1. Anasayfa
 2. Bilgi

Epic Games Nedir, Nasıl Üye Olunur Ve Nasıl İndirilir?

Epic Games Nedir, Nasıl Üye Olunur Ve Nasıl İndirilir?

Son dönemlerde altın çağlarını yaşayan oyunculuk dünyası, oyunculara da oyunlara erişebilmeleri için birçok alternatif ve kolaylıklar sunuyor. Oyunculuk dünyasında, özellikle de PC oyunculuğunda oyuncuların faydalanabileceği birçok seçenek ve platform bulunuyor.

Oyuncular, artık oyun oynamak için oyunların fiziksel kopyasına erişmek zorunda değil. Oyunları satın alabilmek ve indirebilmek için Steam, Epic Games Store, GOG gibi birçok oyun mağazası bulunuyor. Peki, bu platformlar arasında son yıllarda öne çıkan Epic Games Store nedir ve nasıl indirilir?

Epic Games Store Nedir?

Epic Games Store, Microsoft Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılabilen bir dijital oyun mağazasıdır. Oyun dünyasının köklü şirketlerinden bir tanesi olan Epic Games tarafından geliştirilen bu oyun mağazası, içerisinde ücretli ve ücretsiz birçok oyuna ev sahipliği yapmaktadır.

Epic Games tarafından geliştirilen Epic Games Store, aslında en büyük rakibi olan Steam’e göre oldukça yeni kurulan bir mağaza. Yine oyun dünyasının köklü şirketlerinden bir tanesi olan Valve tarafından geliştirilen Steam, ilk olarak 2003 yılında oyuncuların kullanımına sunulmuştu. Epic Games Store ise Aralık 2018’de oyuncuların kullanımına sunuldu.

Epic Games’in kurucusu Tim Sweeney, Steam’in oyun satışlarından yaptığı %30’luk kesintiyi yüksek bulduklarını ve bu sebeple Epic Games Store’u açma kararı aldıklarını dile getirmiştir. Epic Games Store, Steam’in aksine oyun satışlarından %30 değil %12’lik bir kesinti yapmaktadır. Üstelik bu kesinti, Epic Games’in oyun motoru olan Unreal Engine’in kullanıldığı oyunlarda %5’e düşmektedir.

Epic Games Store, ayrıca Steam’in hakimiyetini kırmak için sadece oyun geliştiricilerine değil aynı zamanda oyunculara yönelik de hamleler yapmaktadır. Ücretsiz oyun kampanyaları düzenleyen dijital oyun mağazası; Grand Theft Auto V, Civilization 6, Rome Total War, Hitman gibi büyük oyunları oyuncularına ücretsiz olarak sunmuştur.

Epic Games Store’a Nasıl Üye Olunur?

 • Epic Games Store’a üye olmak için “epicgames.com” adresine gidin. 
 • Karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşede bulunan “giriş yap” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza giriş yapabileceğiniz Google, Facebook, Apple, Steam gibi seçenekler sunulduğunu göreceksiniz. İsterseniz burada bulunan hesaplarınızdan bir tanesiyle Epic Games Store’a üye olabilirsiniz. Ancak bunlardan bir tanesini kullanmak istemiyorsanız alt tarafta bulunan “kayıt ol” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sayfada en üstte bulunan e-posta ile kayıt ol seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sayfada adınızı, soyadınızı, kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi yazın ve hizmet şartlarını okuyup onayladığınızı belirten kutucuğa tıklayarak “devam et” butonuna tıklayın.
 • Devam et butonuna tıkladıktan sonra karşınıza sizden 6 harfli bir kod isteyen sayfa çıkacaktır. Buraya, kayıt olduğunuz e-posta adresine Epic Games tarafından gönderilen kodu girin ve “e-postayı doğrulayın” butonuna tıklayın. Üye olma işleminiz tamamlanmıştır.
 • Eğer ki e-posta hesabınızda Epic Games’ten gelen bir posta göremiyorsanız “Spam” ya da “gereksiz” klasörünü kontrol edin. Orada da yoksa kodun istendiği sayfada yer alan “e-postayı yeniden gönder” seçeneğine tıklayın.

Epic Games Store Nasıl İndirilir?

Epic Games Store’da oyun indirebilmek için mağazanın “launcher“ının yani başlatıcısının bilgisayarınıza kurulu olması gerekiyor. Bunun için epicgames.com adresine gidin. Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan “Epic Games’i indir” butonuna tıklayın. Açılan pencereden dosyayı kaydet/kaydet seçeneğine tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirin.

Klasik kurulum işlemlerinden sonra üye olduğunuz Epic Games hesabınızla mağaza uygulamasına giriş yapın.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir