1. Anasayfa
 2. Dizi

En İyi Kısa Kore Dizileri

En İyi Kısa Kore Dizileri
5

Kısa Kore dizileri gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada oldukça rağbet gören dizilerden olmaya başlamıştır. Kore kültürünü ve bu nedenle de Kore dizilerini seven insan sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Ülkemizde de Kore kültürüne, Korece’ye ve Kore dizilerine oldukça ilgi gösteren çok büyük bir kitle vardır. Bu kitle sayesinde ülkemizde Kore dizileri de çok fazla izlenmeye başlamıştır.

Kore dizileri, ülkemizdeki diziler gibi uzun süren ve çok bölümlü olabildiği gibi yalnızca birkaç bölümden oluşan, kısa bir olay örgüsünü anlatan diziler de olabilmektedir. Kısa Kore dizilerinin bu harika özelliği sayesinde insanlar sıkılmadan, vakitlerini çok fazla harcamadan Kore dizisi izleyebilmektedir. Bu nedenle kısa Kore dizileri özellikle son zamanlarda oldukça fazla rağbet görmeye başlamıştır. Kısa Kore dizilerinin her birinin birbirinden farklı, çok ilgi çekici konuları vardır. Bu farklı konular, pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle Koreliler dizi yapımında oldukça başarılıdırlar.

Bu yazımızda Kore dizilerinden en çok beğenilen ve en çok izlenilen, uzun olmayan dizilere birkaç örnek vereceğiz.

En İyi Kısa Kore Dizileri
Kısa Kore Dizileri

Kısa Kore Dizileri Nelerdir

Kısa Kore dizileri listemizde yer alan en çok rağbet gören diziler aşağıdaki gibidir:

 1. Mimi
 2. Nightmare Teacher
 3. After Math
 4. Falling or Challenge
 5. My Secret Romance
 6. Splash Splash Love
 7. Drama World
 8. Page Turner
 9. My Holo Love
 10. Choco Bank
 11. Little Girl K
 12. Folklore

Mimi

Tür: Gizem

Dizinin Bölüm Sayısı: 4 Bölüm

IMDb Puanı: 6,5

28 yaşında bir çizer olan Minwoo Han, insanlar tarafından oldukça beğenilen bir çizerdir. Minwoo Han yeni hikayeler çizmeye başladığı zamanlarda hem yayıncısı hem de hayranı olan kitle tarafından sıkıştırılmaya başlar. Bu nedenle psikolojik problemler yaşamaya başlar. Halüsinasyon görmeye başlayan Minwoo, halüsinasyonlarının Mimi adında bir kız ile bağlantılı olduğunu keşfeder.

Nightmare Teacher

Tür: Korku, Dram

Dizi Bölüm Sayısı: 12 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 7,2

Bir okulun içerisindeki öğrencilerin birbirlerine bahsettikleri ya da bahsetmedikleri birtakım hayaller aynı zaman içerisinde gerçekleşmeye başlar. Böylece öğrencileri beklenmeyen gizemlerle dolu serüvenler sarar. Öğrencilerin başına gelen iyi ya da kötü her şey, öğrencilerin hayal ettiği olaylar olduğu için bu okuldaki öğrenciler bu durumlardan ders çıkarmak için çabalarlar.

After Math

Tür: Aksiyon

Dizinin Bölüm Sayısı: 5 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 7,1

İnternet üzerinden yayınlanan bir çizgi romandan uyarlanmıştır. Çizgi roman ile aynı ismi taşıyan bu dizide lise öğrencisi olan Ahn Dae Yong’un özel bir yeteneği vardır. Bu yetenek, kişilerin cinayet işleyip işlemeyeceği ya da insanların cinayete kurban gidip gitmeyeceğini tahmin edebilmesidir. Ahn Dae bu tahminleri insanların gözlerine bakarak anlar. Cinayete meyilli olan kişilerin gözlerini mavi görürken cinayet kurbanı olacak kişilerin gözlerini ise kırmızı olarak görür. Bu nedenle Ahn Dae, bu olayları önceden bildiği için insanlara yardım etmeyi hedeflemektedir.

Falling or Challenge

Tür: Romantik Komedi

Dizinin Bölüm Sayısı: 6 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 6,2

Romantik komedi olarak kısa Kore dizileri arasında nadir örneklerden bir tanesi olan Falling or Challenge’de bir kulüp sahibi olan Ban Ha Na ve hayallerinin peşinden gitmeye çalışan Na Do Jeon’un hikayesini izlemekteyiz. İnişli çıkışlı bir yoldan geçen bu ikilinin arasında geçen olaylar izlemeye değer nitelikte.

My Secret Romance

Tür: Romantik komedi

Dizinin Bölüm Sayısı: 13 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 7,2

Romantik komedi türünde bir başka dizi olan My Secret Romance, Jin Wook ve Yoo Mi arasındaki aşk hikayesinden bahseder. Bir tatil yerinde tanışan ikili geceyi birlikte geçirdikten sonra Yoo Mi aniden hiçbir şey demeden ortadan kaybolur. Daha sonra acısını unutmaya çalışan Jin Wook birkaç yıl sonra Yoo Mi ile aynı iş yerinde çalışmaya başlar. Böylece bu ikili tekrar bir araya gelir. Aralarındaki problemleri çözmeye çalışırken de ortaya oldukça komik bir durum ortaya çıkar.

Splash Splash Love

Tür: Tarih, Romantik

Dizinin Bölüm Sayısı: 10 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 7,8

Kısa Kore dizileri arasında nispeten iyi IMDb puanına sahip olan Splash Splash Love dizisi aslında tarihi bir dizidir. Bu dizide Dan Bi adındaki bir lise öğrencisi, kendi bulunduğu zaman diliminden çıkarak Joseon Dönemi’ne gider. Bu dönemde hayatta kalmak için elinden geleni yapmaya çalışır.

Drama World

Tür: Romantik Komedi

Dizinin Bölüm Sayısı: 10 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 7,5

Oldukça ilgi çekici bir konusu olan Drama World, K-drama etkisi altında kalan 20 yaşındaki sosyal hayatı olmayan Claire Duncan adlı bir üniversite öğrencisinin hayatını anlatmaktadır. Claire zamanının çok büyük bir bölümünü en sevdiği K-drama oyuncusunun dizisi olan Taste of Love izleyerek geçirmektedir. En sevdiği oyuncu olan Joon Park’ı izlemek onun için iş ve okul arasındaki bir mola gibidir. Fakat bir gün Claire, telefonunun dünyasına çekilerek hayalini kurduğu K-drama dünyasına düşer. Fakat burada her şey hayal ettiği gibi değildir.

En İyi Kısa Kore Dizileri
Kısa Kore Dizileri

Page Turner

Tür: Dram

Dizinin Bölüm Sayısı: 3 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 7,9

Sanat lisesinde öğrenci olan Yoo Seul, yetenikli bir piyanisttir. Fakat geçirdiği bir kaza sonucu Yoo Seul’un bir daha piyano çalamama gibi bir ihtimali oluşmuştur. Yoo Seul’a bu zorlu döneminde arkadaşı Cha Shik ve hatta rakibi olan Jin Mok yardım eder ve Yoo Seul, yeni hayatına bir sayfa aralamış olur.

My Holo Love

Tür: Bilim Kurgu

Dizinin Bölüm Sayısı: 12 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 7,7

Kısa Kore dizileri arasında IMDb puanı yüksek olan dizilerden olan My Holo Love, yüz körlüğü denilen, kişinin etrafındaki insanların yüzünü hatırlayamadığı bir rahatsızlığı olan So Yeon’un bir yapay zeka prototipini alması ile başlamaktadır. Holo adlı bu prototip, So Yeon’a yardım etmeyi amaçlar. Fakat So Yeon zaman geçtikçe Holo’ya karşı bir şeyler hisseder. So Yeon, bu hislerini sürekli baskılamaya çalışmaktadır.

Choco Bank

Tür: Dram

Dizinin Bölüm Sayısı: 6 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 6,4

Üniversiteden mezun olduktan sonra uzun bir süre iş bulamayan Kim Eun Haeng adlı genç, Choco adlı bir kızın pastanesinde işe girme hikayesini anlatmaktadır.

Little Girl K

Tür: Aksiyon

Dizinin Bölüm Sayısı: 3 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 7,4

Suikastçı eğitimi veren bir gruba dahil olan annesinin intikamını almaya çalışan Yeon Jin, bu intikamını alabilmek için örgüte katılmaya karar verir ve kimliğini gizli tutarak bu işi halletmeye çalışır.

Folklore

Tür: Korku

Dizinin Bölüm Sayısı: 6 Bölüm

Dizinin IMDb Puanı: 5,8

Kısa Kore dizileri listesinin son sırasında yer alan Folklore, pek çok farklı Asya ülkesinin sahip olduğu batıl inanç ve mitleri anlatan bir dizidir. Bu Asya ülkeleri içerisinde Tayland, Malezya, Kore, Japonya, Endonezya ve Singapur da vardır.

Dünya genelinde severek izlenen kısa Kore dizilerinden olan bu diziler, oldukça ses getiren diziler arasında yer almayı başarmışlardır.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (5)

 1. 07/04/2024

  Kısa Kore dizileri arasında Mimi en iyisi olabilir mi? Fikirleriniz neler?

  • 07/04/2024

   Mimi en iyisi olabilir mi? Tartışılır. Herkesin zevki farklıdır. Benim favorim farklı olabilir. Senin favorinle çakışmayabilir. Herkesin fikri kendine. Keyif aldığın dizi önemli olan. Herkes kendi favorisini sevsin.

 2. 25/01/2024

  Kısa Kore dizileri de uzunlar kadar etkileyici olabiliyor, şaşırtıcı bir deneyim!

  • 26/01/2024

   Kısa Kore dizileri uzunların etkileyiciliğini yakalayamaz. Derinlik ve karakter gelişimi için zaman gerekir. Kısa diziler sadece hızlıca tüketmek için var. Uzunlar ise gerçek bir deneyim sunuyor. Kalite miktarın önünde gelir.

 3. 03/10/2021

  Ben Bu Kore Dizilerinden En Çok Sevdiğim Folklore Dizisi Çünkü bu dizi nin hikayesi çok iyi bir diğeri ise Page Turner bu dizininde oyunculuk performansları çok iyi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir