1. Anasayfa
 2. Dizi

Squid Game 2. Sezon Gelecek Mi?

Squid Game 2. Sezon Gelecek Mi?
squid game 2 sezon gelecekmi
14

squid game 2. sezon Gelecek Mi? sorusu, film severlerin internette sık sık araştırdığı konulardan bir tanesidir. Sinema ve dizi sektörüne büyük bir patlamayla giriş yapan ve dünyada viral olan Squid Game, insanları ekrana kilitlemeyi başardı. Hızla geçen birinci sezonun ardından izleyicilerin Squid Game 2. sezon beklentileri bir hayli arttı. Dizi çıkışını yaptığı tarihten bu yana gerek reklamcıların gerek diğer dizi sektörlerinin ve pek çok yapıma ilham kaynağı oldu. Peki bizi televizyonlara kilitleyen dizi Squid Game 2. sezon gelecek mi? Yönetmen ve oyuncu kadrosu değişecek mi? Bu dizi için alınan kararlar bizlerin karşısına ne şekilde çıkacak gelin göz atalım.

Squid Game 2. Sezon Gelecek Mi?

Sadece Türkiye’de değil neredeyse bütün dünyada interaktif bir şekilde ün kazanmış bu dizinin çekilecek olan yeni sezonuyla alakalı araştırmalara çok önceden başlanmış bile. Son zamanların en çok izlenen dizisi haline gelen Squid Game 2. Sezon için çalışmaya ve araştırmaya başladı. Dizinin senaristi olan Hwang Hwang Dong-hyuk, dizinin büyük tepkiler toplamasından sonra seyircilerle buluşarak gelecek sezon ile alakalı bilgilendirme yapmayı da ihmal etmedi. Dong-hyuk, seyircilerin merakla sorduğu ve cevap bekledi Squid Game 2. sezon için soruların soruları yanıtladı.

İnsanların merakla cevabını beklediği soru için yönetmen Dong-hyuk dizinin çekim süreçleri esnasında yaşadığı ve içinde bulunduğu stresli ortam dolayısıyla neredeyse 6’ya yakın dişini kaybetmiş. Herhangi bir diziyi bile hem yazıp hem de yönetmenin çok zor olduğunu söyleyen Dong-hyuk, Squid Game 2. sezon için aynı stresin altına girmenin kendi için çok büyük bir cesaret olduğunu söyledi.

Bu konuda kendi sağlığı için endişelerini dile getiren yönetmenin ikinci sezon hakkında yeşil ışık yaktığını ‘’Ancak bu 2.sezon çekilmeyecek anlamına gelmiyor’’ diyerek anlayabiliriz. Devamına ek olarak Dong-hyuk, ‘’Henüz kesinleşmiş bir karar yok ama dizi için olan talepler ve istekler o kadar fazla ki şu an tekrar aynı duruma girmeyi ciddi bir şekilde düşünmekteyim’’ dedi.

Squid Game Ne Demek

Squid Game İngilizce kelimelerden oluşan Squid=Kalamar Game=Oyun olarak çevrilebilir. Tam çevirisi ise Kalamar Oyunu anlamına gelen bu dizide birçok farklı oyuna da ayrı ayrı şahit oluyoruz. Kalamar Oyunu ise Kore’de oynanan ve genelde çocuklar tarafından tıpkı bizim çocukluğumuzda oynadığımız oyunlar gibi bir oyundur. Yere çizilen şekillerin bir kalamarı andırdığı gerekçesiyle oyuna verilen ad Squid Game’dir. Birçok insanın sorduğu Squid Game ne demek adlı sorunun cevabı kalamar oyunudur.

Squid Game Kadrosunda Kimler Var?

Güney Kore’nin yapımlarından ve Netflix platformunda kendini tanıtan bu dizinin oyuncu kadrosunda yer alan kişiler Güney Kore televizyonunun ünlü oyuncularından. Dijital dizi platformu netflix‘in yaptığı etkileyici giriş ile herkesi etkileyen bu dizinin oyuncu kadrosunda;

l Park Hae-soo, 39 yaşında ve filmin önemli karakterlerinden

l Lee Jung-jae, 48 yaşında ve filmde önemli bir role sahip

l HoYeon Jung, 27 yaşında ve dizideki 3 başrol kadından birisi

l Oh Yeong-su, 77 yaşında ve filmin önemli oyuncularından

l Anupam Tripathi, 32 yaşında ve hindistanlı bu aktör oyuncu kadrosundaki tek yabancı

l Heo Sung-tae, 44 yaşında ve bu dizide kötülerin tarafında

l Kim Joo-ryoung, 45 yaşında ve kötülerin tarafındaki çılgın kadın olarak biliniyor.

Yer alıyor. Oyuncu kadrosunda yer alan bu kişiler ile dizinin yönetmeni ve senaristi Hwang Hwang Dong-hyuk Squid Game 2. sezon için gene aynı oyuncu kadrosuyla mı çıkacak yoksa bizleri farklı bir oyuncu kadrosuyla mı karşılayacak henüz bunun cevabını bilmiyoruz. Peki izleyicilerini ekrana kilitlemeyi başaran bu dizinin izlemeyenler için konusu ne? Neden bu kadar tutuldu? Gelin sizler ile paylaşalım.

Squid Game Konusu Nedir?

Birçok kişinin hayatta kalma mücadelesi üzerine verdiği savaş konulu olan bu filmde pek çok parası olmayan ve hayatın zorluklarını artık kaldıramayan insanlar Squid Game adlı oyuna katılmayı amaçlayıp neredeyse 400 kişilik bir grubun arasından birinci olmayı amaçlayarak ve parayı kazanmaya çalışarak hayatta kalmaya çalışır. Temel konusu çocukluğumuzda oynadığımız oyunlar olan bu dizide çocukluğumuzda verdiğimiz cezalardan daha farklı bir cezalandırma yöntemi var.

Oyunu kaybeden hayatını da kaybeder. Yüzlerce insanın katıldığı bu oyunda aralarından sağ çıkacak bir kişiye tam 40 milyon dolar ödül verilecektir. Fakat hiç kimse için 40 milyon dolar ödülün sahibi olmak basit olmayacaktır. Hayatta kalma mücadelesi veren bu oyuncular için en zor olan şeylerden birisi de insanlar içinde güçlü ve zayıf ayrımlı gruplarla ayrılmalarıdır. Her bölümünün ayrı heyecanlı olduğu bu dizi için henüz izlemediyseniz şimdiden keyifli izlemeler diliyoruz. İyi seyirler.

 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (14)

 1. Squid Game 2 gelecek mi? aslında ne kadar gereklilik? İlk sezonun üzerine çıkabilecek mi?

 2. Squid Game 2. sezon gelecek mi? Benim için önemli değil, beklemek zorunda mıyız?

 3. 29/02/2024

  Squid Game 2. sezon ne zaman gelir? diye merak ediyorum, sizce başka bir oyun olacak mı?

  • Şu an birinci sezonun tadını çıkarsana önce. Hadi biraz sabır edelim, her şeyi hemen istemek zorunda değiliz. Belki de başka bir oyun olur, kim bilir? Bekleyip görelim. Sabırsızlıkla sormak yerine beklemek de güzel bir şey olabilir.

 4. 17/01/2024

  Squid Game 2. sezon gelecek mi? Heyecanla bekliyoruz ya, heyecanı arttıran bir dizi!

  • 17/01/2024

   Çok heyecanlı bekleyenler var gibi görünüyorsun. Fakat bazı dizilerin devam sezonlarının beklenmesi, ilk sezonun büyüsünü kaybettirebiliyor. Belki de Squid Gamein tek sezonluk olması daha iyi olabilir. Zaman gösterecek.

 5. 25/11/2023

  Ya gerçekten Squid Game 2. sezon gelecek mi ya? Merakla bekliyorum! Kafam karışık.

  • Sanki hayatının merkezi Squid Game olmuş. Gerçek dünyada da biraz hayat yaşamaya ne dersin? Oyun bitti, gerçeklik başlıyor!

 6. 19/10/2023

  Squid Game 2. sezon ne zaman çıkacak acaba? Heyecanla bekliyoruz!

  • Seni anlayamıyorum. Birinci sezonu bile sindiremedik, hemen ikinci sezonu bekliyorsun. Sabırlı ol, acele etme. Her şeyin bir zamanı var. Takip etmeyi bırakıp, başka dizilere bir şans vermelisin belki de.

 7. 03/09/2023

  Squid Game 2. sezon bekliyoruz ama acaba orijinalini geçebilecek mi? Heyecanla bekliyoruz!

  • Bence orijinali geçmeyecek, çünkü nadiren ikinci sezonlar başarılı oluyor. Yine de umarım yanılırım ve Squid Game 2. sezonu beklediğiniz gibi heyecan verici olur. Herkesin beklentileri farklı sonuçlar doğurabilir!

 8. 14/07/2023

  Squid Game 2. sezon gelecek mi? Heyecanla bekliyorum, konusu ve kadrosu merak uyandırıcı!

  • Hayır, geleceğini sanmıyorum. İlk sezonun başarısını tekrarlamak zor olur. Dizinin devamı olursa konu zayıflayabilir ve hikaye sıkıcı hale gelebilir. Yaratıcıların yeni projelere odaklanması daha iyi olabilir. Beklentileri yüksek tutmamak en iyisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir