1. Anasayfa
  2. Astroloji

Rüyada Görülen Hayvanlar Ne Anlama Gelir?

Rüyada Görülen Hayvanlar Ne Anlama Gelir?
ruyada gorulen hayvanlar ne anlama gelir

Eski çağlardan beri insanlar rüyalara anlam yüklemiş ve gelecekte yaşanacakların habercisi olarak görmüşlerdir. Rüya, günlük yaşantımızın sembolik anlamlarla bilinçaltımıza yansımasıyla meydana gelir. Bilinçli olarak farkına varamadığımız kadar küçük detayları bile, bilinçdışı mesajlar yoluyla algılarız. Bilinçaltımızın bize yaşamın koşuşturması içinde fark edemediğimiz durumları haber vermek ve uyarmak için, simgesel bir dil kullandığı görülür. Bu simgeler bazen bir eşya, bazen insan, bazen de hayvan olabilir. Yazımızda rüyada gördüğümüz hayvanların ne anlama gelebileceğini ve rüya tabirlerinde nasıl yorumlandığını inceleyeceğiz.

Rüyada Akrep Görmek

Rüyada görülen akrep, size tuzak kuran bir düşmana işaret eder. Siyah akrep kadın, açık renkli akrep ise erkek düşmanın sembolüdür. Akrep sokması düşmanlardan gelebilecek maddi manevi zararlara, akrebi öldürdüğünüzü görmek ise düşmanınızdan kurtulacağınıza yorulur.

Rüyada Aslan Görmek

Rüyada aslan görmek manevi gücü gösterir. Aslandan kaçtığınızı görüyorsanız korkularınızı bastırıyor olabilirsiniz. Aslanla savaşıp kazanmak, korkularla yüzleşmek anlamını taşır.

Rüyada At Görmek

Rüyanızda at görmek iyi kabul edilir. İş, aşk ve para konularında istediğinizi elde etmeye işaret eder. Ölü at görmek ise zarara uğramaya yorulur.

Rüyada Ayı Görmek

Ayı görmek, rüya tabirlerinde sıkıntılı ve zorlayıcı bir duruma düşmek şeklinde yorumlanır. Ayıyı öldürmek ise zorlukları aşacağınızın göstergesidir.

Rüyada Balık Görmek

Balık şanstır. Balık tutmak elinize para geçeceğine, birçok balık görmek yüksek bir konuma geleceğinize işarettir.

Rüyada Baykuş Görmek

Genellikle düşmanları simgeler. Baykuş ötüyorsa sizi çekemeyen bazı insanların arkanızdan konuştuğuna yorulur.

Rüyada Boğa Görmek

Kızgın bir boğayla karşılaşmak, kötü olayların habercisidir.

Rüyada Böcek Görmek

Genel olarak böcek görmek rüyada iyi anlam taşımaz. Kişinin iç dünyasında sıkıntılar yaşadığını gösteren bir işarettir. Rüyada böcek yakalamak evlilikte kötü gidişe, böcek yemek maddi ve manevi kayıplara, evi böcek bastığını görmek ise istenmeyen misafirlere yorulur. Uğur böceği ise kişinin şansının açılacağına ve mutlu bir döneme girileceğine delâlet kabul edilir.

Rüyada Deve Görmek

Çölde deve görmek berekete, deveye bindiğini görmek kısmete ve evliliğe, dişi deve görmek de yine hayra yorulmaktadır. Deveden düşmek işle alakalı sıkıntı yaşayacağınızı gösterir.

Rüyada Domuz Görmek

Rüyada domuz görmek düşmanlara, haksız kazanca, şanssızlıklara yorulur. Domuzun saldırdığını görmek düşmandan gelecek zararlara, domuzu öldürmek düşmandan kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada Ejderha Görmek

Ejderha görmek, düşmanlara karşısında başarılı olacağınızı gösterir.

Rüyada Fare Görmek

Rüyada görülen farenin, art niyetli bir kadına işaret ettiği söylenir.

Rüyada Fil Görmek

Genel olarak yatırımlarla, başarı ve kazançlarla ilişkilendirilir. Filin üzerinden düşmek ise bir işle ilgili yanlış yola girdiğinize, sonunda zarar edeceğinize delalettir.

Rüyada Geyik Görmek

Rüyada geyik görmek tanımadığımız kimselerin hayatımızda yaratacakları problemlere işaret eder. Geyik vurmak kötü haber almaya yorulur.

Rüyada İnek Görmek

Rüyada görülen inek genellikle hayra yorulmaktadır. Evlilik, bolluk ve zenginlik işareti olarak görülür. İnek sağmak ise sizi ileriye taşıyacak fırsatların göstergesidir.

Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek farklı şekillerde yorumlanabilir. Kötü niyetli birini, sadakatsizliği ve aldatılmayı işaret edebilir. Beyaz renkli bir kedi sevmek, huzura kavuşacağınıza ve küs olduğunuz biriyle barışacağınıza; siyah kedi görmek ise sevdiklerinizle tartışma yaşayacağınıza yorulur. Ölü kedi görmek zafer kazanmak, kedinin sizi ısırması hastalık ve şanssızlık olarak kabul edilir.

Rüyada Kirpi Görmek

Rüyada görülen kirpi, yaşamınızda yeni ve başarılı bir dönemin başlamasına delalettir.

Rüyada Koyun Görmek

Yumuşak karakterli, sessiz, sakin bir kadına işaret eder. Rüyanızda koyun sürüsü görmeniz ise içinde yaşadığınız toplumun sorgulamayan, kolay yönlendirilen insanlardan oluşması şeklinde yorumlanır. Koyun kesmek ise dileğinizin gerçekleşeceğine yorulur.

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada köpek görmenin anlamı, nasıl gördüğünüze bağlı olarak değişir. Köpekler genellikle etrafınızdaki arkadaşlarınızı sembolize eder. Köpeğin size saldırması dost gibi görünen düşmanlarınız olduğunu, sizi ısıramadan kurtulmanız bu düşmanların zarar veremeyeceğini işaret eder. Köpeğin ısırması kıskanç bir arkadaşınızdan zarar göreceğiniz, köpeği sevmeniz ise düşmanlarla aranızı düzelteceğiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kuş Görmek

Rüyada görülen kuşları birinden haber ve mesaj almaya yoranlar olduğu gibi, iyi bir işe, bolluk ve berekete işaret olduğunu söyleyenler de vardır. Kuş yuvası ev veya çocuk sahibi olmak, kuş öldürmek iş ve parayla ilgili kayıplar, kuş yumurtası ise kariyer yaşamında başarı anlamında değerlendirilir.

Rüyada Maymun Görmek

Maymun genellikle ahlaksız, kötü niyetli birine işaret eder.

Rüyada Tavşan Görmek

Rüyada görülen tavşan genel anlamda sıkıntılı olduğunuza ama bunları aşarak başarıya ve huzura kavuşacağınıza yorulmaktadır. Tavşan avlamak, mutlu olduğunuz dönemde kötü bir haber alacağınıza işarettir. Beyaz tavşan uyumlu bir ilişkiyi, siyah tavşan ise partnerle anlaşamamayı simgeler.

Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada görülen tavuk, iyi niyetli ve sadık bir kadını simgeler. Tavuk eti zenginlik, tavuk civcivi kariyerde yükselmeye yorulur. Birçok tavuğu bir arada görmek ise bolluk, bereket ferahlık olarak yorumlanır.

Rüyada Tilki Görmek

Sinsi bir düşmanın işaretidir. Tilkiyi yakalamak veya kovalamak, bu düşmanı fark edeceğinize ve size zarar vermesini önleyeceğinize yorulur.

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek kötüye alamet olarak görülse de ne şekilde gördüğünüze bağlı olarak iyi anlama da gelebilir. Bazılarına göre yılan düşmanları sembolize ediyor. Yılan sokması maddi zorluklara, kara yılan gizli düşmanlara, beyaz yılan ise düşmanlığın son bulmasına yorulur. Yılan öldürmek hasımlarınızı alt edeceğinizin veya parasal konularda feraha çıkacağınızın, ölü yılan görmek ise düşmanlarınızın isteseler bile size zarar veremeyeceklerinin göstergesi. Küçük yılan zayıf bir düşmana, yılandan kaçmak ise düşmanlardan kurtulmaya delalettir.

Rüyada Zürafa Görmek

Keyifli bir yolculuğa çıkmanın habercisidir.

Paylaş