1. Ana Sayfa
  2. E-Devlet

Soy Ağacı Sorgulama, Alt-Üst Soy Bilgisi

Soy Ağacı Sorgulama, Alt-Üst Soy Bilgisi
soy agaci sorgulama

 
Teknolojinin ülkemize getirdiği en kullanışlı uygulamalardan biri de e devlet sistemidir. Bu sistem sayesinde kişisel ve vatandaşlık ile ilgili pek çok işlem internet aracılığı ile yapılmaktadır. E devlet sisteminde işlem yapabilmek için öncelikle e devlet şifresi alınmalıdır. Şifre alma işlemi, postaneler aracılığı ile kolaylıkla çok cüzi miktarda para karşılığında yapılmaktadır.

En yakın postaneye başvurarak şifre talebinde bulunmak yeterlidir. Şifre alındıktan sonra arama motoruna e devlet yazılarak e devlet sayfası görüntülenmektedir. Açılan sayfada Türkiye Cumhuiyeti kimlik numarası ve e devlet şifresi yazarak ilerlemek mümkündür.

E Devlet Sisteminde Hangi İşlemler Yapılır?

E devlet, her türlü kurumsal iş ve işlem hakkında hem sorgulama hem de işlem yapmak için elverişlidir. Sistemde dava bilgileri, iş bilgileri, kurumsal başvurular, emeklilik işlemleri, sağlık vs. konulardaki kayıtların görüntülenmesi sağlanmaktadır. Herhangi bir kurumsal işlemin işleyişi ve sonucu hakkında e devletten bilgi alınabilmektedir. E nabız sistemi sayesinde yapılan tüm tetkik ve tedavi kayıtları görüntülenebilmektedir. Sgk kayıtları veya işlemleri sorgulanabilmektedir. Online ortamda e devlet işlemleri nasıl yapılır sorusuna cevap bulmak kolaydır.

E devlet sayfasına giriş yapıldıktan sonra e devlet giriş sayfasındaki arama kısmına alt üst soy bilgisi sorgulama yazılarak kolaylıkla işlem yapılmaktadır. E devlet sisteminde ekranın sol tarafından bulunan başlıklar tıklanarak, her türlü işlemi kolaylıkla yapmak mümkün olmaktadır. Sorgulama yapıldıktan sonra bilgiler eksiksiz bir şekilde ekranda görüntülenmektedir. Bu kolay işlemi yaparak, sadece internet ve e devlet şifresi ile pek çok kurumsal detayı öğrenmek mümkündür. Pek çok konuda e devlet üzerinden işlem yapılmaktadır.

Kurumsal başvurular ve kişisel işlemler sistem üzerinden kolaylıkla görüntülenmekte ve uygulanmaktadır. Kişilerin güvenlik açısından vatandaşlık numarası ve e devlet şifresini ikinci şahıslarla paylaşmaması bilgi güvenliği açısından önemlidir.

Yazar Hakkında

Bilgireis.com kurucusu.

Yorum Yap