1. Anasayfa
 2. Alışveriş

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Hakkında 7 Bilgi

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Hakkında 7 Bilgi
5

Hepsiburada’nın alışveriş itibarı sayesinde esnek vade seçenekleri ile birçok farklı ürün kategorisi ve alışveriş sepeti adedi satın alabilirsiniz. Üstelik kredi başvurusu yapmak için banka şubesine gitmeye de gerek yok.

Hepsiburada alışveriş kredisi nedir, nasıl kredi alınır, alışveriş kredisi başvurusu yapmadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi bu soruların cevaplarına bir göz atalım.

Alışveriş Kredisi Nedir?

Alışveriş kredisi, Hepsiburada’nın müşterilerine anlaşmalı bankalar aracılığıyla sunduğu bir tüketici kredisi hizmetidir. Alışveriş noktalarına günün her saati başvurabilirsiniz, zaman sınırı yoktur ve sonuçlar anında müşteriye bildirilecektir.

Alışveriş kredisi başvurusu, Hepsiburada ile anlaşmaya varan banka tarafından değerlendirilir. Kredi değerlendirme sürecinin sonucu olumlu ise hemen sepet tutarı kadar kredi kullanabilirsiniz.

Alışveriş kredileri için sigorta veya dağıtım ücreti yoktur. Alım kredisi taksitleri ilgili banka şubeleri, ATM’ler veya internet kanalları aracılığıyla da yapılabilmektedir.

Alışveriş Kredisi Nasıl Alınır?

Satın alma kredisinden yararlanmak isteyen Hepsiburada müşterileri ödeme seçeneklerinde “alışveriş kredisi” seçeneğini seçmelidir. Ardından anlaşmalı bankalardan birini seçerek taksit sayısını belirleyin. Bu nedenle kredi değerlendirme süreci başlatıldı.

Kredi değerlendirme süreci, müşterinin tercih ettiği banka tarafından İnternet üzerinden gerçekleştirilir. Yani alışveriş kredisi için başvuran müşterilerin banka şubesine gitmesi gerekmiyor. Kredi değerlendirme süreci 7/24 ve birkaç dakika içinde tamamlanabilir. Olumlu veya olumsuz sonuçlar müşteriye derhâl bildirilecektir.

Kredi değerlendirmesi olumlu ise, müşteri alışverişi tamamlamak için alışveriş sepeti kadar alışveriş kredisini hemen kullanabilir.

Alışveriş Kredisi Taksit Seçenekleri Neler?

Alışveriş kredisi geri ödemesi 60 aya varan taksitlere bölünebilir. Yani Hepsiburada’dan alışveriş kredisi kullanılarak 60 aya varan vade seçenekleri taksitle satın alınabiliyor.

Ancak, yasal kısıtlamalar nedeniyle, belirli ürünler için son kullanma tarihi aralığı kısaltılmıştır. Bilgisayarlar için son kullanma süresi 12 ay ile sınırlıdır ve tabletler için sona erme süresi 6 aydır. Ancak 3500 TL ve altı cep telefonlarına 12 taksitle ödeme yapılabilmekte, bu tutar ve üzeri cep telefonlarına 6 aya kadar taksitle ödeme yapılabilmektedir.

Hepsiburada’da alışveriş kredisi hesaplama örneği:

Kredi dönemi aylık taksit tutar geri ödeme miktarı

3.000 TL * 12 294,73 TL 3.536,76 TL

5.000 TL ** 24283,53 TL 6.804,72 TL

10.000 TL *** 36432,97 TL 15.586,92 TL

(*) 3.000 Türk Lirası olan 12 aylık sabit vadeli sözleşme faizi% 2.19, aylık efektif faiz oranı% 3,0430 ve yıllık efektif faiz oranı% 36,5158’dir.

(**) Sözleşme faiz oranı% 2,19, aylık efektif faiz oranı% 3,0431 ve yıllık efektif faiz oranı% 36,5168 (24 ay 5.000 Türk Lirası) ‘dir.

(***) 10.000 TL vade tarihinde sözleşme faiz oranı% 2,19, aylık efektif faiz oranı% 3,0431 ve yıllık efektif faiz oranı% 36,5176’dır.

Hepsiburada’nın Anlaşmalı Olduğu Bankalar Hangileri?

Alışveriş kredileri için Hepsiburada her banka ile değil, sadece belirli bankalarla işbirliği yapacak. Hepsiburada’nın İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Akbank ve Fibabanka gibi bankalarla anlaşmaları bulunmaktadır.

Müşteriler, alışveriş kredisi limitini kullanacakları bankaya karar vereceklerdir. Alışveriş kredisi kullanmak isteyenler bu bankalardan herhangi birini tercih edebilir.

Seçilen banka kredi başvurusunu değerlendirir. Örneğin İş Bankası seçilirse banka sepet tutarı için kredi başvurusunu değerlendirecektir.

Hangi bankayı seçerseniz seçin, kredi başvurunuz dakikalar içinde değerlendirilecek ve sonuç anında raporlanacaktır. Tüm işlemler internet üzerinden yapıldığından banka bakiyesi yoksa şubeye gitmeye gerek yoktur.

Alışveriş Kredisi Taksitleri Nereye ve Nasıl Ödeniyor?

Hepsiburada, alışveriş kredisinin nasıl bankadan alacağını müşterinin seçimine bırakıyor. Kredi doğrulanıp alışveriş bitiminde, alıcı ödemelerde Hepsiburada’ya karşı değil, bankaya karşı yapmak zorunda oluyor.

Örneğin banka olarak Garanti Bankası öncelik edilmişse, kredi geri ödemelerinin şahsen bu bankaya hazırlaması gerektirmektedir. Kredi taksit ödemeleri bankaların şube, internet şube ve ATM gibi kanallarından para yatırılabilir.

Alışveriş Kredisi Neden Çıkmıyor?

Online alışveriş alışveriş kredisi başvurusu ve banka tarafından değerlendirilmesi. Değerlendirme sonucunun olumlu olması durumunda kredi derhal onaylanır ve bilgilendirilir. Aksi takdirde, olumsuz sonuç hızlı bir şekilde tekrar rapor edilecektir.

Yapı Kredi Bankası, Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası veya Fibabanka üzerinden alışveriş kredisi başvuru işlemi tamamlandığında sepet tutarı Hepsiburada hesabına aktarılarak alışveriş sonlandırılır ve sipariş mallara teslim edilir.

Alışveriş Kredisi Neden Çıkmıyor?

Alışveriş kredisi başvurularında Hepsiburada sadece banka ile tüketici arasında aracılık yapmaktadır. Yani Hepsiburada’nın kredi başvurularının değerlendirme ve onay sürecine etkisi yoktur.

Kredi başvuruları banka tarafından değerlendirilir. Bu, bankanın ödeme geçmişi, hesap borcu ve kredi için başvuran kişinin kredi limit oranı gibi kredi derecelendirme faktörlerini dikkate alması gerektiği anlamına gelir.

Hepsiburada’da alışveriş için kredi yoksa öncelikle kredi notu ve cari hesap kredi limiti durumunu anlamakta fayda var. Bir hata olduğunu düşünüyorsanız, sorunu çözmek için lütfen kredi başvurusunu yapan banka ile iletişime geçin. Evet hepsiburada alışveriş kredisi nasıl olur onu anlattık.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. Hepsiburada alışveriş kredisi ortalama faiz oranı nedir? Çok merak ediyorum!

 2. Alışveriş kredisi mi, yoksa nakit mi? Hangisi daha avantajlı sizce? Yorumlarınızı bekliyorum!

 3. 09/04/2024

  Hepsiburadanın kredi seçenekleri hoş ama çok faizli gibi geliyor, siz ne düşünüyorsunuz?

 4. 16/01/2024

  Hepsiburada alışveriş kredisi ile ilgili detaylar ilginç, kredi kullanmak mantıklı mı?

 5. Hepsiburadanın kredi seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi vermesi güzel olurdu, değil mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir