1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır

Oyunlarda Nasıl Pro Olunur?

Oyunlarda Nasıl Pro Olunur?

Oyunlarda Nasıl Pro Olunur? Atarilerle başlayan bilgisayar oyunları serüveni günümüzde çevrimiçi video oyunlarıyla zirve yapmaya devam ediyor. Oyunlar ne kadar gelişirse gelişsin, oyuncu olarak sizin ne kadar geliştiğiniz önemlidir. Yeni nesil oyunlar görevli ve üst düzey donanım isteyen oyunlardır. Bu oyunlarda nasıl pro olunur merak ediyorsanız, bu yazımız tam size göredir.

Piyasada; FPS, Battle Royal, MMORPG, RPG, RTS, Simulation gibi birçok oyun türü bulunuyor. Bunlar arasında FPS (First Person Shooter-Birinci Şahıs Nişancı) bilgisayar oyuncularının en çok tercih ettiği oyundur. E-spor oyunlarının yükselen yıldızı olmayı başarıyor. Counter Strike, Cyrsis, Half-Life, Quake, Grand Theft Auto V oyunlarını FSP’ye örnek verebiliriz.

FPS Oyunlarında Nasıl Pro Olunur?

Oyunlara meraklı yediden yetmişe herkes, ilgi duyduğu oyunu kendi çapında oynuyor. Hayatını bilgisayar oyunları üzerine kurmuş olanlar, sıradan oyunculardan bir adım öne çıkıyorlar. Oyunları oynamak kadar, donanım kurmak, oyunu kurmak, kurgusunu kavramak çok önemlidir. Bilgisayar oyunlarda nasıl profesyonel olunacağını merak ediyorsanız, aşağıdaki hususları dikkate almanızda yarar vardır.

 1. Motivasyonunuzu kazanın; Profesyonel olmanın yolu uzun saatleri bilgisayar başında geçirmekten geçiyor. Hayatınızı bunun üzerine kurmaya hazır mısınız?
 2. Oyununuzu seçin; Bütün oyunları bilmek yerine tek oyunda uzmanlaşın.
 3. Profesyonel bir gruba katılın; Oyunun inceliklerini, profesyonel oyuncuların davranışlarını kısa yoldan öğrenebilirsiniz.
 4. Donanımını oyununa göre seçin; Oyunu akıcı ve hızlı oynamak istiyorsanız donanımınız çok önemlidir. Ayrıca mouse ve klavyeniz sizin silahınızdır. Antrenman maçı, turnuva, başka oyunlar olsun hep aynı mouse ve klavyeyle oynayın.
 5. Bolca alıştırma yapın; Öncelikle oyunun mekaniklerinde uzmanlaşın. Özel becerileri hafızanıza kazımak için bolca alıştırma yapın.

Oyunlarda Nasıl Pro Olunur?

Oyunlarda Nasıl Pro Olunur?

Geçtiğimiz yıl Fornite Dünya Kupasında 16 yaşındaki bir çocuk e-spor oyununda 3 milyon dolar ödül kazandı. Turnuva ödülünün bu kadar yüksek olması sıradan oyuncuları bile heyecanlandırdı. Durum böyle olunca oyunlardan nasıl para kazanılır merak edilmeye başlandı. Profesyonel oyuncu olmak istiyorsanız hayatınızı oyun üzerine kurmaya hazır mısınız? Öncelikle bu soruyu kendinize sormaya başlamalısınız.

 1. Özverili ve fedakar olun; Sosyal hayatınızdan, arkadaşlarınızdan uzun süre uzak kalacaksınız. Yeme-içme saatlerinizi oyununuza göre ayarlayacaksınız.
 2. Oyununuzu seçin; CS GO, Pubg, LoL , Fornite gibi e-spor oyunlarından birini yeteneğinize ve ilginize göre seçin.
 3. Bir grubun üyesi olun; Seçtiğiniz oyunla ilgili platformlarda dolaşın. Yararlanabileceğiniz bir gruba üye olun. Profesyonel oyunculardan oyunun inceliklerini, stratejileri kapmaya çalışın.
 4. Canlı yayınları, profesyonel maçları izleyin; Profesyonel oyuncuları izleyerek taktik ve strateji kapabilirsiniz.
 5. Donanımı iyi kurun; İşletim, ram, ekran kartı, mouse, klavye, web cam gibi ekipmanlarınız oyunu rahatlıkla kaldıracak düzeyde olmalıdır.
 6. Yabancı dil kelime haznenizi geliştirin; Birçok oyun İngilizce tabanlı olduğu için oyunlardan nasıl İngilizce öğrenilir kısa yoldan öğrenmiş olursunuz. Sık kullanılan kelimeleri ezberlemeniz yeterlidir.

Oyunda Nasıl Video Çekilir?

Profesyonel oyuncu olma yolunda ilerleyenler oyunda nasıl video çekilir merak ediyorlar. Bazı oyun severler için oyun oynamak kadar izlemek de zevklidir. Bu nedenle birçok profesyonel oyuncunun kendi kanalı bulunuyor. Buradan oyunlarını paylaşıyorlar.

Oyunlar genellikle yüksek performanslı grafiklere sahiptir. Ortalama 60 fps ile oynanıyorlar. Video çekerken bu hususa dikkat etmeniz önemlidir. Kaydettiğiniz video formatını mp4 olarak ayarlamanız sizin yararınızadır.

Bilgisayarınızda Windows 10 yüklüyse oyunu açtıktan sonra windows ve G tuşlarına aynı anda basıyorsunuz. Karşınıza uygulama ekranı geliyor. Ortadaki yuvarlak noktalı sekmeye tıkladığınızda kayıt işlemi başlıyor.

Windows 7, 8 kullanıyorsanız; Windows tarafından geliştirilen ücretsiz kayıt programları bulunuyor. Bunlardan birini indirerek, kurabilirsiniz.

Oyunlarda Hile Nasıl Yapılır?

Oyunlarda zorlanan, kısa sürede seviyeleri atlamak isteyenler oyunlarda nasıl hile yapılır araştırmasına giriyorlar. Oyunların açıklarını keşfedip, çözenler özel yazılım hazırlayarak oyunlara hile nasıl yazılır gösteriyorlar.

Hile yapma iki şekilde oluyor. Birincisi C kodlama sistemini bilip, kendi hile programınızı hazırlıyorsunuz. İkincisi hazır bir hile kodunu oyunun içine yerleştiriyorsunuz. İnternette hile yapmanızı sağlayan birçok hile programı bulunuyor. Cheat Engine bu programlardan biridir. Kod bilgisi olmadan da bu program sayesinde oyun içinde düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

Çevrimiçi oyunlarda genellikle hileye izin verilmez. Oyundan kovulmanıza, “ban” yemenize neden olmuş olursunuz. İnternetten indirdiğiniz oyunlarda oyunun versiyonunu nasıl öğrenirim diyorsanız, oyun açıldığında sağ alt veya sol üst bölümlere bakın. Genellikle buralarda versiyonu yazıyor.

İndirdiğiniz oyunu sorunsuz oynamak istiyorsanız oyunlarda crack nasıl yapılır iyi bilmelisiniz. İndirdiğiniz dosyayı açıp, kuruyorsunuz. Daha sonra indirdiğiniz dosyadan patch dosyasını açıyorsunuz. Şayet oyunlara patch nasıl yapılır bilmiyorsanız, endişe etmeniz gerekmiyor. Patch dosyasındakileri kopyalıyorsunuz. Oyununuzu C:Program Files bölümünden bulun. Kopyaladığınız dosyayı, oyun dosyasının içine yapıştırın. Değişikliklere “evet” yanıtını verin.

Oynadığınız oyun orijinalse güncellemeler (update), internet olduğu müddetçe otomatik yapılacaktır. Fakat oyun orjinal değilse oyunlarda update nasıl yapılır bilmeniz önemlidir. Oyunun yeni güncellemesi geldiğinde indirip, oyun içine kuruyorsunuz.

Oyunun Çözünürlüğü Nasıl Düşürülür?

Ekran çözünürlüğü, ekranınızda görüntülenen metin ve resimlerin netliği demektir. 19 inç ekran 1280 x 1024 piksel gibi ideal çözünürlükte çalışır. Donanımınız kötüyse çözünürlüğü düşürerek, oyun görüntülerini daha yüksek performans elde edebilirsiniz.

Oyununuzu steam üzerinden çözünürlük ayarını yapabilirsiniz. CsGo’yu örnek verecek olursak; Kütüphaneniz üzerinden CsGo’yu bulun. Sağ tıklayıp, “özellikler” sekmesini seçin. Ekrana gelen listeden “Genel” sekmesinden, “başlatma seçeneklerini ayarla” seçeneğini tıklayın. Ekrana gelen kutucuğa 800×600 gibi istediğiniz çözünürlük ayarını yazıp, “tamam” diyorsunuz.

Donanımlarda yüksek çözünürlük sorun yaratabilir. Oyunlar hata uyarısı verebilir. Bu durumda;

 1. Oyunun savelerini kaydedin. Reinstall yapıp, yeniden açın.
 2. Oyununuzun kısa yolu yerine orjinine sağ tıklayın. Çözünürlük olarak 640×480 ayarını seçin.
 3. Oyunun kurulu olduğu dosya içinde setting exe uzantısından çözünürlüğü değiştirebilirsiniz.
 4. CS 1.6, Half Life oyunları için Half Life Exe ayarlarından çözünürlüğü ayarlayabiliyorsunuz.
 5. Oyunun çözünürlük ayarlarını değiştiremediyseniz, Alt+Enter tuşlarıyla pencere moduna geçin. Pencere modunda “ayarlar” kısmından çözünürlüğü değiştirebilirsiniz.

Oyunlarda Nasıl Tam Ekran Yapılır?

Oyun severlerin birçoğu yeni oyun kurduklarında oyunun tam ekran açılmadığı sorunuyla karşılaşıyorlar. Çözümünü bilmeyenler, oyunlarda ekran nasıl büyütülür araştırmasına giriyorlar. Oyunun tam ekran açılmamasının birinci nedeni masaüstü çözünürlüğü ile oyun çözünürlüğünün aynı değerde olmamasıdır.

 1. Oyun açıkken alt+enter tuşuna basabilirsiniz.
 2. “Başlat” sekmesini tıklayın. Açılan arama çubuğuna regedit yazın. Listeden oynadığınız oyunu seçin. Oyunun video kısmına gelin. “Resheight/reswidhti” seçeneğinden çözünürlük ayarını değiştirebilirsiniz.

Silah Oyunlarında Nasıl İyi Olunur?

Silah Oyunlarında Nasıl İyi Olunur?

FSP oyunlarında çok iyi olabilmeniz için belirli hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

 1. Kulaklık, fare, klavye gibi ekipmanlarınız ergonomik ve rahat kullanışlı olmalıdır.
 2. Ortamınızı iyi seçin. Ses kasmak için uygun ortam çok önemlidir.
 3. Silahınızı çok iyi seçmelisiniz. Seken silahlarda yürürken, koşarken silahı sıkmayın.
 4. Hedef noktanızı görünür, yeşil renkte yapın.
 5. Keyboard/mouse sensitive ayarını kendinize göre ayarlayın. Ne çok hızlı ne de yavaş olmamasına dikkat edin.
 6. Bol oynayarak eğilme ve refleks hareketlerinizi geliştirin.
 7. Hızlı hareket durumlarında bıçağa geçin. Bıçakla daha hızlı hareket edersiniz.

Oyunlarda Nasıl FPS Artırılır?

Bilgisayar oyunu oynayanlar çok iyi bilirler. Oyunda akıcılık ve görüntü kalitesi çok önemlidir. Monitörünüz ve grafik kartınız burada önemli rol oynuyor. FPS yani Frames Per Second, saniye başına düşen görüntü demektir. FPS düşük olduğunda oyunda akıcılık kaybolur. Bu durumda aklınıza oyunlarda fps nasıl arttırılır gelebilir.

Oyunlarda FPS hızını bilmek, grafik kartınızın performansını değerlendirmenizde yardımcı olabilir. Nvidia GeForce Experience, Steam, Fraps oyunda fps nasıl ölçülür sorunuza yanıt verecek programlardır. Bu programlardan birini indirip, kurarak kare hızınızı ölçebilirsiniz.

Oyunlarda ideal FPS 45-60 aralığıdır. Yardımcı programlarla veya bilgisayarda yapacağınız birkaç işlemle FPS’yi yükseltebilirsiniz.

 1. Masaüstündeyken fareyi sağ tıklayın. Ekrana gelen listeden kişiselleştir seçeneğini seçin. Listeden “ekran koruyucu yok”, “Windows klasik tema” seçeneklerini işaretleyin. Ardından bilgisayarınıza reset atarak, yeniden başlatın.
 2. Oynadığınız oyundan “ayarlar” bölümüne gelin. Ses efektlerini ve müziği kısın. Grafik ayarlar bölümünden çözünürlüğü maksimum 1366×768 px yapın. Costum ayarları “medium” olarak düzenleyin.

Oyunlarda Liderlik Nasıl Olmalıdır?

Oyunlarda Liderlik Nasıl Olmalıdır?

Bir oyun takımının başarılı olabilmesi için oyuncuların yetenekleri kadar onları yöneten kişi de önemlidir. Oyun içindeki taktik ve stratejiler liderin özelliklerini ortaya koyuyor. İyi bir takım lideri olmak istiyorsanız çok fazla oyun tecrübesine sahip olmanız gerekiyor.

Üst seviye takımların oyunlarını sürekli izleyin. Neleri farklı yaptıklarını, taktiklerini, oyun stratejilerini öğrenmeye çalışın. Aynı zamanda kendi takımınızın maçlarını izlemeyi ihmal etmeyin. Neleri yanlış yaptığınızı tespit edin.

Empati kurma ve karar verme yeteneğinizi geliştirin. Oyun alanına hakim olmalı, hızlı karar verebilmelisiniz.

Oyunlara Nasıl Ram Verilir?

Yeni nesil oyunlar yüksek ram ve hafıza isteyen türlerdendir. Bu nedenle akıcı ve hızlı oyun oynamak istiyorsanız oyunlara ram nasıl verilir iyi bilmelisiniz. Basit birkaç işlemle oyunlarda kasmayı nasıl azaltılır yapabilirsiniz. Öncelikli olarak masaüstünü boşaltıyorsunuz. Masaüstündeki kısayolları tek bir dosyaya atabilirsiniz. Ekran görüntünüzü tek renk yapın. Ayarlar menüsünden “odaklanma yardımı” bölümündeki bütün sekmeleri “kapalı” hale getiriyorsunuz.

Arka planda çalışan gereksiz programları kapatın. Bunun için “görev yöneticisi” sekmesini tıklayın. Üst kısımdaki “Başlangıç” seçeneğini tıklayın. Ekrana gelen listeden, gereksiz gördüğünüz programları kapatın.

Oyun oynarken bilgisayarınız kasıyorsa; Bilgisayarım/PC sekmesini tıklıyorsunuz. Açılan sayfada sağ tıklayıp, özellikler › Gelişmiş Sistem Ayarları › Ortam Değişkenleri › Yeni sıralamasını takip edin. Değişken adına; ­_JAVA_OPTİONS yazıyorsunuz. Değişken değeri bölümüne raminize göre;

1gb RAM için; -Xmx1024m -Xms1024m, 2gb RAM için; -Xmx2048m -Xms2048m değerlerini giriyorsunuz. Raminiz her arttığında 1024 eklemeyi unutmayın.

Oyunlarda FPS Nasıl Bakılır?

Donanım, internet FPS’yi yani görüntü kalitesini etkileyen etkenlerdir. Oyunu kare kare, atlamadan, hızlı şekilde oynamak istiyorsanız oyunlarda fps nasıl ölçülür ve oyunlarda fps nasıl olmalı iyi bilmelisiniz. Oyun içinde FPS’nin kaç olduğunu görmenizi sağlayan programlar bulunuyor. Fraps bunlar arasında en yaygın kullanılanıdır. İnternetten ücretsiz olarak indirip, bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Siz oyun oynarken program FPS’nin kaç olduğunu gösterecektir.

Oyunlarda Makro Nasıl Yapılır?

Oyun severler oyunu daha hızlı ve seri oynamak için yardımcı programlar kullanmayı tercih ediyorlar. Bunlardan biri makro programlardır. Macro programı, oyun içinde sizin yerinize tuşlara basmayı sağlayan basit bir programdır. Siz de oyunda makro nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız internetten Visual Basic 06, Macrokingz, Auto Hotkey gibi macro programlarından birini indirebilirsiniz.

Herhangi bir macro programını indirip, bilgisayarınıza kuruyorsunuz. Oyun için fare veya klavyenizi atayabilirsiniz. Hangi tuşları etkinleştirmek istiyorsanız onları belirliyorsunuz.

Oyunlara Nasıl Şifre Konulur?

Bilgisayarınızdaki oyunu sizden başka kimsenin oynamasını istemiyorsanız şifre koyabilirsiniz. Şifreyi direk oyun dosyasına kurabilmeniz için yardımcı program indirmeniz gerekiyor. Bunun için tarayıcınıza oyunlara nasıl şifre koyulur bilgisayar yazmanız yeterlidir.

Yardımcı programla uğraşmak istemiyorsanız oyun kısa yolunu bir dosyaya atın. Dosyayı sağ tıklayıp, Özellikler seçeneğini seçin. Ekrana gelen listede “Gelişmiş düğmesini ve Verileri korumak için içeriği şifrele” onay kutusunu seçin.

Dosyanızı görünmez yapabilirsiniz. Bunun için Window gezgini › Araçlar › Klasörler adımlarını takip edin. Ekrana gelen listede “Gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri gösterme” seçeneğini işaretleyin. Gizlemek istediğiniz dosyanın üzerine sağ tıklayın. Özellikler seçeneğini seçin. Genel sekmesinde “gizli” seçeneğini işaretleyin. “Gelişmiş” bölümündeki arşivleme ve indeksleme seçeneklerindeki işareti kaldırıp, tamam deyin.

Oyunun Fotoğrafı Nasıl Çekilir?

Oyun severlerin en sevdiği işlemlerden biri oyun ekran görüntüsünü alıp, arkadaşlarıyla paylaşmasıdır. Oyun ekran görüntüsünü paylaşmak isterseniz klavyenizdeki “PrtSC SysRq” tuşunu kullanıyorsunuz. Klavyenizin sağ tarafında en üstte bulunuyor. Solunda F12, altında İnsert, sağında Scroll Lock tuşları bulunuyor.

Hangi ekran görüntüsünü alacaksanız, bu tuşa basıyorsunuz. Daha sonra Paint dosyası açıyorsunuz. Ctrl+V tuşlarıyla görüntüyü dosyaya yapıştırıyorsunuz. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflara “@” işareti koyarak etiketleyebilirsiniz. Oyunlarda @ işareti nasıl yapılır bilmeyebilirsiniz. Klavyenizin alt tarafındaki “Alt Gr” tuşuna basılı tutup, “F” tuşuna basın.

Oyunlarda Kasma Nasıl Giderilir?

Oyun oynarken kasma problemi yaşamak istemiyorsanız, oyunun ayarlar bölümünden çözünürlüğü düşürebilirsiniz. Bu birinci yöntemdir. İkinci yöntem olarak; Başlat›Arama çubuğu ›msconfig › Sistem Yapılandırması › Önyükleme › Gelişmiş Seçenekler sıralamasını takip edin. Ekrana gelen sayfada “işlemci sayısı” bölümünü 4 yapıyorsunuz. Tamam deyip çıkıyorsunuz.

Ctrl+Alt+Delete tuşlarına basarak Görev Yöneticisini seçin. Ekrana gelen sayfadan “Hizmetler” seçeneğini seçin. Listeden herhangi bir dosyaya sağ tıklayıp, hizmetleri aç diyorsunuz. Listeden “Windows Update” seçip, sağ tıklıyorsunuz. Başlangıç türü bölümünden “devre dışı” seçeneğini seçiyorsunuz.

Masaüstü görünümünde sağ tıklayıp, ekran kartınızı açın. 3D ayarlarını seçin. Görüntü Ayarlarını Ön Ayarla Yap sekmesinde “öneren tercihleri kullan ve şunlara önem verin” seçeneğini “Performans” olarak ayarlayın.

Pubg Oyununda Nasıl Dans Edilir?

Pubg Oyununda Nasıl Dans Edilir?

Pubg oyununu eğlenceli hale getiren varyasyonlar bulunuyor. Bunlardan biri dans hareketleridir. Rakibinizi öldürdükten sonra dans figürleriyle başarınızı kutlayabilirsiniz. Oyun içinde ücretli ve ücretsiz olarak sunulan dans hareketleri bulunuyor.

Oyunun ana menüsünde Özelleştir sekmesini tıklayın. Seçenekler arasından “Emoti” seçeneğini tıklayın. Emotiyi açmak için bir tuş atayabilirsiniz. Seçtiğiniz dans hareketlerini çift tıklayarak Emoti içine atın.

Oyunda Sniper Nasıl Kullanılır?

Oyunda Sniper Nasıl Kullanılır?

İyi bir keskin nişancı (sniper) olmak istiyorsanız kontrol ayarlarını kendinize göre iyi ayarlayın. Kaç parmak kullanıyorsanız ayarları ona göre yapın. Kontrol bölümünden duvar engellemesini kaldırın. Duvar arkasındayken bir adım geri çekilip, kendinize eğim oluşturuyorsunuz.

Rakibe seri mermi yağdırmak istiyorsanız 3 veya 4 parmak seçeneğini aktif hale getirin. İkinci ateş açma butonunu %0, saydamlığı U yapın. Oyun içinde sağ ve sol atışlara arka arkaya basın. Genel ayarlardan keskin nişancı kurmalı tüfek ayarını “bırak” olarak ayarlıyorsunuz. Oyun içinde rakibi tespit ettiğinizde “long” yapıp, bırakıyorsunuz.

Oyunda Ban Nasıl Kaldırılır?

Bilgisayarda ban yemek, bir daha o siteye girememek demektir. Küfür, hile gibi davranışlar nedeniyle herhangi bir siteden ban yiyip, yasaklı duruma gelebilirsiniz. Bu durum süreli veya sürekli olabilir. Bu yasağı kaldırmak için IP adresinizde değişiklik yapmanız gerekiyor.

Ban yediğiniz oyunlara nasıl girebilirim diyorsanız, modem ara yüzünüze girmelisiniz. İnternet arama çubuğunuza modem ara yüzünüzü yazın (192.168.1.1 gibi). Modem ara yüzünüz ekrana gelecektir. Sayfanın altındaki “Ağ Ayarı” sekmesini seçin. Listenin en başındaki “Geniş bant” seçeneğini tıklayın.

Kullandığınız sistemin sonundaki “değiştir” bölümünü tıklayın. Ekrana gelen sayfanın altlarına doğru “Dns Sunucu” bölümünde “dinamik”, “statik” seçenekleri bulunuyor. “Dinamik” seçeneğini işaretliyorsunuz. “Uygula” deyip, çıkıyorsunuz. IP adresiniz sürekli hareketli olacağından ban yediğiniz siteye rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Oyunda Nasıl Cezalar Verilir?

Gruplu/takımlı oyunlarda oyunu daha heyecanlı&eğlenceli hale getirmek için ödül&ceza sistemi uygulanabiliyor.

Oynayan kişilerin arasındaki samimiyete, yaşa, ekonomik duruma göre çeşitli cezalar verilebiliyor. Oyuncuların birbirine ceza verebildiği gibi, oyun ve site kurallarına uyulmadığında site yönetimi de ceza verebiliyor.

Site yönetimi, oyuncuyu banlayarak belirli bir süre veya sürekli olarak yasaklayabiliyor. Takım içinde oyun kurallarına uymayan, oyun düzenini bozan takım oyuncusu oyundan uzaklaştırılabiliyor. Gruplu oyunlarda erken ölen oyuncuya; video çekme, methiye düzme, yemek ısmarlama gibi cezalar verilebiliyor.

Oyunda Nasıl Ölürsen Gerçekten Ölürsün?

Sinema sektörü bilgisayar oyunlarını temalarında etkin şekilde kullanıyor. Bunlardan biri The Call Up filmidir. Film sanal gerçeklikle, gerçek hayat arasında geçiyor. Bir oyun içinde sıkışıp kalmış bir grubun hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. Filmde oyunun bir özelliği bulunuyor. Oyunda ölürsen gerçek hayatta da ölüyorsun.

Film, CsGo, Counter Strike oyunlarından esinlenmiş. Bir grup bilgisayar oyuncusu simülasyon oyununa katılıyorlar. Özel kıyafetleriyle oyunun içine giriyorlar. Kazanan 100 bin dolarlık ödülün sahibi olacak. Fakat oyunu oynadıkça bunun bir oyun olmadığının farkına varıyorlar. Oyun içinde öldüklerinde gerçek hayatta da ölmüş oluyorlar.

Oyunlarda Drift Nasıl Yapılır?

Oyunlarda Drift Nasıl Yapılır?

GTA5, Forza Horizon 4 gibi araba sürmeli oyunlarda drift yapabiliyorsunuz. Caddelerde profesyonel bir yarışçı gibi drift oyunlarda nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Öncelikle ayarlar bölümünden aracınızın drift ayarlarını yapıyorsunuz. Lastik basıncını ön&arka 3.0, vites aralıklarını son dişli 4.10, hizalamada önü -0.2, viraj demirlerini ön 22.77, arka 39.54, helezon yayları ön 95.6, arka 128.3, amortisörü ön 11.5, arka 12,3, diferansiyel hızlanma 0, yavaşlama u şekilde ayarlamayı oluşturuyorsunuz.

W tuşuna basılı tutarak “tam gaz” gidiyorsunuz. Viraja geldiğinizde W tuşundan parmağınızı çekiyorsunuz. Sağa dönmek için D, sola dönmek için A tuşuna basıp, diğer parmağınızla “Space” tuşuna bir saniye basılı tutuyorsunuz. Bir saniye sonra parmağınız Space tuşundan çekip, tekrar W tuşuna basıyorsunuz.

Facebooktaki Oyunlardan Nasıl Çıkılır?

Facebook bir sosyal medya platformu olmasına rağmen kullanıcılara oyun oynama imkanı da sunuyor. Facebook’un bünyesinde yüzlerce oyun bulunuyor. Herhangi bir indirme ve kurma işlemi yapmadan platform üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Oyunu silmedikçe, Facebook sürekli olarak size hatırlatma yapacaktır. Ayrıca sizde kayıtlı diğer kullanıcılara bildirimler göndereceklerdir. Oynadığınız oyundan çıkmak, yani oyunu tamamen silmek isteyebilirsiniz. Facebook’a giriş yapın. Ana sayfada sağ üst tarafta üç çizgi simgesine tıklayın. Ayarlar ve Gizlilik › Ayarlar › Uygulamalar ve İnternet Siteleri sıralamasını takip edin.

Ekrana gelen listede silmek istediğiniz oyunu seçin. “Kaldır” seçeneğini seçtiğinizde, oyunu silmiş oluyorsunuz. Bu yöntem mobil cihazlar içindir. Bilgisayarınızdan oyunu silmek istediğinizde Facebook’a giriş yapıyorsunuz. Ana sayfada sol tarafta “Uygulamalar” bölümü bulunuyor. Uygulamaların yanındaki “diğerleri” sekmesini tıklayın.

Karşınıza oynadığınız oyunların listesi gelecektir. Kaldırmak istediğiniz oyunu tıklayın. Seçeneklerden “uygulamayı kaldır” seçin.

EBA Oyunlarına Nasıl Girilir?

EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenciler için kurulmuş bir platformdur. Burada öğrencilerin gelişimine olumlu katkıda bulunacak materyaller bulunuyor. Bu materyaller arasında oyunlar da bulunuyor. Eğitici ve zihinsel gelişime katkıda bulunan oyunları çocuklarınıza oynatabilirsiniz.

Her öğrenciye, okulu tarafından bir EBA giriş şifresi veriliyor. TC kimlik numarası ve şifreyle www.eba.gov.tr adresine giriş yapıyorsunuz. Uygulamalar bölümünden mevcut oyunlardan birini seçip oynamaya başlıyorsunuz.

Uzman bilim adamları tarafından beyni geliştirmek için üretilmiş Gri Ceviz oyunu bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan anlaşmayla öğrenciler EBA üzerinden bu oyunu ücretsiz olarak oynayabiliyorlar. Google Play veya Apps Store’den Gri Ceviz uygulamasını indirip, kuruyorsunuz.

Kurduktan sonra karşınıza “Şimdi Katıl” sekmesi geliyor. Seçeneklerden “Öğrenciler İçin EBA” seçeneğini tıklıyorsunuz. “Şifre Al” bölümünde TC kimlik numaranızı ve şifrenizi giriyorsunuz. Size 7 haneli bir şifre gönderiliyor. Bu şifreyle uygulamaya girebiliyorsunuz.

Pandemi dönemi nedeniyle şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Yeni şifre almak için EBA resmi sayfasına girin. Sağ üst köşedeki üç yatay çizgiye tıklayın. Öğrenci girişi seçeneğini tıklayın. Ekrana gelen sayfada “şifremi unuttum” sekmesini tıklayın. Telefon veya e-posta ile kayıt olduysanız, tek kullanımlık şifreniz gönderilecektir.

IOS Oyunlarında Hile Nasıl Yapılır?

IOS mobil cihazlarınızda oynadığınız oyunlarınıza hile yapabilmeniz için öncelikle ios mobil cihazlarınıza Jailbreak atmanız gerekiyor. Jailbreak demek telefonu kendinize göre kişiselleştirmeniz demektir. Telefonunuz/Ipadiniz artık Iphone’dan çıkıp, sizin kontrolünüze giriyor. İstediğiniz uygulamayı, hileyi yapabilirsiniz.

Telefonunuzda safariyi açıyorsunuz. Arama çubuğuna beta.apple.com yazıp, aratıyorsunuz. Karşınıza Apple Beta Software Program sayfası geliyor. “Sign Up” seçeneğini tıklıyorsunuz. Ekrana gelen sayfaya apple kimliğinizi ve şifrenizi yazıyorsunuz. Karşınıza indirme linki geliyor. İndirdikten sonra ayarlar kısmına geçiyorsunuz. Genel sekmesinden “güncelleştir” seçiyorsunuz. Telefonunuzu kapatıp, açtığınızda Jailbreak yapmış oluyorsunuz.

Telefonu jailbreak yaptıktan sonra Apps Store’dan Tutu Apps, Panda Helper gibi hile programlarından birini indirip, kuruyorsunuz. Hangi oyuna hile yapmak istiyorsanız uygulamada aratıyorsunuz.

Messenger Oyunlara Nasıl Girilir?

Messenger, Facebook’un bir mesajlaşma uygulamasıdır. Messenger üzerinden oyun oynayabiliyorsunuz. Mobil cihazınız Android ise messenger uygulamasını açın. Sayfanın alt tarafındaki ikonlardan oyun konsoluna benzeyeni tıklayın. Karşınıza oyunlar sayfası gelecektir. “Oynamaya Başla” seçeneğini tıklayın. Facebook’ta bulunan bütün oyunlar karşınıza geliyor. İstediğiniz oyunu açıp oynayabilirsiniz. Herhangi bir indirme veya kurma işlemi yapmıyorsunuz.

IOS mobil cihazınızda Messenger üzerinden oyun oynamak istediğinizde Messenger uygulamasını açın. Profil simgenize tıklayın. Ekrana gelen listeyi sağa kaydırın. Seçeneklerden “Aktivite” sekmesini seçin. Karşınıza oyunlar listesi gelecektir. İstediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.

Sims Oyununda Nasıl Evlenilir?

Sims Oyununda Nasıl Evlenilir?

Sims, bir strateji-hayat oyundur. Sim City yakınlarındaki bir banliyöde yaşayan insanların günlük aktivitelerini bire bir yansıtan simülasyon oyunudur. Sims oyununda evlenebilir, bebek yapabilir, onları büyütebilirsiniz. Evlenmek için yedinci seviyeyi geçmelisiniz.

7. seviyedeki “Düğün Çanları” bölümü geçtiğinizde “En Mutlu Gün” bölümünde evlendirebiliyorsunuz. Bir çifti evlendirebilmeniz için bol bol romantik etkinlikler yapmanız gerekiyor. Simleri evlendirmek için düğün koleksiyonunun tamamını satın alın. Düğün kemerine dokunduğunuzda “Şununla Evlen” kutusu aktif hale geliyor. “Tamam” dediğinizde evlilik işlemi gerçekleşmiş oluyor.

Oyunda Ebe Nasıl Seçilir?

Geleneksel çocuk oyunlarında ebe seçme işlemi sayışmalarla yapılıyor. “O piti piti”, “Aldım-verdim”, “Portakalı soydum”, “İğne battı” gibi tekerlemelerle ebe seçiliyor. Günümüzde her ne kadar bunlar kullanılmaya devam etse de ebe seçme uygulaması değişkenlik gösteriyor.

Oynamak isteyen çocuklar bir araya gelirler. İçlerinden biri “oynamak isteyen elime mum diksin” diye bağırır. Diğer çocuklar parmaklarını mum gibi çocuğun eline dikerler. Çocuk kimin parmağını yakalarsa, o çocuk ebe olur. Bir diğer ebe seçme şekli de sıçrama-zıplamadır. Çocukların hepsi belirli bir mesafeyi zıplayarak geçmeyi çalışırlar. En son kalan ebe oluyor.

Bilgisayar oyunları birçok kişinin hayatında önemli yer tutuyor. Profesyonel oyuncu olarak hayatlarını buna göre kuranlar bulunuyor. Profesyonel oyuncu olmak istiyorsanız günün büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirmeyi göze almalısınız. Kaliteli ve hızlı oyun oynamak istiyorsanız sağlam bir donanıma ihtiyacınız bulunuyor.

Paylaş