1. Anasayfa
 2. E-Devlet

Soy Ağacı Sorgulama, Alt-Üst Soy Bilgisi

Soy Ağacı Sorgulama, Alt-Üst Soy Bilgisi

Teknolojinin ülkemize getirdiği en kullanışlı uygulamalardan biri de e devlet sistemidir. Bu sistem sayesinde kişisel ve vatandaşlık ile ilgili pek çok işlem internet aracılığı ile yapılmaktadır. E devlet sisteminde işlem yapabilmek için öncelikle e devlet şifresi alınmalıdır. Şifre alma işlemi, postaneler aracılığı ile kolaylıkla çok cüzi miktarda para karşılığında yapılmaktadır.

En yakın postaneye başvurarak şifre talebinde bulunmak yeterlidir. Şifre alındıktan sonra arama motoruna e devlet yazılarak e devlet sayfası görüntülenmektedir. Açılan sayfada Türkiye Cumhuiyeti kimlik numarası ve e devlet şifresi yazarak ilerlemek mümkündür.

E Devlet Sisteminde Hangi İşlemler Yapılır?

E devlet, her türlü kurumsal iş ve işlem hakkında hem sorgulama hem de işlem yapmak için elverişlidir. Sistemde dava bilgileri, iş bilgileri, kurumsal başvurular, emeklilik işlemleri, sağlık vs. konulardaki kayıtların görüntülenmesi sağlanmaktadır. Herhangi bir kurumsal işlemin işleyişi ve sonucu hakkında e devletten bilgi alınabilmektedir. E nabız sistemi sayesinde yapılan tüm tetkik ve tedavi kayıtları görüntülenebilmektedir. Sgk kayıtları veya işlemleri sorgulanabilmektedir. Online ortamda e devlet işlemleri nasıl yapılır sorusuna cevap bulmak kolaydır.

E devlet sayfasına giriş yapıldıktan sonra e devlet giriş sayfasındaki arama kısmına alt üst soy bilgisi sorgulama yazılarak kolaylıkla işlem yapılmaktadır. E devlet sisteminde ekranın sol tarafından bulunan başlıklar tıklanarak, her türlü işlemi kolaylıkla yapmak mümkün olmaktadır. Sorgulama yapıldıktan sonra bilgiler eksiksiz bir şekilde ekranda görüntülenmektedir. Bu kolay işlemi yaparak, sadece internet ve e devlet şifresi ile pek çok kurumsal detayı öğrenmek mümkündür. Pek çok konuda e devlet üzerinden işlem yapılmaktadır.

Kurumsal başvurular ve kişisel işlemler sistem üzerinden kolaylıkla görüntülenmekte ve uygulanmaktadır. Kişilerin güvenlik açısından vatandaşlık numarası ve e devlet şifresini ikinci şahıslarla paylaşmaması bilgi güvenliği açısından önemlidir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (12)

 1. 1 sene önce

  Gerçekten çok aradım ve tek bir kaynakta, “bilgireis.com”da buldum. Çok teşekkür ederim. Tüm soyağacımı ve soyumdan olan kişilerin soyadlarını ve kendilerinin ad ile soyadını öğrendim. Ayrıca uzak akrabalarımla da konuştum ve tanıştım.

 2. 1 sene önce

  Uzun zamandır arıyorum. Dedemin dedesine kadar öğrendim. Teşekkür ediyorum. Tüm bu çabalarım sonuç buldu ve burayı buldum. Bilgireis.com’u. Kendilerinden bana bu bilgiyi sundukları için teşekkür ediyorum.

 3. Yani soy ağacını kullanım kolay.yalniz çok eskileri gösterse daha iyi olacak.zaten gösterilen bizim boldigimiz yıllar

 4. Çok güzel bir uygulama gerçekten.

 5. Çok güzel bir uygulama gerçekten. Açıklayıcı bir yazı olmuş gerçekten

 6. 1 sene önce

  Teşekkürler sizin sayenizde geredeli ibrahim ağa ile akraba çıktım

 7. cok iyi ya dedemin dedesinin ismi falan çok ilginçti gerçekten

 8. 1 sene önce

  Soy ağacımi merak ediyordum teşekkür ederim sayenizde baktım

 9. Kendi soy ağacımı merak ediyordum nasıl yapacağımı öğrenmiş oldum yaralı bir içerik olmuş.

 10. Soy ağacı sorgulama sayesinde Mardinli olduğumu öğrendim bunca zaman Adanalı yım diyordum sayenizde Atalarımın kim oldugunu öğrendim teşekkürler

 11. E-devlet üzerinden yüzlerce işlem yapılabiliyor. Bence bu hizmet fevkalade, herkes soyağacını sorguluyor bilmediğimiz şeyleri öğreniyoruz.

 12. Kaliteli bir içerik olmuş tam ihtiyacım olan zamanda buldum çok faydası dokundu emeği geçenlere teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir