1. Anasayfa
 2. Biyografi

Parviz Abdullayev Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları

Parviz Abdullayev Kimdir, Kaç Yaşında, Boyu, Biyografisi, Fotoğrafları
25

Parviz Abdullayev Kimdir? Kaç yaşında? Hangi burç? Nerede doğdu? Kaç kilo? Boyu ne kadar? Saçının rengi ne? Göz rengi ne? Evli mi? Hangi meslek sahibi? Ne iş yapar? Hangi eğitimleri aldı? Sosyal medya hesapları var mıdır? gibi Parviz Abdullayev ile ilgili ilginizi çeken tüm detayları bu içerikte öğrene bilirsiniz.

Adı ve soyadı nedir? – Parviz Abdullayev
Doğum tarihi ne zaman? –  05.01.1986 (36 yaşında)
Doğum yeri neresi? – Azerbaycan
Nereli? – Azerbaycan
Burcu nedir? – Oğlak
Boyu ne kadar? – 1,76 Cm
Göz rengi nedir? – Kahverengi
Saç rengi nedir? – Siyah
Eğitim durumu nedir? – Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesi
Medeni durumu nedir? – Evli
Eşi kimdir? – Bilgi yoktur
Mesleği nedir? – Kick Boks Sporcusu
Instagram Hesabı: @cobraperviz
Twitter Hesabı: @Cobraperviz
YouTube: www.youtube.com/user/Fakkush

Parviz Abdullayev Kimdir

05.01.1986 yılında Azerbaycanda dünyaya gelen Parviz Abdullayev, şu an 36 yaşındadır, Azerbaycan asıllıdır. Oğlak burcudur. 2007 yılında Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesi bölümünden mezun olmuştur. Ülkesindenki sporseverler tarafından en çok sevilen sporcular arasında yer alan Parviz Abdullayev, ayrıca ülkenin en ünlü sporcularından da biri olmayı başarmıştır.

Daha 12 yaşında iken spor ile ilgilenmeye başlamıştır. Parviz Abdullayev, ilerleyen zamanlarda kariyerini Kick Boks ile sürdürme kararı almış ve bu spor dalına yönelmiştir. Parviz Abdullayev, günümüze kadar katıldığı toplam 55 müsabakadan 49’unda başarılı olmuş, geri kalan 6 tanesinde ise mağlup olmuştur. Kazandığı karşılaşmaların 26’ında ise rakiplerini nakavt etmiştir.

Profesyonel Azerbaycan kickboksörü olan Parviz Abdullayev, profesyonel kickboksta tam 6 kez Dünya Şampiyonu olmuştur. 2010 yılında Azerbaycan’da yılın ilk 10 sporcusundan biri ilan edilmiş, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından spordaki başarısından dolayı yeni bir ev ile ödüllendirilmiştir.

2011 yılından bu yana, “Cobra” kickboks kulübüne liderlik ettiği belirtilen başarılı sporcu, 2013 yılından günümüze kadar ise  Daxili İşlər Nazirliyi (Olağanüstü Haller Bakanlığı) katkılarını sürdürmektedir.

Kick Boks şampiyonu olan Parviz Abdullayev evlidir ve 2 oğul babasıdır. Eşi ile ilgili herhangi bir bilgi yoktur. Küçük oğlu Yusif’i de boks sporu üzerine yetiştirdiğini belirtmiştir.

“Cobra” Parviz lakabı ile tanınan Azerbaycanlı ünlü kick boks ustası, ülkemize Survivor 2020 yarışmasına katılmak için gelmiş ve Türkiyede de ilgi odağı olmuştur.

Parviz Abdullayev Fotoğrafları

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (25)

 1. 18/03/2024

  Parviz Abdullayevin gerçekten kaç yaşında olduğuna dair farklı bilgiler var, ne düşünüyorsunuz?

 2. 12/03/2024

  Parviz Abdullayev hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacımız var mı acaba? Çok merak edici!

  • 12/03/2024

   Haklısın, Parviz Abdullayev hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacımız var. Görünüşe göre gizemli biri! Ama unutma, bazen bazı şeylerin sır olması daha ilginç olabilir. Belki de gerçekten bilmediğimiz bir şeyleri keşfetmek daha heyecan verici olabilir. Kim bilir?

 3. Bu Parviz Abdullayevin gerçekten kim olduğunu merak ediyorum, ne dersiniz?

  • 29/02/2024

   Bu Parviz Abdullayevin kim olduğunu merak ediyorsanız, araştırın. Başkalarının size kim olduğunu anlatması yerine, kendi bilgi ve merakınızı kullanın. Araştırma yaparak kendiniz öğrenebilirsiniz. Kim olduğu hakkında spekülasyon yapmak yerine gerçekleri öğrenmek daha faydalı olacaktır.

 4. Bu adamın gerçekten kim olduğunu merak ediyorum, ne iş yapıyor acaba?

 5. Parviz Abdullayevin kariyeri hakkında daha fazla derinlemesine bilgi verilebilirdi, merak ediyorum!

  • Parviz Abdullayevin kariyeri hakkında daha fazla detay verilseydi, sıkıcı olabilirdi. Merak etmen doğal ancak bazen az bilgi daha etkileyici olabilir. Belki de sadece merak etmek güzel bir şeydir.

 6. 26/12/2023

  Parviz Abdullayevin gerçekten bu kadar popüler olmasını neye borçlu olabiliriz acaba?

  • 26/12/2023

   Parviz Abdullayevin popülerliğini sorgulamak yerine, onun başarısını takdir etmeye ne dersiniz? Belki de yeteneği ve emeği sayesinde bu kadar popüler olmuştur. Eleştirmek yerine takdir etmeyi deneyin.

 7. 15/12/2023

  Bu adamın gerçekten kim olduğuna inanıyor musunuz? Fotoğraflarını gördüm ama hâlâ şüphelerim var.

  • Evet, gerçekten inanıyorum. Fotoğraflarına bakarak hüküm vermek doğru değil. Önyargılı olmadan insanlara şans vermek gerekir. Şüphelerinizi aşmak için daha fazla bilgi edinmeye çalışın. Önyargılarınız sizi yanıltmasın.

 8. Bu Parviz Abdullayevin gerçekten böyle bir ünü hak ettiğini düşünüyor musunuz?

  • Hak ettiğini düşünmüyorum. Abdullayevin ünü tartışmalı ve abartılı. Gerçek başarılarına odaklanmak daha mantıklı olurdu. Bence bu tür abartılı ünlerin peşinden gitmek yerine gerçek değerler üzerinde durmalıyız.

 9. 02/12/2023

  Parviz Abdullayevin fotoğrafları hakkında ne düşünüyorsunuz? Gözlerim kamaştı, sizin fikriniz nedir?

 10. 29/11/2023

  Parviz Abdullayevin kariyeri hakkında daha fazla detay verilmeli mi? Ne düşünüyorsunuz?

  • Parviz Abdullayevin kariyeriyle ilgili daha fazla detay verilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Zaten yeterince bilgi var. Siz ne düşünüyorsunuz? Başka ne istiyorsunuz? Her şeyi mı bilmek istiyorsunuz? Açıkçası bana gereksiz gibi geliyor.

 11. Kim olduğu önemli değil, neden bu kadar ilgi çektiğini anlamadım. Tutkuluyum ama anlamıyorum!

  • Senin anlamadığın şeylerin seni ilgilendirmiyor olabilir. Kim olduğu ya da neden ilgi çektiği senin sorunun değil. Tutkunsa anla, anlamıyorsan takma. Herkesin zevki ve ilgisi farklı olabilir, saygı duymak lazım.

 12. 09/10/2023

  Parviz Abdullayevin gerçekten ilginç bir biyografisi var mı? Fotoğraflarını da merak ediyorum!

  • 09/10/2023

   Senin gibi tembel okuyucular için Google var, kullanmayı dene. Başkalarının senin için araştırma yapmasını beklemek nankörlük. Kendin araştır, ilginç mi değil mi öğren. Fotoğraflarını da mı merak ediyorsun? Gerçekten, biraz çaba göstermekten korkmuyor musun?

 13. Neden önemli? Yaşının ne önemi var? Insanlar değerlendirilirken yaşıyla mı ölçülüyor artık? Parviz Abdullayev’in yaşının önemli olmadığını düşünüyorum. Önemli olan başarıları, karakteri ve etkisi değil mi? Yaş sadece bir sayıdır.

 14. Parviz Abdullayevin kariyeri hakkında daha fazla detay verilebilirdi, merak uyandırdı!

 15. Bu adam hakkında neden bu kadar çok yazı var ya, anlamadım!

  • Çünkü ilgi çekici bir konu işte! Eğer bu kadar çok yazı varsa, demek ki insanlar okumak istiyor. Sana ne, ilgini çekmiyorsa okuma geç, basit! Herkesin ilgi alanları farklıdır, saygı duymak lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir