1. Anasayfa
 2. Bilgi

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme

Vodafone Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır? Cayma Bedeli Öğrenme
7

Vodafone müşterilerine gerek kampanyalı olarak gerekse indirim konusunda en fazla 1 yıllık olarak taahhüt talep etmektedir. Bunun yanında vodafone şirketinden alacağınız her hangi bir elektronik eşya için belirli bir süre içerisinde vodafone hattını kullanma sözünü yazılı bir belge ile almaktadır. Standart bir taahhüt süresi 12 ve 24 ay olarak tercihlere sunulmaktadır. Yüksek meblağlı paketleri indirimli bir şekilde müşterilerine sunara taahhüt isteyen vodafone, yapılan taahhüdün bozulması halinde taahhüt süresi içerisinde kullandığınız süre içerisinde ne kadar indirim uygulanmış ise ödeyeceğiniz son ay faturasına tamamını yansıtarak talep etmektedir.

Hatlardan bazen memnun kalınmadığı sürede müşteriler taahhüt sonlandırma işlemlerine başvurmak istemektedirler. Cayma bedeli olarak adlandırılan bu işlem sırasında bazen müşterilere çok yüksek ücretler ödenmesi istenmektedir. Bu istenen ücretler de hattı kullandığınız süre boyunca aldığınız indirimlerin geri talep edilmesi üzerine çıkan bir ücretlendirmedir.

Vodafone’da Cayma ve Taahhüt Bedelleri Ne Kadar?

Taahhüt kelimesi söz verme anlamına gelmektedir. Bu işlemde karşılıklı olarak yapılmaktadır. Vodafone yeni gelen müşterilere ve numara taşıma işlemi gerçekleştiren kullanıcılar yüksek oranda indirim kazanmaktadır. Bunun yanı sıra farklı bir operatöre geçiş yapılırsa ya da hattı tamamen kapatıp iptal etme durumunda vermiş olduğu ay kadar indirim bedelinin tamamını sizden talep eder.

Örnek vermek gerekirse, Vodafone kullanıcılarına 100 TL fiyatında olan bir paketi müşterilere indirimli olarak 60 Türk lirası bir bedel sunuyor. Müşteriler almış olduğu bu indirimli paketi 7 aylık bir süre içerisinde kullandıktan sonra cayma talebinde bulunduğu vakit indirimli olarak kullandığı 7 aylık sürenin indirim bedelini ödeyeceği son faturanın üzerine eklemektedir. Bu alınan ücret cayma bedeli olmamaktadır. Alınan ücret kullanıcıya uygulanan indirimden kaynaklanır.

Vodafone’da Taahhüt Bedelleri ve Sürelerini Öğrenme

Vodafone’da taahhüt ücretinizi ve ya taahhüt sürenizin ne zaman son ereceğini net bir şekilde öğrenebilmek için çağrı merkezleri ile iletişime geçilmelidir. Bununla beraber telefonunuza yüklemiş olduğunuz vodafone uygulamasından da öğrenebilirsiniz. Uygulama içerisinde bulunan faturalarım bölümü içerisinde taahhüt süresinin son tarihin görülebilmesi mümkündür. Genellikle çoğu kullanıcı çağrı merkezleri ile görüşmenin yerine bayiiler ile işlem yapmayı tercih etmektedirler. Ancak bu işlemler konusunda bayiiler sağlıklı bir bilgi verememektedirler.

Bazı alınan şikâyetlerde bayiler ilk abonelik sırasında şirketin cayma bedeli talep etmediği yönünde yanlış bilgiler verdiği söylenmektedir. Bu bayilerin tek görevi müşterilere paket sunumları yapmak ve ürün satmaktır. Telefonunuza yükleyebileceğiniz vodafone yanımda uygulamasını ve size sunulan faturalarınızı çok dikkatli bir şekilde incelemenizden geçirmeniz gerekir. Aynı zamanda bu uygulama içerisinden tarifelerinizi ve paketlerinizi görüntüleyebilir, ne kadar sürenizin kaldığını çok rahat bir şekilde öğrenebilmeniz mümkündür. Bununla beraber vodafonedan almış olduğunuz bir cihaz var ise ödemelerini de takip edebilirsiniz.

Vodafone’da Taahhüt Sorgulaması Hangi Kod İle Yapılmaktadır?

Vodafone faturalı hat kullanıcıları kullanmakta oldukları paketin ne kadar taahhüt sürelerinin kaldığını öğrenebilecekleri başka bir yol daha bulunmaktadır. Bu yol ise sorgulama kodu ile gerçekleştirilebilmektedir. Ne kadar taahhüt süresinin kaldığını öğrenmek için cep telefonundan *7000# yi tuşladıktan sonra arama tuşuna basarak önünüze bu konu ile ilgili bilgilendirme gelecektir. O bilgilendirme içerisinde ödeyeceğiniz fatura bilgisi ve taahhüt sürenizin ne kadar kaldığı bilgisi sunulmaktadır.

Vodafone’da Taahhüt İptali Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle bilinmesi gereken bir gerçek var ki, o da cayma işleminde sizden fahiş bir ücret istendiğidir. Bu işlem bir cezai işlem olarak görüldüğünden bir bedel karşılığında gerçekleştiriliyor. Taahhüt sürenizin iptali konusunda ısrarcı iseniz çağrı merkezlerine ait telefon numarasını arayarak hem iptal işlemlerini başlatabilir, hem de bu işlem sonrasında ne kadar cezai ücretin faturanıza yansıtılacağını öğrenmeniz mümkündür. Bunun la beraber numara taşıma da taahhüt iptali gibi cezai işlem uygulanıyor. Bu işlemde de ağır bir ödeme ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Vodafone’da Taahhüdüm Bittiğinde Ne Yapmalıyım ve Sonucu Nedir?

Vodafone kullanıcılarına sunduğu 12 ve 24 aylık taahhüt süresinin bitimi üzerine taahhüt üzerinde anlaşma sağlandığı indirim oranı da sona ermektedir. Bu indirimin tekrar devam edebilmesi için yeni bir taahhüt başlatılması öneriliyor. Vodafone kullanıcılarına her taahhüt süresinin bitimine yakın bir dönemde yeni kampanyalar sunarak taahhüt yenilemesi ile ilgili bilgiler vermektedir. Taahhüt bitimi sonrasında fazla fatura ücretleri ile karşılaşılmaması için yeni kampanyalardan birine tekrar taahhüt yenilemesi yapılabilir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (7)

 1. Vodafoneda taahhüt sorgulama için hangi kodu kullanıyorsunuz? Fikirleriniz neler?

 2. 02/04/2024

  Bu taahhüt işleri ne karmaşık ya, her şeyin kodla yapılması da ayrı bir mesele!

 3. 18/03/2024

  Bu taahhüt işleri çok karışık ya, insanın aklı karışıyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

 4. Bu taahhüt ve cayma işleri çok karışık ya, herhalde hepimiz biraz kafamız karışık.

  • 28/01/2024

   Kafan karışık olabilir ama herkesin durumu aynı değil. Araştır, bilgi edin, soru sormaktan çekinme. Taahhüt ve cayma işlerinde kendini güçlendir. Başkalarının karmaşıklığı seni etkilemesin, kendi yolunu çiz.

 5. 01/01/2024

  Vodafone taahhüt sorgulama için kod nedir? Pratik bir şekilde nasıl yapılır? Tartışalım!

  • 02/01/2024

   Bu konuda detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa, Vodafone müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Tartışma yapmak yerine doğrudan doğruya kaynağa başvurmanız daha etkili olabilir. İyi şanslar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir