1. Anasayfa
 2. Finans

GEM coin taraması: Coinmarketcap trendlerde dikkat çeken yeni kripto paralar

GEM coin taraması: Coinmarketcap trendlerde dikkat çeken yeni kripto paralar
9

Kripto para yatırımında, piyasa değeri düşük ve yüksek getiri vaat eden coin’ler, GEM coin olarak adlandırılıyor. GEM, İngilizcede “cevher” anlamına geliyor. Bitcoin, Ethereum gibi coin’ler bugüne kadar yatırımcılarına on binlerce kat getiri sağladı. Bugün BTC, ETH gibi varlıklar hâlâ popüler olsa da 500 kat ya da 1000 kat gitmeleri olasılıksız görünüyor. Bitcoin 1 doların altında işlem görürken 69 bin dolara, Ethereum ise aynı şekilde 1 doların altında işlem görürken 4800 dolara yükseldi. Olası bir boğa piyasasında, yatırımcıların yüzünü güldürerek 50 kat, 100 kat yükselecek projeler ise GEM coin’ler olacak.

Kripto para takibinde dünyanın en çok tercih edilen sitesi Coinmarketcap’te trend listesi, GEM coin’leri keşfetmek için en önemli alanlardan. 20 binden fazla coin’in listelendiği Coinmarketcap’te trend listesine girmiş, dikkat çekici bazı coin’lere bakalım.

Gem Coin Nedir?

Kripto para yatırımında, piyasa değeri düşük ve yüksek getiri vaat eden coin’ler, GEM coin olarak adlandırılıyor.

GEM coin’ler, büyük kazanç sağlama potansiyeline sahip, kıymeti düşük ve halkın gözünden uzak olan kripto para birimi ve token’leri ifade ediyor. Bu yeni kripto paraların fiyatı genellikle çok düşük, çoğunlukla her biri bir sentin altında ve büyük getiri olasılığı sağlıyor.

Coin98

Coin98, bir merkeziyetsiz finans (DeFi) projesi olarak öne çıkıyor. C98 simgesi ile işlem gören Coin98, all in one olarak birçok özelliği barındıran bir platform. Coin98 Cüzdanı, Coin98 Borsası kripto paranın sunduğu özellikler arasında. Platform staking, yield farming ve swap (takas) işlemleri sunuyor. Coinmarketcap’te trendlerde yer alan Coin98’le ilgili bilgiler şu şekilde:

 • Popülerlik sıralaması: 308
 • Güncel işlem fiyatı: 0,3 dolar
 • Piyasa değeri: 65 milyon dolar
 • İşlem gördüğü borsalar: Binance, Huobi, Coinbase

Galxe

Galxe coin, bir web3 projesi olan Galxe ekosisteminin kripto parası. Projenin odak noktası, web 2.0, yani Facebook, Twitter gibi platformların kullanıcılara içerik üretme fırsatı verdiği dünyadaki web kimlik verileri. Web 3.0 ile birlikte, bu dijital kimliklerin önem kazanacağını vurgulayan Project Galaxy, dijital kimlik verilerinin oluşturulmasına yönelik altyapı sağlayan bir blokzinciri çözümü. GAL simgesi ile borsalarda işlem gören GALXE ile ilgili bilinmesi gerekenler şöyle:

 • Popülerlik sıralaması: 285
 • Güncel işlem fiyatı: 2,02 dolar
 • Piyasa değeri: 71 milyon dolar
 • İşlem gördüğü borsalar: Binance, Huobi, Coinbase, Kucoin

Chromia

CHR simgesi ile kripto para piyasasında işlem gören Chromia, İsveç merkezli Chromaway şirketi tarafından geliştirilmiş bir kamu odaklı blokzinciri. 2019 yılında geliştirilen proje, Ethereum ve Binance Smart Chain ağları ile uyumlu bir katman 2 çözümü. Merkeziyetsiz uygulamalar, yani dApp’lerin geliştirilmesine olanak tanıyan Chromia, aynı zamanda bir NFT standardı da barındırıyor.

 • Popülerlik sıralaması: 270
 • Güncel işlem fiyatı: 0,14 dolar
 • Piyasa değeri: 82 milyon dolar
 • Hangi borsalarda listelendi: Binance, Kucoin, Bithumb

Dogecoin 1 dolar olur mu?

Creditcoin

CTC simgesi ile işlem gören Creditcoin, adından da anlaşılacağı üzere bankacılık ve kredi alanına odaklı bir proje. 2019 yılında geliştirilmiş projenin ekibi Kanada, ABD, Estonya, Güney Kore gibi ülkelerde bulunuyor. Projenin amacı, bankacılık sistemine erişimi olmayan yatırımcıların, banka dışı kredi alım sürecini kolaylaştırmak. Creditcoin, bunu halka açık bir blokzinciri üzerinde yaparak güven ve şeffaflık sorununu çözmeyi amaçlıyor.

 • Coinmarketcap sıralaması: 227
 • Güncel fiyatı: 0,53 dolar
 • Piyasa değeri: 111 milyon dolar
 • Hangi borsalarda listelendi: Bithumb, Huobi, Kucoin, Gate io

Numeraire

Numeraire projesi, Ethereum tabanlı olarak geliştirilmiş ve makine öğrenimi-veri bilimi odaklı bir proje. Numeraire, veri biliminde merkeziyetsiz bir yapı oluşturmayı ve makine öğrenimindeki tahmin modellerini öne çıkarmayı hedefliyor. GEM coin listeleri içinde yer almasına karşın 2015 yılında kurulan ABD merkezli proje, aynı zamanda bir hedge fon. NMR simgesi ile işlem gören token, bir hedge fon tarafından geliştirilen ilk kripto para olma özelliğine de sahip.

 • Coinmarketcap sıralaması: 261
 • Güncel fiyatı: 14,6 dolar
 • Piyasa değeri: 86 milyon dolar
 • İşlem gördüğü borsalar: Binance, Coinbase, Bithumb

Coinmarketcap trendlerinde, yukarıdaki projelere ek olarak farklı coin projeleri de öne çıkıyor. Piyasa değeri düşük olmasına karşın gelecek vaat eden kripto paralar içinde ABBC coin, LooksRare, UMA, Stacks ve Syntetix de trend listesinde olması ile öne çıkıyor.

Sizde Gem Coin olarak nitelendirdiğiniz coin’leri yorumlarda belirtebilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (9)

 1. 29/03/2024

  Coin98 ve Galxe, Gerçekten geleceğin yıldızları mı yoksa sadece hype mı? Tartışalım!

  • 29/03/2024

   Hype mi yoksa gerçek mi, zaman gösterecek. Şu an için Coin98 ve Galxe, potansiyeli olan projeler gibi görünüyor ama her zaman yıldız olamayan birçok proje var. Bekleyip görelim. Tartışmak güzel olabilir, fikir alışverişi yapalım.

 2. Coin98 ve Galxe daha iyi potansiyele sahip gibi duruyor, sizce Chromia onları geçebilir mi?

 3. 21/11/2023

  Bence Coin98 daha güvenilir. Gem Coine yatırım yapmak riskli olabilir. Araştırma yap ve kararını ona göre ver. Herkesin tercihi farklı olabilir ama benim tavsiyem Coin98e yönelmek olurdu. Kazançlı ve güvenilir bir seçenek gibi görünüyor.

 4. Galxein potansiyeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Coin98e olan ilginin artacağını hissediyorum.

 5. 02/10/2023

  Galxenin potansiyeline inanıyor musunuz? Coin98 ve Chromiaya kıyasla ne düşünüyorsunuz?

  • 03/10/2023

   Galxenin potansiyeline inanmıyorum. Coin98 ve Chromia arasında tercih yaparken, Coin98ın daha güvenilir ve istikrarlı olduğunu düşünüyorum. Galxenin henüz kanıtlanmış bir değeri yok ve benim için riskli bir yatırım olabilir.

 6. 26/09/2023

  Galxenin potansiyelini abartmaya gerek yok, Coin98 daha ilginç görünüyor bence.

  • 26/09/2023

   Galxenin potansiyelini göz ardı etme, Coin98ın yanı sıra birçok fırsat sunabilir. İki projeyi de yakından takip etmek önemli. Her ikisi de kripto dünyasında heyecan verici olanaklar sunuyor. Karar vermeden önce detaylı araştırma yapmanı öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir