1. Anasayfa
 2. Dizi

Son Yılların En çok İzlenen Kore Dizileri

Son Yılların En çok İzlenen Kore Dizileri
0

Son yılların en çok izlenen ve beğenilen Kore dizileri kategorisinde yer alan aşağıda ki diziler, çok popüler olmakla beraber Güney Kore’nin büyük derecede gelir kaynağı haline de gelmektedir. Eğlence sektöründe önde gelen bu ülkenin en beğenilen dizileri şunlardır;

1) Crash Landing on You

Crash-Landing-On-You-5029991

Bir Netflix dizisi olmakla beraber, 16 bölümden oluşan romantik bir dizidir. 2019 tarihinde tvN kanalında yayınlanmış olan bu dizinin beğeni oranı yüzde doksan yedidir. Dizinin tüm bölümleri yüklüdür.

Konusu; Kuzey Kore askeri ile Güney Kore’de bir şirket işleten zengin bir kadının arasında geçmektedir. Bu iki düşman ülke arasında sıkışıp kalmış bir aşk hikayesini izleyeceksiniz. Tesadüf eseri kendini Kuzey Kore’de bulan bu kadının başına gelenlere hem gülecek hem de ağlayacaksınız. Bu macerada şunu asla unutmayın ‘imkansız diye bir şey yoktur, aşk varsa imkanda bulunur’.

2) Psycho But It’s Okay (It’s Okay to Not Be Okay)

Its_Okay_To_Not_Be_Okay-9764994

2020 yılında tvN kanalında yayınlanmış olan bu dizinin tüm bölümleri yayınlanmıştır. Toplam 16 bölümden oluşmaktadır. Dizi daha yeni yayınlanmasına rağmen yüzde doksan sekiz oranında bir beğeniye sahiptir. Romantik Drama kategorisindeki bu dizi Netflix’de de bulunmaktadır.

Konusu; Geçmişte aralarında oluşan yarım kalmış bir aşk hikayesini, yıllar sonra tesadüf eseri karşılaştıklarında hatırlayan iki aşık. Kadın yazar olmuş, çocuksa psikiyatri koğuşunda çalışan bir bakıcı olarak hayatlarını sürdürmektedir. Kadın olumsuz geçmişi ile yüzleşirken, çocuksa psikolojik rahatsızlığı olan abisine bakarak yıllarını geçirmektedir. İkiside hem geçmişleri ile yüzleşecek, hem de tüm zorlukların üstesinden beraber geleceklerdir. Başrollerin uyumuna hayran kalacaksınız, kadın çok açık sözlü ve cüretkarken, adamın bir o kadar utangaç olması sizi çoğu zaman kahkahalara boğacak!

3) Uncontrollably Fond

Uncontrollably-Fond-8767913

16 bölümden oluşan romantik dramadır. Bölümlerin hepsi tamamlanmıştır.

Konusu; En büyük aşklar nefretle başlar derler, işte tam olarak böyle oluyor! Nefretle başlayan yarım kalmış lise aşkını, yıllar sona idol olmuş olan adam araştırıp buluyor. Sevdiği kadının sefil bir hayat sürdüğünü öğrendiğinde başta inanamıyor aynı kadın olduğuna, fakat sonra tesadüf eseri kendisiyle görüşmeye gelen bu kadının iş teklifini kabul ediyor. Çocuk üç aylık kalan ömrünü sevdiği kadınla geçirmek için elinden geleni yapıyor. Bu üç ay da olup bitenler sizi de derinden etkileyecek!

4) Kore Dizileri: Backstreet Rookie

Backstreet-Rookie-7965975

2020 yılında SBS kanalında yayınlanan dizi, toplam 16 bölümden oluşan bir romantik komedidir. Yüzde doksan altı oranında büyük bir beğeniye sahiptir. Başrolünde çok sevilen ve popüler olan Ji Chang Wook oynamaktadır.

Konusu; Market işleten adam, yıllar önce denk geldiği liselinin kalbini kazandığından habersiz, yıllar sonra onu bulup marketinin yardımcı eleman aranıyor yazısından gelen bu kızı tanıdığında yıllar önceki karşılaşmalarında yaşanan öpücüğü hatırlayıp geçici eleman olarak işe alır. Fakat işe alır almaz sinek avlayan markette ki satışların artmasıyla kızı bir türlü işten çıkaramaz. Tüm bunların yanında kıskanç sevgilisi ile yardımcı eleman arasında kalan müdür ve yardımcı eleman olarak çalışırken adamı kendine aşık etmeyi düşünen kadın arasında geçen eğlenceli bir dizidir.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir