1. Anasayfa
 2. Youtube

Türkiye’nin En İyi Youtube Oyun Kanalları

Türkiye’nin En İyi Youtube Oyun Kanalları

Türkiyenin en iyi youtube oyun kanallarına geçmeden önce youtube nedir ile başlayalım. Youtube en temel ifadesi ile video barındırma web sitesini ifade etmektedir.
Site; siteyi kullanan kullanıcılarına video yükleme, video izleme ve video paylaşma olanağı sunmaktadır. Siteye içerikler bireysel olarak kişiler tarafından yüklenmektedir. Youtube kanalları ise kişilerin videolarını yükleyebilmek ya da paylaşabilmek adına Youtube üzerinden oluşturduğu sayfaları ifade etmektedir. Youtube kanalları kişiler tarafından oluşturulan ve belirli dallarda olan ve kişilerin videolarını paylaştığı belirli takipçi ve izleyicilerin bulunduğu platformları ifade etmektedir. Youtube kanalları üretilen içeriklere göre çeşitlilik kazanmaktadır.

Türkiye’nin En İyi Youtube Oyun Kanalları

 • Emre BOZKURT; Türkiye’deki en iyi ve bilinen oyun kanallarının başında gelmektedir. 844 bin abonesi ve 600’e yakın videosu bulunmaktadır. The ekip isimli oyuncu grubuyla birlikte kalite düzeyi çok yüksek olan içerikler üretmekte. 2015 yılından beri bu alanda kendisini göstermekte ve çok farklı oyun içeriklerine yer vermektedir. 
 • Hilmi Şahin; en iyi oyun Youtube oyun kanallarından birisi olmakla birlikte şimdilerde 334 bin abonesi bulunmaktadır. Hilmi Şahin genel olarak gerçekleştirdiği direksiyon seti tanıtım videoları ve Euro Truck Simulator 2 videolarıyla öne çıkmaktadır. Aynı zamanda kendisi gibi oyun alanında önemli videolar üreten Emre Bozkurt ile ortak videolar üretmekte ve paylaşmaktadır. 
 • Kozmik KARINCA; oyun video içeriği üreten en önemli ve en çok aboneye sahip olan kişiler arasında yer almaktadır. 2.2 milyon abonesi bulunan kanalı özellikle PUBG oyunu denildiğinde ilk akla gelen isimler arasında yer almaktadır. Kendisinin de Türkiye’deki başarısı en yüksek olan PUBG oyuncuları arasından olmasından kaynaklansa da çok daha farklı oyun içeriklerinde de video üretmektedir. 
 • Barış BRA; Türkiye’deki en önemli ve kaliteli oyun Youtube kanallarından birisini oluşturmaktadır. Barış BRA da PUBG oyununa ilişkin başarılı videolar üretirken çok daha farklı oyunlara ilişkin de eğlenceli ve başarılı videolar üretmektedir. 1.76 milyon abonesi bulunan kanalda yaklaşık olarak 2000 video bulunmaktadır. 
 • UNLOST; 1,42 milyon abonesi ve yaklaşık 200 videosu bulunan kanal birbirinden farklı video içeriklerine yer vermektedir. Komşularıyla gerçekleştirdiği kavgaları ve TAA’yı ezdiği Half-Life videoları sayesinde ön plana çıkmakta ve popülerlik kazanmaktadır. Türkiye’deki en iyi ve kaliteli CS GO oyuncularından birisi olmaktadır. 
 • Türkpro; GTA 5 oyunlarıyla ön plana çıkan oyuncu Türkiye’nin en iyi Youtube kanalları arasında yer almaktadır. 1.63 milyon abonesi ve yaklaşık olarak 2000 videosu bulunan kanal farklı oyun içerikleri de üretmektedir. 
 • Örümcek ABİ; ürettiği oyun videolarını genel olarak çocuklara dönük GTA 5 videoları üretmektedir. Kanal çoğunlukla çeşitli GTA 5 modlarını tercih ederek çeşitli senaryoları gerçekleştirmektedir. 871 bin abonesi bulunan ve çok sayıda videosu bulunan kanal halen hızla gelişmektedir. 
 • Garbarius; Minecraft ve bu oyuna benzer hayatta kalma oyunlarıyla tanınırlığı bulunmaktadır. Genç oyun video üreticileri arasında yer alırken kendisini ön plana çıkaran en önemli özelliği takipçileriyle kurduğu samimi diyologlar sayesinde olmaktadır. 788 bin takipçisi bulunan kanal 1000’i aşkın videosu bulunmaktadır.
 • Sarp ATİLLA; oyun videosu üretici olarak ön plana çıkan en önemli kanallar arasında almaktadır. Sarp Atilla’nın en önemli özelliği ise ürettiği her videoda birbirinden çok farklı içeriklerle takipçilerinin karşısına çıkmaktadır. Şimdilerde ise kanalın 81 bin abonesi bulunmaktadır. 
 • Turgut EKİM; kanal birbirinden çok farklı konu ve alanlarda video üreten kanal bilinirliliğini oyun videolarıyla sağlamaktadır. 1.8 milyon abonesi bulunan kanal çok geniş kitlelere ulaşmaktadır.

Sizde bu listede yer alan oyun kanallarından hangilerini çok beğendiğinizi veya bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz oyun kanallarını aşağıda yer alan yorum alanından belirtebilirsiniz.

Paylaş