1. Anasayfa
 2. E-Devlet

E Devletten Emlak Vergisi Sorgulama

E Devletten Emlak Vergisi Sorgulama

Emlak vergisi sorgulama işlemi devletin ücretsiz olarak sunduğu e-devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Emlak vergisi sorgulama işlemi aşağıda belirtilen listedeki gibidir. Maddeleri sırasıyla takip ederek işleminizi kısa bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Emlak Vergisi Sorgulama İşlemi (E-Devlet üzerinden)

 1. İlk olarak cihazınızdaki internet tarayıcısına giriş yapın. Ardından internet tarayıcınızdaki arama motoruna https://www.turkiye.gov.tr/ adresini giriş yapın.
 2. Giriş yapmanızın ardından firma sahibinin kimlik bilgileri ile e devlet sistemine giriş yapın.
 3. Sisteme giriş yaptıktan sonra e devlet sisteminin arama motoruna “Gelir idaresi başkanlığı Vergi borcu sorgulama”(https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu) yazın ve ekranda karşınıza çıkan seçeneğe tıklayarak ilgili sayfaya giriş yapın.
 4. Karşınıza çıkacak sayfada “Güncel borçlar ve Toplam borçlar” olarak iki bölmede ödemekle yükümlü olduğunuz tüm borçlar görüntülenecektir.

E-devlet üzerinden emlak ve diğer vergilerin sadece “sorgulama” işlemi yapılmaktadır. Ödeme işlemleri nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak aşağıda belirtilen yönergeyi takip ediniz.

Emlak vergisi ödemesi nasıl yapılır?

 1. İlk olarak yukarıda verdiğimiz butona tıklayarak vergi dairesi adresine giriş yapınız.
 2. Karşınıza çıkacak sayfada vatandaşlık bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapabilir, isterseniz de e-devlet üyeliğiniz üzerinden giriş yapabilirsiniz.
 3. Gerekli bilgileri girdikten sonra anasayfada bulunan “Hızlı ödeme” bölümünden emlak verginizi referans numarası isterseniz veya belge numarası ile ödeme sayfasına gidebilirsiniz.
 4. Hangi yöntem ile ödemeyi seçtiyseniz karşınıza çıkacak sayfada istenilen bilgileri girdikten sonra borcunuzun tutarını ve yapılandırma bilgilerini görebilirsiniz.
 5. Sonrasında ödeme sayfasına giderek uygun olan ödeme seçeneği ile vergi ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir