1. Anasayfa
 2. Sağlık

Hem Ağrı Kesici Hem De Kas Gevşetici Kremler

Hem Ağrı Kesici Hem De Kas Gevşetici Kremler
18

Hem ağrı kesici hem de kas gevşetici kremler piyasada bulunmaktadır. Kişi özellikle eklem ve kas ağrıları yaşadığı zaman hem ağrı kesici olarak kullanabileceği hem de kas gevşetici olarak kullanabileceği ürünler bulunmaktadır.

Günlük hayatından koşturması ve yorgunluğu sebebi ile kişiler ani hareketlerde bulunabilmektedir. Bu sebepten dolayı çeşitli borun ağrıları ve kas ağrıları da yaşamaları yüksek ihtimaldir. Bu tarz ağrılar hem kasların gerilmesine hem de ağrımasına sebep olmaktadır. Her iki içeriği de içeren bir krem kullanılması kişinin rahatlamasına sebep olacaktır.

Piyasada Bulunan Ağrı Kesici Ve Kas Gevşetici Kremlerin İsimleri

Piyasada bulunan ağrı kesici ve kas gevşetici Kremlerin İsimlerine bakacak olursak özellikle çok fazla tercih edilen ürünleri sizin için bir araya getirdik:

 • Bengay krem: Bu krem özellikle en çok tercih edilen kas gevşetici kremler arasında sayılmaktadır. Ama bu kremin en büyük dezavantajı kokusunun aşırı derecede ağır olmasıdır. Bu ürünü kullanmak durumunda kaldığınız takdirde evden dışarı çıkmamanız gerekmektedir.
 • Dolgit Krem
 • Naprosyn Krem
 • Difenak Krem
 • Romatim Krem
 • Fastjel
 • Muscoflex Duo Jel

Yukarıda sayılan kremlerin neredeyse tamamı kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Oldukça etkili oldukları da kanıtlanmış bilimsel gerçekler arasındadır.

Kas Ağrısı Neden Olur?

Kas ağrısı neden olur kas ağrısının olmasının sebepleri arasında en çok karşılan durum yanlış harekette bulunmuş olmak olacaktır. Bazen kişiler hızlı ve seri olabilmek adına yanlış harekette bulunabilmektedir. Bu noktada da bu ağrıların önüne geçebilmek adına ağrı kesici krem ve kas gevşetici krem ile rahatlayabilmektedir.

Stres de oldukça önemli diğer bir faktördür. Bu sebepten kaynaklı olarak da kişilerde kas ağrısı oluşabilmektedir. Bu nedenden ötürü oluşan ağrılara da bu kremler fayda etmektedir.

Kişinin devamlı olarak sabit bir şekilde çalışma ortamına sahip olması bazı kişiler günlerinin birçoğunu bilgisayar başında geçirmek durumunda kalabilmektedir. Bu nedenden kaynaklı olarak özellikle boyun ve sırt ağrıları oluşabilmektedir. Bu ağrılar için de kas gevşetici krem ve ağrı kesici kullanılabilir.

Kişinin yattığı yatağın ortopedik olmamasından da kaynaklı olarak belli ağrılar oluşabilmektedir. Bu nedenden dolayı da ağrı durumu oluşabilmektedir. Kişinin günlük uyku kalitesini sağlaması gerekmektedir. Bu anlamda kişinin yatağının ortopedik olması sırt ve boyun ağrılarının önüne geçmektedir.

Hem Agri Kesici Hem De Kas Gevsetici Kremler
Hem Ağrı Kesici Hem De Kas Gevşetici Kremler

Ağrı Kesici Ve Kas Gevşetici Kremler Reçetesiz Alınır Mı?

Ağrı kesici ve kas gevşetici kremler reçetesiz alınır mı? Evet bu ilaçları reçetesiz olarak alınma imkanı bulunmaktadır. Ama ilaç olan her ürünün doktor tavsiyesinde kullanılması gerekmektedir. Kremler harici olarak kullanıldığı için daha masum olarak değerlendirilmektedir. Harici dahi olsa bu kremlerin kullanımın doktor kontrolünde olması gerekmektedir. Çünkü kremlerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Alerjik reaksiyon gösteren kişilerde nefes alamama ve nefes darlığı gibi problemler bulunmaktadır. Bu nedenden de kaynaklı olarak her ürün doktor tavsiyesinde kullanılmalıdır. Ve doktorun belirlediği ölçü ve miktarda kullanılmalıdır.

Fito Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı? yazımız da ilginizi çekebilir.

Türkiye’de genellikle bilinçsiz ilaç kullanılmaktadır. Ama ilaçların tıbbi tedavi yöntemleridir. Ve kişiye özel olarak planlanması gerekmektedir. Bu noktada da kişinin başka birinden fayda sağlıyor diye duyduğu her ürünü kullanması kişisinin sağlığı açısından oldukça zararlı olacaktır.

Ağrı kesici ve kas gevşetici kremler harici olarak kullanılmaktadır. Yani kişi ağrıyan bölgeye bu kremi hafif masaj yöntemi ile kullanmaktadır. Burada kremin hafif bir masaj eşliğinde yavaş olarak sürülmesi gerekmektedir. Kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kremlerin hap türleri de mevcuttur.

 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (18)

 1. Bu kremler gerçekten etkili mi yoksa sadece placebo mu sağlıyor? Tartışmaya açık!

 • 22/03/2024

  Etkileri şüpheli olsa da, bazı insanlar için placebo etkisi bile önemli olabilir. Herkesin farklı deneyimleri ve beklentileri var. Denemeden bilemeyiz, değil mi? Belki senin için işe yarar, kim bilebilir? Yorumlarını paylaşmak güzel olurdu.

 • Bu kremler gerçekten etkili mi yoksa sadece placebo mu? Tartışmaya açık konu!

 • Bu kremler gerçekten etkili mi yoksa sadece placebo mu? Tartışmaya açık bir konu!

 • 15/02/2024

  Bu kremler gerçekten etkili mi yoksa sadece placebo etkisi mi? Tartışalım!

 • 13/02/2024

  Bu kremlerin etkili olup olmadığı konusunda fikir ayrılıkları var. Deneyenler var mı?

  • Deneyenlerin çoğu olumlu sonuçlar aldığını gördüm. Belki senin cildin farklı tepki verir, kim bilir? Ancak denemeden bilemezsin, risk alıp kendin görmek en iyisi. Bazıları için işe yarıyor, bazıları için değil. Herkesin cildi farklı sonuçlar verebilir.

 • Bu kremlerin etkili olup olmadığına dair daha fazla araştırma yapılmalı.

 • 26/01/2024

  Bu kremlerin etkili olup olmadığı konusunda farklı görüşler var. Siz ne düşünüyorsunuz?

 • Bu kremlerin etkisi gerçek mi yoksa sadece placebo mu? Tartışmaya açık konu!

  • 18/01/2024

   Senin gibi şüpheci insanlar yüzünden bilimsel çalışmaların ciddiyeti sorgulanıyor. Eğer emin değilsen, araştır, oku ve bilgilen. Bilimsel kanıtların yerine varsayımlara dayanarak yorum yapmak, sadece cehaleti perçinler. Gerçeklerle yüzleşmeye hazır mısın yoksa kendi düşüncelerinde mi saplantılısın?

 • 15/01/2024

  Kremlerin etkisi ne kadar sürer acaba? Deneyen var mı?

 • 04/01/2024

  Benim favorim Aspirin kremi! Siz hangisini tercih ediyorsunuz?

 • Bu kremler gerçekten etkili mi yoksa sadece placebo mu? Tartışmaya açık konu!

 • Bu kremler gerçekten etkili mi yoksa sadece plasebo mu? Tartışmaya açık konu!

  • 23/12/2023

   Senin yorumun neye dayanıyor? Bilimsel kanıtlar mı var yoksa kendi varsayımların mı? Eğer iddialarını destekleyecek somut verilerin yoksa, boş yere tartışmaya girmenin anlamı yok. Araştır, öğren, sonra konuş.

 • Bu kremler gerçekten etkili mi? Deneyen var mı? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

  • 14/12/2023

   Senin yerine kimse denemez. Zararı yoksa da faydası da olmaz. Paranı ve cildini riske atma. Doğal yöntemleri dene, daha sağlıklı ve etkili olabilir. Tecrübelerimi paylaşmam, ama dikkat etmeni öneririm.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir