1. Anasayfa
 2. Sağlık

Leblebi İshale İyi Gelir Mi?

Leblebi İshale İyi Gelir Mi?
Leblebi İshale İyi Gelir Mi?
11

Leblebi İshale İyi Gelir Mi? Sorusu, halk arasında sık sık araştırılmaya devam eden konulardan bir tanesidir. İshal, basit zannedilen problemler arasında yerini alıyor zannedilse de oldukça sıkıntılı ve kişileri yoran hastalıklardan bir tanesidir. Özellikle günlük yaşam kalitenizi bir hayli düşüren ishal, çoğu zaman ilaçlarla bile geçmeyebilir. Fakat bazı besinler; ishalin en kısa süre içerisinde geçmesini ve kişilerin vücudunun normal dengesine kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Bu besinlerden bir tanesi de hiç kuşkusuz leblebidir. Birçok kişinin sık sık kişilerin karşılaşmaya devam ettiği ishal belirtileri ise şu şekilde sıralanmaktadır. Peki, Leblebi İshale İyi Gelir Mi?

 • İshal tek bir belirti ile ortaya çıkıyor zannediliyor olsa da en yaygın belirtilerinden bir tanesi de mide bulantısıdır.
 • İshal olan insanlar, sık sık tuvalete gitme ihtiyacı duyarlar ve bu durum gün içerisinde sıkıntı yaşamalarına sebep olur.
 • Leblebi İshale İyi Gelir Mi? yemek yemekten kaçınırlar. Bunun nedeni ise; yoğun bir kusma isteği ile karşılaşmalarından kaynaklanmaktadır.
 • İshal olan insanlar; sürekli uyumak ve dinlenmek isterler. Çünkü bağışıklıkları düşmeye başlar. Hatta ishal olan birçok kişinin, tekrar hastalandığımda verilen bilgiler arasındadır.
 • İshal olan kişilerin, midesinde ve bağırsaklarında yaşadıkları problemlerden ötürü; uyurken zorluk çektiği de verilen bilgiler arasındadır.

Leblebi İshale İyi Gelir Mi? yazımızın yanı sıra İlginizi çekebilir: Hem Ağrı Kesici Hem De Kas Gevşetici Kremler

Leblebi İshale Neden İyi Gelir?

İshale iyi gelen besinler arasında bulunan leblebi ile ilgili yapılan araştırmalar her geçen gün sıklaşmaktadır. Hatta birçok kullanıcının, leblebi ishale neden iyi geliyor? Tarzında soruların cevaplarını araştırmaya devam ettiği de gözlerden kaçmamıştır. İshale iyi gelen besinler arasında ilk sıralarda yer alan leblebi, sindirim sistemi ile ilgili bütün hastalıklara iyi gelmektedir. Nohut ile yapılan leblebinin; iki farklı çeşidi vardır. Beyaz ve sarı leblebi, en sık tüketilenlerdendir. Bununla beraber aromalı olan leblebiler de vardır.

Fakat ishal durumunda, beyaz ya da sarı leblebi tüketilmesi gerektiği verilen bilgiler arasında yer alır. Beyaz ve sarı leblebi içerisinde bulunan zengin mineral ve proteinler; ishali kısa süre içerisinde kesmektedir. Üstelik demir içeriği sayesinde de kişilerin vücuduna birçok farklı yarar sağlayan leblebi; günlük hayatta da rahatlıkla yenebilir. Fakat aşırıya kaçmamanızda fayda vardır. Doktorlar; yalnızca günde bir avuç olmak üzere leblebi tüketilmesinin yeterli miktarda olacağını belirtmişlerdir.

Leblebi İshale İyi Gelir Mi?

İshal ne kadar sürede geçer? Diye merak ediyorsanız; bu durumun ishalin derecesine göre değişiklik gösterdiğini bilmenizde fayda vardır. İshal, kimi zaman çok kısa süren fakat bazı zamanlarda da uzun sürede kişilerin günlük hayatını etkileyen hastalıklardan bir tanesidir. Özellikle de enfeksiyonlu bir hastalık geçiriyorsanız; çok büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bununla beraber, uzmanların verdiği tavsiyelere göre; geçmeyen ishal durumunda, mutlaka uzmanlardan yardım almanız gerektiğini de unutmamanızda da fayda vardır. Bunun sebebi ise; ishal durumunun, doğrudan boşaltın ve bağışıklık sistemini etkiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca, hastalığınızın gün içerisinde birden fazla belirti veriyor olması; sosyal hayatınızı da bir hayli etkisi altına almaya devam edecektir. Bu nedenle, en kısa süre içerisinde tedavinizi yaptırmanız gerekir.

Leblebi İshale İyi Gelir Mi?

İshal Nasıl Geçer?

İshal tedavi süreci ile ilgili merak ettikleriniz varsa; bu sürecin, doğal besinler ile geçirilmesi gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Ancak bu durumun yalnızca; uzun süreli olmayan ishallerde geçerli olduğunu unutmamanızda fayda vardır. Eğer leblebi ve benzeri ürünleri tükettikten sonra ishal durumunuz geçiyorsa, herhangi bir kaygıya kapılmanıza gerek yoktur. Fakat bu besinleri sık sık tüketiyor olmanıza rağmen ishal durumundan kurtulamadıysanız; mutlaka doktora gitmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (11)

 1. 11/04/2024

  Leblebi ishale iyi gelir mi? Konu ilginç, denemek lazım! Siz ne düşünüyorsunuz?

 2. 29/03/2024

  Leblebi ishale iyi gelir mi? Tartışmalı bir konu, kimisi için faydalı olabilir.

 3. 22/03/2024

  Leblebi ishale iyi gelir mi? Kulağa garip geliyor ama belki işe yarıyordur!

 4. Leblebi ishal için iyi gelir mi? Kimisi evet der, kimisi hayır! Tartışmaya açık bir konu.

  • Leblebinin ishal için iyi gelip gelmediği konusunda kesin bir cevap yok. Ancak, herkesin vücudu farklı tepkiler verebilir. Sağlık uzmanına danışmadan kullanmak riskli olabilir. Herkesin kendi deneyimleri ve sağlık durumları farklıdır. Dinlemek önemli, ama kesin bir sonuca varmak zor.

 5. Leblebi ishal için iyi gelir mi? Tartışmaya açık bir konu!

  • 02/03/2024

   Leblebinin ishal için iyi geldiğini iddia edenler var ama kesin bir kanıt yok. Sağlık uzmanlarına danışmadan böyle iddialara inanmamak en iyisi. Sağlığınızı riske atmayın, yanlış bilgilere inanmayın.

 6. 01/01/2024

  Leblebi ishal için iyi gelir mi? Fikirlerinizi merak ediyorum, deneyen var mı?

  • 02/01/2024

   Leblebi ishal için iyi gelmez, aksine şikayetleri artırabilir. Daha güvenilir ve etkili çözümler aramak daha akıllıca olur. Sağlığını riske atma. Deneyenlerin deneyimleri her zaman güvenilir olmayabilir. Araştır ve profesyonel bir doktora danış. Hayatına dikkat et!

 7. 31/12/2023

  Leblebi ishale iyi gelir mi? Tartışmalı konu, farklı görüşler var. Siz ne düşünüyorsunuz?

  • 31/12/2023

   Senin gibi yanlış bilgilerle dolu insanlar yüzünden sağlık konularında yanlış yönlendirilmeler oluyor. Leblebi ishale iyi gelmez, aksine şiddetli ishali tetikleyebilir. Sağlıkla ilgili konularda doğru kaynaklardan bilgi almalısın, yanlış bilgilerle kendi sağlığını riske atma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir