1. Anasayfa
 2. Biyografi

Parviz Abdullayev Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Parviz Abdullayev Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Parviz Abdullayev Kimdir? Kaç yaşında? Hangi burç? Nerede doğdu? Kaç kilo? Boyu ne kadar? Saçının rengi ne? Göz rengi ne? Evli mi? Hangi meslek sahibi? Ne iş yapar? Hangi eğitimleri aldı? Sosyal medya hesapları var mıdır? gibi Parviz Abdullayev ile ilgili ilginizi çeken tüm detayları bu içerikte öğrene bilirsiniz.

Adı ve soyadı nedir? – Parviz Abdullayev
Doğum tarihi ne zaman? –  05.01.1986 (36 yaşında)
Doğum yeri neresi? – Azerbaycan
Nereli? – Azerbaycan
Burcu nedir? – Oğlak
Boyu ne kadar? – 1,76 Cm
Göz rengi nedir? – Kahverengi
Saç rengi nedir? – Siyah
Eğitim durumu nedir? – Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesi
Medeni durumu nedir? – Evli
Eşi kimdir? – Bilgi yoktur
Mesleği nedir? – Kick Boks Sporcusu
Instagram Hesabı: @cobraperviz
Twitter Hesabı: @Cobraperviz
YouTube: www.youtube.com/user/Fakkush

Parviz Abdullayev Kimdir

05.01.1986 yılında Azerbaycanda dünyaya gelen Parviz Abdullayev, şu an 36 yaşındadır, Azerbaycan asıllıdır. Oğlak burcudur. 2007 yılında Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Ülkesindenki sporseverler tarafından en çok sevilen sporcular arasında yer alan Parviz Abdullayev, ayrıca ülkenin en ünlü sporcularından da biri olmayı başarmıştır.

Daha 12 yaşında iken spor ile ilgilenmeye başlamıştır. Parviz Abdullayev, ilerleyen zamanlarda kariyerini Kick Boks ile sürdürme kararı almış ve bu spor dalına yönelmiştir. Parviz Abdullayev, günümüze kadar katıldığı toplam 55 müsabakadan 49’unda başarılı olmuş, geri kalan 6 tanesinde ise mağlup olmuştur. Kazandığı karşılaşmaların 26’ında ise rakiplerini nakavt etmiştir.

Profesyonel Azerbaycan kickboksörü olan Parviz Abdullayev, profesyonel kickboksta tam 6 kez Dünya Şampiyonu olmuştur. 2010 yılında Azerbaycan’da yılın ilk 10 sporcusundan biri ilan edilmiş, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından spordaki başarısından dolayı yeni bir ev ile ödüllendirilmiştir.

2011 yılından bu yana, “Cobra” kickboks kulübüne liderlik ettiği belirtilen başarılı sporcu, 2013 yılından günümüze kadar ise  Daxili İşlər Nazirliyi (Olağanüstü Haller Bakanlığı) katkılarını sürdürmektedir.

Kick Boks şampiyonu olan Parviz Abdullayev evlidir ve 2 oğul babasıdır. Eşi ile ilgili herhangi bir bilgi yoktur. Küçük oğlu Yusif’i de boks sporu üzerine yetiştirdiğini belirtmiştir.

“Cobra” Parviz lakabı ile tanınan Azerbaycanlı ünlü kick boks ustası, ülkemize Survivor 2020 yarışmasına katılmak için gelmiş ve Türkiyede de ilgi odağı olmuştur.

Parviz Abdullayev Fotoğrafları

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir