1. Anasayfa
  2. E-Devlet

e-İnsan Programı Nedir

e-İnsan Programı Nedir
e-İnsan Programı Nedir

e-İnsan Odağına insanı yerleştiren ve bütünleşik bir platform olan e-insan, kamu ve özel sektör çalışanlarımızın, özellikle de gençlerimizin, eğitim dönemlerinden başlayarak emekliliklerine kadar profesyonel gelişimlerini de içeren tüm kariyer hizmetlerinin fırsat eşitliği temelinde tek bir yerden sunulduğu dijital hizmet noktasıdır.

e-İnsan Hangi Amaçla Kullanılabilir?

e-insan ile, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen Kariyer Kapısı, Ulusal Staj Programı, Uzaktan Eğitim Kapısı, Yetenek Kapısı, YTNK TV, ÜNİ-VERİ, Danışman Bilgi Sistemi gibi araçların yanında, kamuda iş hayatına dair üretilen hizmetlere tek bir noktadan ulaşılabilmektedir.

Platform üzerinden tek bir kullanıcıyla kamu ve özel sektördeki iş ve staj imkânlarına, mesleki ve kariyer gelişime katkı sağlayacak zengin eğitim içeriklerine, Bölgesel Kariyer Fuarları başta olmak üzere tüm kariyer etkinliklerine, canlı yayın kayıtlarına, üniversite kariyer merkezlerinin sunduğu kariyer hizmetlerine erişilebilmektedir.

e-İnsandan Kimler Faydalanabilir?

Öğrenciler, mezunlar, iş arayanlar, kamu ile özel sektör çalışanları başta olmak üzere tüm T.C. vatandaşları, mavi kart sahibi vatandaşlarımız, yabancı uyruklu kişiler yetkileri ve ilgi alanları kapsamında e-insan platformu ve içeriklerinden ücretsiz bir şekilde faydalanabilir.

e-İnsan Mobil Uygulaması

tarafından yapılan açıklamaya göre “e-insan Dijital Hizmet Noktası Çok Yakında Mobil Uygulamada” olacağı belirtiliyor.

e-İnsan Mobil Uygulamasında Neler Olacak?

  • Odağımız İnsan: Öğrenimine devam eden gençlerimiz, yeni mezunlarımız ve kamu çalışanlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza fırsat eşitliği temelinde geniş bir hizmet yelpazesi sunmak üzere geliştirilen Platforma App Store ve Google Play Store ile üye olabilirsin.
  • Kariyerine Dair Her Şey: İş/staj imkanları, ulusal ve uluslararası kariyer fuarları, etkinlikler, çevrim içi eğitimler ve çok daha fazlasına tek mobil uygulama üzerinden her an her yerden erişin.
  • Anlık Bildirimler: Kamu ve özel sektörden iş/staj ilan ve teklifleri, işe alım süreçlerine ilişkin bilgilendirmeler tek bildirimle cebinizde olsun.
  • Takipte Kalın: Takip ettiğiniz ilanlar, etkinlikler veya eğitimler ile ilgili güncel haberler anında telefonunuza gelsin, ilgi alanlarınızı kolayca takip edin.
  • İş Fırsatları / Staj İmkanları: Kamu ve özel sektörün sunduğu istihdam fırsatlarına tek tıkla ulaşın.
  • Kariyer Fuarları / Etkinlikler: Bölgesel kariyer fuarlarının yanı sıra, uluslararası kariyer etkinlikleri/fuarları ve bu alanda gerçekleştirilen organizasyonlardan ilk siz haberdar olun.
  • Canlı Yayınlar / Kariyer Söyleşileri: Türkiye’nin mega projelerinin yer aldığı canlı yayınlara, birçok kariyer söyleşisine ve kariyerinize yön verecek derslere anında ulaşın.
  • Çevrim İçi / Sertifikalı Eğitimler: Kamu çalışanlarımız için sunulan binlerce eğitim içeriğiyle, kariyer yaşamınızda bir adım öne çıkın.
Paylaş