşam; meyve, yulaf ve kefirden yapılan 1 bardak kokteyl. 

7.Gün: Kahvaltıda; bir bardak süt, yarım muz ve biraz kuruyemiş. Öğlen; porsiyon ızgara et ya da tavuk ve salata. Akşam; 1 tabak yağsız ve kremasız sebze çorbası ile yarım kase az yağlı yoğurt.

Diyetin püf noktası

Haftada 3 Kilo Verdiren Bikini Diyeti
Bikini Diyeti

Yukarıda diyet listesinde gördüğünüz gibi liste, akşamları en az besin tüketimini önermektedir. Bu zamanlar, vücudumuzun en az hareket ettiği dönemlerdir. Haftada 3 kilo verdiren Bikini diyeti listesinde bulunan öğünler, sizi hem tok tutmaya hem de kilo vermeye itecektir. Bunun ile birlikte diyetin püf noktası, istenen etkiyi alana dek bırakmamaktır.

İkinci günde vazgeçenler, asla istedikleri forma kavuşamazlar. Bu yüzden, kararlı olun ve sonuç alana dek vazgeçmeyin. Bir hafta içerisinde sıvı tüketiminize önem verip, günlük yürüme sürenizi de düzenli tutarsanız, etkisini net bir şekilde göreceksiniz. Şunu da söylemek gerekir ki bazı metabolizmalar, diğerlerinden daha ağır çalışırlar. Bazıları da daha hızlı. Yani, aynı diyeti yapan iki kişi bir haftanın sonunda, farklı sonuçlar alabilirler. Siz yine de vazgeçmeyin. Sonuç alana dek diyet listenizi uygulamaya devam ediniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir