1. Anasayfa
 2. Dizi

Son Yılların En çok İzlenen Kore Dizileri

Son Yılların En çok İzlenen Kore Dizileri
21

Son yılların en çok izlenen ve beğenilen Kore dizileri kategorisinde yer alan aşağıda ki diziler, çok popüler olmakla beraber Güney Kore’nin büyük derecede gelir kaynağı haline de gelmektedir. Eğlence sektöründe önde gelen bu ülkenin en beğenilen dizileri şunlardır;

1) Crash Landing on You

crash-landing-on-you-5029991

Bir Netflix dizisi olmakla beraber, 16 bölümden oluşan romantik bir dizidir. 2019 tarihinde tvN kanalında yayınlanmış olan bu dizinin beğeni oranı yüzde doksan yedidir. Dizinin tüm bölümleri yüklüdür.

Konusu; Kuzey Kore askeri ile Güney Kore’de bir şirket işleten zengin bir kadının arasında geçmektedir. Bu iki düşman ülke arasında sıkışıp kalmış bir aşk hikayesini izleyeceksiniz. Tesadüf eseri kendini Kuzey Kore’de bulan bu kadının başına gelenlere hem gülecek hem de ağlayacaksınız. Bu macerada şunu asla unutmayın ‘imkansız diye bir şey yoktur, aşk varsa imkanda bulunur’.

2) Psycho But It’s Okay (It’s Okay to Not Be Okay)

its_okay_to_not_be_okay-9764994

2020 yılında tvN kanalında yayınlanmış olan bu dizinin tüm bölümleri yayınlanmıştır. Toplam 16 bölümden oluşmaktadır. Dizi daha yeni yayınlanmasına rağmen yüzde doksan sekiz oranında bir beğeniye sahiptir. Romantik Drama kategorisindeki bu dizi Netflix’de de bulunmaktadır.

Konusu; Geçmişte aralarında oluşan yarım kalmış bir aşk hikayesini, yıllar sonra tesadüf eseri karşılaştıklarında hatırlayan iki aşık. Kadın yazar olmuş, çocuksa psikiyatri koğuşunda çalışan bir bakıcı olarak hayatlarını sürdürmektedir. Kadın olumsuz geçmişi ile yüzleşirken, çocuksa psikolojik rahatsızlığı olan abisine bakarak yıllarını geçirmektedir. İkiside hem geçmişleri ile yüzleşecek, hem de tüm zorlukların üstesinden beraber geleceklerdir. Başrollerin uyumuna hayran kalacaksınız, kadın çok açık sözlü ve cüretkarken, adamın bir o kadar utangaç olması sizi çoğu zaman kahkahalara boğacak!

3) Uncontrollably Fond

uncontrollably-fond-8767913

16 bölümden oluşan romantik dramadır. Bölümlerin hepsi tamamlanmıştır.

Konusu; En büyük aşklar nefretle başlar derler, işte tam olarak böyle oluyor! Nefretle başlayan yarım kalmış lise aşkını, yıllar sona idol olmuş olan adam araştırıp buluyor. Sevdiği kadının sefil bir hayat sürdüğünü öğrendiğinde başta inanamıyor aynı kadın olduğuna, fakat sonra tesadüf eseri kendisiyle görüşmeye gelen bu kadının iş teklifini kabul ediyor. Çocuk üç aylık kalan ömrünü sevdiği kadınla geçirmek için elinden geleni yapıyor. Bu üç ay da olup bitenler sizi de derinden etkileyecek!

4) Kore Dizileri: Backstreet Rookie

backstreet-rookie-7965975

2020 yılında SBS kanalında yayınlanan dizi, toplam 16 bölümden oluşan bir romantik komedidir. Yüzde doksan altı oranında büyük bir beğeniye sahiptir. Başrolünde çok sevilen ve popüler olan Ji Chang Wook oynamaktadır.

Konusu; Market işleten adam, yıllar önce denk geldiği liselinin kalbini kazandığından habersiz, yıllar sonra onu bulup marketinin yardımcı eleman aranıyor yazısından gelen bu kızı tanıdığında yıllar önceki karşılaşmalarında yaşanan öpücüğü hatırlayıp geçici eleman olarak işe alır. Fakat işe alır almaz sinek avlayan markette ki satışların artmasıyla kızı bir türlü işten çıkaramaz. Tüm bunların yanında kıskanç sevgilisi ile yardımcı eleman arasında kalan müdür ve yardımcı eleman olarak çalışırken adamı kendine aşık etmeyi düşünen kadın arasında geçen eğlenceli bir dizidir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (21)

 1. Bu dizilerin en iyisi kesinlikle Crash Landing on You idi, kimse karşı çıkamaz!

  • 06/04/2024

   Senin fikrine saygı duyarım ama bence en iyi dizi tartışmasız Itaewon Classtı. O karakter gelişimi, duygusal derinlik ve sürükleyiciliğiyle beni daha çok etkiledi. Herkesin zevki farklıdır tabii ki.

 2. 11/02/2024

  Kesinlikle katılmıyorum! Backstreet Rookie en iyi değil, tartışmaya açık.

  • 12/02/2024

   Senin fikrine katılmıyorum. Backstreet Rookienin eğlenceli ve sürükleyici bir dizi olduğunu düşünüyorum. Tabii ki herkesin zevki farklıdır ama bence bu dizi hakkında tartışmaya açık olması, farklı bakış açılarını dinlememize olanak sağlar.

 3. 05/02/2024

  Bu listede Crash Landing on Younun hala üst sırada olması şaşırtıcı değil mi?

  • 05/02/2024

   Neden şaşırtıcı olsun ki? Crash Landing on You, kaliteli bir dizi ve popülerliğini hak ediyor. Beğenmeyebilirsiniz ama birçok kişi seviyor. Herkesin zevki farklıdır, saygı duymak gerek. Sıralamalar da değişken olabilir, kim ne izlemek istediğine kendisi karar verir.

 4. 08/01/2024

  Crash Landing on You mu Psycho But Its Okay mı? Tartışmaya açık konu!

  • 08/01/2024

   Crash Landing on You mu, Psycho But Its Okay mı? Tartışmaya açık konu! Kesinlikle Psycho But Its Okay! Karakter gelişimi, duygusal derinlik ve senaryo kalitesi açısından Psycho But Its Okay, Crash Landing on Youyu geride bırakıyor. Kesinlikle tercihim Psycho But Its Okay!

 5. 05/01/2024

  Crash Landing on You en iyisi, Psycho But Its Okay de güzel ama Uncontrollably Fond nedir ya?

 6. Uncontrollably Fond benim için en etkileyiciydi, sizin favoriniz hangisi?

  • 19/09/2023

   Uncontrollably Fondu beğenseniz de, benim favorim Descendants of the Sun oldu. O kadar duygusal ve etkileyiciydi ki, bence Uncontrollably Fondu geride bırakıyor. Sizce de öyle değil mi?

 7. Bu dizileri izlemeyen var mı? Herkesin tadı farklı tabii, ama bence izlemelisiniz!

  • 30/08/2023

   Herkesin zevki farklıdır, zorla izletmeye gerek yok. Kimseye zorlama yapma, herkes kendi tercihini yapar. Keyif aldığı şeylere odaklanmak daha önemli. Kimseyi kendi zevkine zorlamak doğru değil. Saygı ve hoşgörü ön planda olmalı.

 8. 22/07/2023

  Backstreet Rookie izleyen var mı? Çok karışık tepkiler alıyor, siz ne düşünüyorsunuz?

 9. 16/07/2023

  Bu liste tamamen subjektif, bence Goblin ve Descendants of the Sun olmalıydı!

  • 16/07/2023

   Senin favori dizilerin olabilir ama herkesin zevki farklıdır. Bu liste birçok farklı türü kapsıyor ve herkesin beğenisine hitap etmeyebilir. Goblin ve Descendants of the Sun harika diziler olabilir ama herkesin en iyisi olarak görmek zorunda değiliz. Herkesin kendi tercihlerine saygı duymak önemli.

 10. 03/07/2023

  Bu dizilerin en çok izleneni hangisi sizce? Benim favorim Crash Landing on You!

 11. 30/06/2023

  Uncontrollably Fond, gerçekten en çok izlenen Kore dizilerinden biri mi? Tartışmaya açık!

  • 30/06/2023

   Uncontrollably Fond, en çok izlenen Kore dizilerinden biri olabilir ama bu onun kalitesini belirlemez. Popülerlikle kalite arasında fark var. Herkesin zevki farklıdır. Tartışmaya açık olabilir, ama herkesin favorisi değil.

 12. 19/06/2023

  Crash Landing on You muhteşem bir dizi, ama Uncontrollably Fond da çok etkileyiciydi.

 13. 19/05/2023

  Crash Landing on You hakikaten çoook efsane, ama Uncontrollably Fondu hiç beğenmedim ya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir